Kierowca BMW potrącił rowerzystów i uciekł. Jedna osoba nie żyje

5

Do śmiertelnego wypadku doszło wieczorem w niedzielę 19 maja na jednej z obwodnic Wrocławia. Kierowca czarnego BMW potrącił rowerzystów i zbiegł z miejsca wypadku. Jedna osoba nie żyje.

Kierowca BMW potrącił rowerzystów i uciekł. Jedna osoba nie żyje
Kierowca BMW potrącił rowerzystów i zbiegł z miejsca wypadku (zdjęcie poglądowe) (PAP, Darek Delmanowicz)

Do wypadku doszło późnym wieczorem na Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Czarne BMW wjechało w parę rowerzystów, a kierowca - bez udzielenia pomocy - zbiegł z miejsca zdarzenia.

Jednego z poszkodowanych rowerzystów przewieziono do szpitala, drugi był reanimowany na miejscu wypadku. Obrażenia okazały się na tyle poważne, że pierwsza z ofiar (27-letni mężczyzna) zmarła w placówce.

Mimo szybkiej reakcji służb, które na miejscu pojawiły się tuż po godzinie 22, sprawcy wypadku nie udało się ująć.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pożar autobusu w Warszawie. Zapalił się w trakcie kursu
W okolicach miejsca zdarzenia znaleźliśmy oderwaną tablicę rejestracyjną. Samochód i osoba, która nim kierowała jest wciąż poszukiwana — przekazał "Faktowi" komisarz Wojciech Jabłoński, oficer prasowy wrocławskiej Komendy Miejskiej Policji.

Na miejscu pracowało sześć zastępów straży pożarnej oraz ratownicy medyczni, a Wschodnia Obwodnica Wrocławia była zablokowana w obu kierunkach.

Za nieumyślne spowodowanie wypadku drogowego, w którym pokrzywdzony został ranny, grozi do 3 lat więzienia. Kara wzrasta do 8 lat, jeśli skutkiem są ciężkie obrażenia lub śmierć ofiary. W przypadku, gdy sprawca jest pijany lub ucieknie z miejsca zdarzenia, zagrożenie karą wzrasta odpowiednio do: 4,5 lat lub 12 lat.

Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić