Kim zostanie Jarosław Kaczyński? Ryszard Terlecki potwierdza doniesienia

11

Konflikt koalicji Zjednoczonej Prawicy na dniach ma zostać zażegnany. Trwają spotkania, a po każdym z nich pojawiają się nowe doniesienia co do planów na zmiany w rządzie.

Kim zostanie Jarosław Kaczyński? Ryszard Terlecki potwierdza doniesienia
Ryszard Terlecki i Jarosław Kaczyński. (Newspix)

Najnowsze doniesienia od PAPu informowały o nowych funkcjach dla Jarosława Kaczyńskiego. Miałby zająć szefostwem komitetu ds. bezpieczeństwa, nadzorować ministerstwo sprawiedliwości, MON i MSWiA.

Ryszard Terlecki na spotkaniu z dziennikarzami potwierdził doniesienia. W planach jest to, by Jarosław Kaczyński zasiadł w rządzie. Najprawdopodobniej jako wicepremier.

Konflikt w koalicji narastał już wcześniej. Kością niezgody okazały się dwie ustawy - "piątka dla zwierząt" zakazująca hodowli zwierząt futerkowych i uboju rytualnego oraz gwarantująca bezkarność urzędnikom, którzy popełnili przestępstwo na poczet walki z COVID-19.

Choć niektórzy politycy PiSu zdążyli już pożegnać się z politykami ze strony Ziobry i Gowina, szefowie partii próbują załagodzić sytuację. Jarosław Kaczyński i Zbigniew Ziobro spotkali się, by ustalić nowe warunki współpracy.

Kolejne spotkania będą odbywać się do końca tygodnia. Wtedy mają być ostatecznie ustalone zmiany, jakie zajdą w rządzie.

Zobacz także: Zbigniew Ziobro i brak lojalności. Łukasz Schreiber o żądaniach PiS
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić