Bartłomiej Nowak
Bartłomiej Nowak| 
aktualizacja 

Kirgistan. Ciężarówka wjechała w grupę dzieci – 29 rannych

8

Podczas lokalnego święta w Kirgistanie doszło do strasznego wypadku. Ciężarówka wjechała w grupę celebrujących wydarzenie dzieci. Według lokalnych mediów 29 osób głównie dzieci zostało rannych.

Kirgistan. Ciężarówka wjechała w grupę dzieci – 29 rannych
Kirgistan. Ciężarówka wjechała w grupę dzieci – 29 rannych (Twitter)

Podczas festynu w Kirgistanie, w trakcie przygotowań do czytania "Manasu" doszło to makabrycznie wyglądającego wypadku. Ciężarówka, która jak podają media, miała być furgonetką z lodami, zjechała ze wzgórza wprost na siedzące na trawie dzieci.

W internecie pojawiły się pierwsze informacje na temat poszkodowanych. Oraz materiały wideo dokumentujące moment zjazdu ciężarówki ze wzgórza wprost w grupę niczego nieświadomych dzieci.

"Ciężarówka bez kierowcy nagle ruszyła i zjechała ze zbocza prosto w tłum dzieci w wieku 9-16 lat. Według lokalnych władz, kierowca zapomniał zaciągnąć hamulca ręcznego" - czytamy w poście agencji Nexta na platformie X.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Chodzą po domach i chcą rozmawiać o Bogu. Sprawdziliśmy, jak żyją świadkowie Jehowy

Ciężarówka staranowała dzieci - to cud, że nie ma ofiar

Na materiałach wideo widać, że ciemna ciężarówka nagle stacza się z dość stromego wzgórza, na którym był organizowany festiwal. W pojeździe, który taranował wszystko, co stanęło mu na drodze, nie było kierowcy. Według medialnych doniesień nie ma ofiar śmiertelnych.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
"18 dzieci znajduje się obecnie w szpitalu, 7 z nich na oddziale intensywnej terapii, a 3 w ciężkim stanie" - podała agencja Nexta.

Trwa śledztwo, które ma wyjaśnić okoliczności wydarzeń. Minister Zdrowia Kirgistanu miał objąć specjalną opieką wszystkich poszkodowanych w wypadku. 

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Manas - kronika życia Kirgistanu

W momencie, w którym doszło do tragicznych wydarzeń, dzieci przygotowywały się do czytania kirgiskiego eposu "Manas". To składający się z pół miliona strof epos dzielący się na trzy części: Manas, Semetej i Sejtek. Ten najobszerniejszy poemat narracyjny świata został wpisany w 2009 roku na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO. Przekazywany ustnie z pokolenia na pokolenie, w końcu został spisany. Określany jest mianem swoistej kroniki życia w Kirgistanie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić