aktualizacja 

W sieci zawrzało. Kto winny na Śląsku? Policja wydała werdykt

677

Tylko stosunkowo niewielka prędkość sprawiła, że nie doszło do tragedii. Policja zadecydowała, że winny wypadkowi jest kierowca samochodu, choć internauci mają w tej sprawie mocno podzielone zdanie.

W sieci zawrzało. Kto winny na Śląsku? Policja wydała werdykt
Głośny wypadek na Śląsku. Policja zabrała głos (Facebook, "Stop Cham")

Do niebezpiecznego zdarzenia w Rudzie Śląskiej doszło 3 lipca na skrzyżowaniu ul. Raciborskiej z Zabrzańską, przed remontowanym skrzyżowaniem (nowe rondo) ulic Wolności, 1 Maja, Zabrzańska.

Nagranie zderzenia rowerzystki i samochodu osobowego opublikował profil "Stop Cham" na Facebooku. Widzimy na nim kobietę, która porusza się jednośladem po ścieżce rowerowej, a następnie wjeżdża na przejazd dla rowerów. Tam powinna mieć pierwszeństwo przejazdu.

Kobieta wpadła na maskę pojazdu i przeturlała się po niej, upadając na bark. Na nagraniu widać, że niestety nie miała na głowie kasku. Po kilku dniach dowiadujemy się, że sprawa została zakończona mandatem karnym dla kierującej samochodem osobowym.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rinke Rooyens otwiera się na temat Joanny Przetakiewicz. Według niego pieniądze dają szczęście?
Przejazd dla rowerzystów jest tam oznaczony znakami pionowymi, a pani przyznała się policjantom, że patrzyła akurat w lewą stronę na samochód, który skręcał - poinformował asp. szt. Arkadiusz Ciozak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Mandat dla kierowcy samochodu. Internauci mają wątpliwości

Na profilu "Stop Cham" na Twitterze rozpętała się duża dyskusja. Widząc cały filmik ze zdarzenia internauci mają wątpliwości, czy wina w tej sprawie leży tylko i wyłącznie po stronie kierującego samochodem osobowym.

Rowerzystka wyjeżdża zza budynku pod auto a tylko kierowca dostaje mandat... Absurd - podkreśla pierwszy internauta.
Nie zgadzam się. Rowerzysta nie ma takich samych praw jak pieszy. Według przepisów samochód miał pierwszeństwo - dodaje kolejna osoba.

Wg danych Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji (KGP) w 2022 roku rowerzyści uczestniczyli w 3685 wypadkach. To o blisko 5 proc. więcej niż rok wcześniej.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić