Nowa rola prezesa PiS. Nieoficjalne informacje po spotkaniu Kaczyński - Ziobro

5

Po ostatnim konflikcie, który miał miejsce obozie rządzącym, odbyły się narady obu stron. Jarosław Kaczyński spotkał się ze Zbigniewem Ziobrą. Nieoficjalne doniesienia mówią, jakie są plany na przyszłość.

Nowa rola prezesa PiS. Nieoficjalne informacje po spotkaniu Kaczyński - Ziobro
Zbigniew Ziobro i Jarosław Kaczyński. (Newspix)

Kryzys w Zjednoczonej Prawicy po "piątce dla zwierząt", która okazała się punktem przełomowym, trwa. Jarosław Kaczyński i Zbigniew Ziobro stawiają warunki i negocjują.

W środę miało dojść do kolejnego spotkania szefów obu partii ze Zjednoczonej Prawicy. Nieoficjalnie wynika z nich, że padły pierwsze postanowienia i plany co do rekonstrukcji rządu i nowych funkcji polityków.

Źródłem informacji jest PAP. Idąc za jego doniesieniami, Jarosław Kaczyński ma objąć nowe role, zasiąść z rządzie i uczestniczyć w posiedzeniach.

Nowa rola Jarosława Kaczyńskiego

Jeśli doniesienia okażą się trafne, szef PiSu będzie miał też nowe obowiązki, które wynikać będą z nowych funkcji. Miałby zająć szefostwem komitetu ds. bezpieczeństwa, nadzorować ministerstwo sprawiedliwości, MON i MSWiA.

Panowie do porozumienia starają się dojść od kilku dni. Oprócz tego rozmawiano również o epidemii COVID-19 i ustawie o ochronie zwierząt, która okazała się kością niezgody.

Jednak cytując PAP o oficjalnym porozumieniu mówić jeszcze nie można.Spotkania mają potrwać do końca tygodnia.

Zobacz także: Zbigniew Ziobro i brak lojalności. Łukasz Schreiber o żądaniach PiS
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić