Klienci McDonald's narażeni na mandaty. Notorycznie robią to w drive thru

97

Drive thru, czyli punkt z okienkiem, pod który podjeżdżamy i zamawiamy bez konieczności wysiadania z auta. Jednym z najsłynniejszych jest McDrive, którego klienci muszą zachować czujność. Jak donoszą media, miłośnicy McDonald's z Wielkiej Brytanii są narażeni na mandaty.

Klienci McDonald's narażeni na mandaty. Notorycznie robią to w drive thru
Klienci McDonald's narażeni na mandaty? Robią to notorycznie w kolejkach do drive thru (YouTube, McDonald's)

McDrive, czyli podjeżdżasz, zamawiasz i odjeżdżasz. To wygodna opcja dla miłośników McDonald's, którzy nie chcą wysiadać z auta i wchodzić do środka słynnej sieci fast foodów. Niestety, klienci restauracji z Wielkiej Brytanii powinni zachować czujność. Jak donoszą tamtejsze media, są narażeni na mandaty.

Sześć punktów karnych i 200 funtów dla łamiących przepisy podczas drive thru. Chodzi o korzystanie z telefonu komórkowego podczas oczekiwania na swoje zamówienie. Ponad tysiąc złotych mandatu dla tych, którzy patrzą w ekran smartfona "podczas ruchu stacjonarnego".

Zaostrzone prawo dotyczące ulic Wielkiej Brytanii

Jak podaje "The Mirror", jest to efekt nowego prawa wprowadzonego na początku roku. Prawo oznacza też, że ​​nikt nie może korzystać z telefonu na światłach, w kolejkach na autostradzie, a zwłaszcza podczas jazdy.

Jedynym wyjątkiem od tej reguły jest sytuacja, w której dzwonią oni na numer alarmowy lub płacą telefonem komórkowym podczas przejazdu - pisze lokalny serwis.

Chociaż jest to egzekwowane rzadko, klienci restauracji drive thru powinni zachować czujność. McDonald's rozwiesił znaki zachęcające do "nieużywania aplikacji". Również w Polsce istnieje aplikacja z kodami promocyjnymi na różnorodne zestawy jedzenia.

Znaki w Wielkiej Brytanii głoszą: "Powiedz nam swój kod, aby zdobyć nagrody" - z dodanym małym drukiem: "Nie używaj aplikacji McDonald's, gdy silnik jest uruchomiony". Zamiast tego ludzie powinni pobrać czterocyfrowy kod przed przybyciem do samochodu w czasie, gdy jest to bezpieczne i legalne - czytamy.

Władze zaznaczają też, że kierowcy powinni uważać nie tylko na urządzenia mobilne. "Pomimo braku nowych przepisów dotyczących korzystania z wewnętrznych systemów informacyjno-rozrywkowych w autach, mogą one potencjalnie rozpraszać kierowców" - mówi Keith Hawes, dyrektor Ogólnopolskich Kontraktów Pojazdowych.

Ekrany dotykowe stały się powszechnym dodatkiem do nowoczesnych pojazdów, a im bardziej stają się złożone, tym bardziej mogą rozpraszać - dodaje.
Zobacz także: Youtuberka Olfaktoria nagrała bezdomnego, który zapytał ją o jedzenie
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić