Sceny grozy w kościele. Wyjął broń. Duchowny powalił bandytę na ziemię

23

Prawdziwym heroizmem popisał się pastor Kościoła Zielonoświątkowego Misji Światła w Nashville. Podczas wspólnej modlitwy wiernych zaatakował uzbrojony mężczyzna. Sporych rozmiarów napastnik został jednak powalony przez duchownego.

Sceny grozy w kościele. Wyjął broń. Duchowny powalił bandytę na ziemię
Niebezpieczny incydent nagrała kamera (YouTube)

Do niebezpiecznego incydentu doszło 7 listopada. Podczas nabożeństwa w Kościele Zielonoświątkowym Misji Światła w Nashville w Stanach Zjednoczonych wierni zostali zaatakowani przez niebezpiecznego mężczyznę. Napastnik wszedł na ołtarz i zaczął celować w nich bronią.

Przerażeni wierni nie wiedzieli, co mają robić. Napastnik w każdej chwili mógł oddać w ich kierunku zabójcze strzały ze swojej broni. Bandyta nie wziął pod uwagę, że na zakrystii przebywa gospodarz świątyni. Zwrócony w stronę w wiernych mężczyzna został nagle zaatakowany od tyłu przez pastora. Kiedy wylądował na ziemi, w obezwładnieniu go pomogły uczestniczące we mszy osoby. Zdarzenie nagrała kamera monitoringu.

Heroiczny wyczyn pastora udaremnił plan bandyty. Napastnikiem okazał się 26-letni Dezire Baganda. Obezwładniony przestępca został zatrzymany niedługo później przez wezwaną na miejsce zdarzenia policję. Później poinformowano na Twitterze, że postawiono mu wiele zarzutów napaści, za które odpowie przed sądem.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Dosadna riposta z PiS na słowa Tuska
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić