Kolejna ofiara księdza Mariana W. Skrzywdził ponad 20 ministrantów

63

W sądzie rejonowym w Nowym Targu toczy się proces przeciwko księdzu Marianowi W., którego oskarżono o molestowanie 22 chłopców. Teraz do sądu wpłynął kolejny akt oskarżenia przeciwko duchownemu, ponieważ zgłosiła się następna ofiara.

Kolejna ofiara księdza Mariana W. Skrzywdził ponad 20 ministrantów
Kolejna ofiara księdza Mariana W. (Pixabay)

Do Sądu Rejonowego w Gorlicach trafił akt oskarżenia przeciwko byłemu księdzu Marianowi W. 69-latkowi zarzuca się doprowadzenie małoletniego chłopca do poddania się tzw. innym czynnościom seksualnym. Miało do tego dojść w latach 2007-2011, gdy ofiara była ministrantem, a następnie lektorem.

Konsekwencją tych zachowań księdza było spowodowanie rozstroju zdrowia pokrzywdzonego w postaci psychicznych konsekwencji wykorzystania seksualnego dzieci – powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu Leszek Karp.

To już kolejny akt oskarżenia dla duchownego. W sądzie rejonowym w Nowym Targu od półtora roku toczy się przeciwko niemu największy w Polsce proces dotyczący pedofilii w Kościele.

Ksiądz wykorzystał ponad 20 ministrantów

Ksiądz miał seksualnie wykorzystać 22 nieletnich chłopców. W stosunku do 11 ofiar przestępstwo się przedawniło.

W listopadzie Marian W. został wypuszczony z aresztu. Proces toczy się za zamkniętymi drzwiami. Byłemu duchownemu grozi do 12 lat więzienia.

Pedofil miał krzywdzić dzieci, gdy pracował jako wikary i proboszcz w parafiach w diecezji tarnowskiej. Jego przestępstwa wyszły na jaw dopiero w 2018 r.

Zobacz także: Spada zainteresowanie seminariami. Ks. prof. Kobyliński tłumaczy przyczyny

Autor: NB
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić