Kobieta kopnęła policjanta w krocze i dała mu z główki. Zaskakujący wyrok sądu

236

Nietypowy finał interwencji policyjnej w jednym z mieszkań w Toruniu. Wyraźnie pobudzona kobieta kopnęła policjanta w krocze, ugryzła go w ramię, opluła i uderzyła w głowę. Sprawa trafiła do sądu.

Kobieta kopnęła policjanta w krocze i dała mu z główki. Zaskakujący wyrok sądu
Zdjęcie ilustracyjne. (Policja)

Do zdarzenia doszło w marcu ubiegłego roku. Ktoś zgłosił hałasy i możliwą przemoc domową w jednym z mieszkań w Toruniu. Pod wskazany adres pojechali dwaj policjanci z KMP Toruń-Śródmieście. Na miejscu zastali parę, która była pod wpływem alkoholu. W mieszkaniu panował totalny bałagan m.in. drzwi były wyrwane z zawiasów.

Kobieta i jej partner zapewniali policjantów, że wszystko u nich w porządku. Pani W. była jednak agresywna. Okazało się, że kobieta walczy z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków.

Podczas interwencji policjantów doszło do przepychanek słownych. W pewnym momencie kobieta ugryzła policjanta w ramię i kopnęła w krocze, a także opluła go i dała mu "z główki". Przebieg zdarzeń nagrały tzw. kamery nasobne na mundurach funkcjonariuszy. Sprawa trafiła do sądu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Racibórz wstrząśnięty tragedią. Ujawniono szczegóły ws. śmierci policjanta

Jak podaje "Gazeta Pomorska" sędzia uznał oskarżoną mieszkankę Torunia za winną naruszenia nietykalności cielesnej policjanta i znieważenia go, jednak sprawę warunkowo umorzył na 2 lata.

Kobieta ma zapłacić pokrzywdzonemu policjantowi zadośćuczynienie w kwocie 200 zł oraz wpłacić 400 zł na cel społeczny. Zdaniem sędziego "wina i społeczna szkodliwość czynu" kobiety były nieznaczne. Wyrok nie jest prawomocny.

W ocenie sądu na wysokości zadania nie stanęli także sami interweniujący policjanci, z pokrzywdzonym D.C na czele. Eskalował agresję, wchodząc niepotrzebnie w słowne przepychanki, dokonując "dyscyplinującego potrącenia za ramiona" oraz używając wobec kobiety obelżywych słów - podał sąd w uzasadnieniu wyroku, cyt. przez "Gazetę Pomorską".
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić