oprac. Robert Czykiel| 

Kolejna grupa Polaków może dostać 500 zł na wakacje. Jest nowy pomysł Senatu

17
Podziel się:

Nie tylko dzieci, ale także emeryci i renciści mieliby otrzymać jednorazowe środki na opłacenie wakacji. Taki pomysł ma Senat, ale nie wiadomo, czy uda się go wcielić w życie.

Kolejna grupa Polaków może dostać 500 zł na wakacje. Jest nowy pomysł Senatu
500 zł wakacje może być nie tylko dla dzieci (Wikimedia Commons, Kapitel, CC0)

Bony turystyczne mają trafić do wszystkich dzieci, które pobierają świadczenie 500 plus i nie ukończyły 18. roku życia. Prezydent Andrzej Duda liczy, że w ten sposób skorzysta polska branża turystyczna, a przy okazji zadowoli swoich wyborców. Jednorazowe świadczenie miałoby wynosić 500 zł.

500 zł na wakacje nie tylko dla dzieci?

Projekt ustawy trafił do Senatu, gdzie pojawił się pomysł, by rozszerzyć grupę odbiorców. Swoją propozycję przedstawił Marek Borowski, który reprezentuje Koalicję Obywatelską. Dla kogo jeszcze powinno być 500 zł na wakacje?

Dla emerytów i rencistów, których uważa się za grupę mniej zamożnych Polaków, wyjazd na wczasy jest sporym obciążeniem finansowym - mówi w "Fakcie".

Gdyby zdecydowano się na taką zmianę, to koszt programu wzrósłby z 4 do 8 mld zł. Prezydent jednak podobno woli, by seniorzy otrzymali wsparcie w postaci czternastej emerytury, a nie dofinansowania wakacji.

Zobacz także: Wakacje a epidemia. Plaże będą nowymi ogniskami koronawirusa

Jak będzie wyglądać program, przekonamy się niebawem. Jest szansa, że sprawa zostanie zamknięta przed II turą wyborów prezydenckich. Wtedy będzie na pewno wiadomo, komu będzie się należeć 500 zł na wakacje.

Czytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić