aktualizacja 

Kolejny wybuch w polskim sklepie w Holandii. Już trzeci w ciągu dwóch dni

1599

W Holandii ponownie doszło do wybuchu w polskim sklepie. To już trzecia eksplozja na przestrzeni dwóch dni. Ostatnia eksplozja miała miejsce w środę rano.

Kolejny wybuch w polskim sklepie w Holandii. Już trzeci w ciągu dwóch dni
Dzień wcześniej, we wtorek, do eksplozji doszło m.in. w polskim sklepie w Aalsmeer. (PAP, EPA)

W środę wczesnym rankiem doszło do eksplozji w centrum handlowym De Beverhof w Beverwijk. Wybuch uszkodził elewację supermarketu. To już trzecia eksplozja w polskim sklepie w ciągu ostatnich dwóch dni. Wcześniej, we wtorek rano, podobne wybuchy miały miejsce w supermarketach w Aalsmeer i Heeswijk-Dinther.

Jak poinformowała policja, eksplozja na Slangenwegje w Beverwijk miała miejsce w środę o godzinie 5:15. Nie ma informacji o rannych. Policja prowadzi dochodzenie na miejscu zdarzenia.

Nikt nie został ranny. Nikt nie mieszka w centrum handlowym ani w jego pobliżu - przekazał rzecznik policji.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

We wtorek nad ranem doszło do dwóch pierwszych wybuchów. Wówczas doszczętnie zniszczony został polski market w holenderskim mieście Aalsmeer. Właścicielami zniszczonego sklepu "Biedronka" (nie ma związku z popularną w Polsce siecią) są bracia Mohamed i Moshkhal Mahmoed.

Nie mamy pojęcia, dlaczego tak się stało. Może ludzie są zazdrośni. A może robią to z nienawiści- mówili po wybuchu właściciele marketu.

We wtorek rano miał miejsce także drugi wybuch w innym polskim sklepie o nazwie "Biedronka" (również bez związku z portugalską siecią). Do eksplozji doszło w mieście Heeswijk-Dinther, mniej więcej godzinę po pierwszym wybuchu. Właścicielem tego sklepu jest Shawn Mahmoud, który podobnie jak przedsiębiorcy z Aalsmeer ma pochodzenie iracko-kurdyjskie.

Jak dotąd policja nie poinformowała, czy wybuchy z wtorku i ze środy są ze sobą powiązane. Serwis nos.nl podaje, że sklep, w którym miał miejsce środowy wybuch, należy do tego samego właściciela, co sklep w Aalsmeer.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić