Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KLS
|

Naciąga kataklizm. Osłabione pandemią Indie szykują się na najgorsze

44
Podziel się:

Masa zachorowań zaskoczyła rząd Indii. Tamtejsza służba zdrowia już nie daje sobie rady. Tymczasem zbliża się kolejny problem. Chodzi o cyklon Tauktae. Kraj już ewakuuje mieszkańców.

Naciąga kataklizm. Osłabione pandemią Indie szykują się na najgorsze
Ewakuacja Indii (Twitter.com)

Indie przygotowują się na przyjście cyklonu Tauktae. Trwa właśnie ewakuacja tysięcy ludzi z nisko położonych obszarów wzdłuż zachodniego wybrzeża. Żywioł ma dotrzeć w region stanu Gujarat we wtorek rano.

Jest bardzo prawdopodobne, że w ciągu 24 godzin cyklon będzie się dalej nasilał, przesuwał na północny zachód i dotrze do wybrzeża stanu Gujarat wieczorem 17 maja - przekazał Departament Meteorologiczny Indii.

Agencja ostrzegła również, że może dojść do ogromnych zniszczeń. Drogi ewakuacyjne mogą zostać zalane. Do 21 maja spodziewane są również zakłócenia w ruchu kolejowym.

Przygotować się na najgorsze

Powołano specjalny sztab zarządzania kryzysowego. Rozmieszczono już 80 zespołów. W udzielenie pomocy zaangażowano zespoły ratownicze z armii, marynarki wojennej i straży przybrzeżnej.

Włądze podejmują wszelkie środki w celu ewakuacji ludzi z najbardziej zagrożonych obszarów, tak aby zapewnić zero strat w ludziach - ogłosił rząd.

Łącznie trzeba ewakuować około 100 tysięcy ludzi. Wszystko jest dodatkowo utrudnione przez pandemię COVID-19. Część osób ze szpitali covidowych w sąsiednim stanie Maharasztra zostało przeniesionych do innych placówek. Rząd ma jednak nadzieję, że dostawy tlenu i energii elektrycznej do szpitali COVID-19 nie ustaną.

Cyklon uformował się na Morzu Arabskim. Prędkość wiatru może osiągać nawet 175 km/h.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(44)
Uspokójcie si...
rok temu
W Indiach mieszka ponad 2 razy tyle ludzi ile w całej Unii Europejskiej, więc wiadomo że skala wszystkiego jest duża, przestańcie siać panikę, tam cyklony są co roku
Konfabulujeci...
rok temu
W Indiach przed epidemią CODZIENNE umierało ponad 30 tys ludzi a znacznie węcej się rodziło . Nic się nie zmieniło . Ludzie nadal się rodzą i umierają , Na szczęście nie jesteśmy nieśmiertelni bo zginęlibyśmy z głodu .
a=b
rok temu
I znowu podpucha - w Indiach zabraknie drzewa do palenia zwłok po covidowych powikłaniach .
Jprdl
rok temu
Na świecie jest tylu bogaczy, miliardy w majątkach, czy nie mogą pomóc tym biednym Indiom?
Jest tak
rok temu
Co to jest: naciąga kataklizm? Naciągnąć można gatki, ale kataklizm nadciąga.
Bambo
rok temu
Gdzie ewakuacja 1miliard 400 milionów ludzi.
monkey99
rok temu
I o co ta panika? Artykuł typu zapchajdziura pisany przez osobę niezapoznaną z językiem polskim. Gujarat jest to słowo angielskie a w języku polskim ten stan nazywa się Gudźarat.
fgh
rok temu
Pierwszy plan inscenizacji niby skafandry kosmiczne, drugi namordniki, trzeci już bez. Komu tę lipę inputujecie ?
Jan
rok temu
Naturalna selekcja???
Antypanikarz
rok temu
Lament i panika... nikt nie zauważa że umieralność we wszystkich krajach jest taka sama jak przed pandemią... od zarania dziejów ludziom towarzysz smierć i choroba....im wyższa populacja tym wyższa skala tego zjawiska....
...
rok temu
Po co im maski po środku lasu??? Nie ma to jak chronić się przed koronawirusem, a przed spadającym się już drzewem się nie przejmować.
MASZCZYK
rok temu
a to czy oni ich do POLSKI ewakowują ,,bo nic ztego gryzmolenia nie idzie zrozumieć,
MASZCZYK
rok temu
a to czy oni ich do POLSKI ewakowują ,,bo nic ztego gryzmolenia nie idzie zrozumieć,
pzg
rok temu
Gdyby nie zaczęto ich testować, to nikt by nie zauważył.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić