o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Tyle zostało z polskich sklepów. "Jesteśmy w szoku". Kto za tym stoi?

72
Podziel się

Policja bada sprawę zniszczonych polskich sklepów w Holandii. Właściciele marketów wciąż nie mogą wyjść z szoku. W rozmowie z lokalnymi mediami podkreślają, że nic nie zapowiadało takich incydentów.

Tyle zostało z polskich sklepów. "Jesteśmy w szoku". Kto za tym stoi?
(PAP, Pixabay)
bDTQbIXp

"Wciąż jesteśmy w szoku" - mówi jeden z właścicieli zniszczonego sklepu Biedronka (sklep nie ma nic wspólnego z popularną w Polsce siecią). Bracia Mohamed i Moshkhal Mahmoed prowadzą polski sklep w holenderskim mieście Aalsmeer. We wtorek około 3 nad ranem ich market został doszczętnie zniszczony przez eksplozję i pożar. Bracia podkreślają, że właśnie we wtorek mieli otworzyć drugi oddział w Beverwijk.

Nie mogliśmy w to uwierzyć. Nadal nie możemy. Jesteśmy w szoku - podkreślają bracia w rozmowie z gazetą "Algemeen Dagblad".
bDTQbIXr

Eksplozje w polskich sklepach. Kto za nimi stoi?

Wstępne ustalenia holenderskiej policji sugerują, że eksplozja w polskim sklepie nie była dziełem przypadku, tylko celowego działania. Kto chciał zaszkodzić przedsiębiorcom?

To dla nas tajemnica. Mamy coraz więcej klientów, może ludzie są zazdrośni. Nie mam pojęcia. Jesteśmy ciężko pracującymi przedsiębiorcami i staramy się odpowiadać na potrzeby klientów. Może są ludzie, którzy nie mogą tego znieść. To jedyny powód, który przyszedł nam do głowy - powiedział Mohamed Mahmoed.
bDTQbIXx

We wtorek rano eksplozja zniszczyła też inny polski sklep o nazwie Biedronka. Drugi wybuch miał miejsce nieco ponad godzinę po pierwszym, w mieście Heeswijk-Dinther. Właścicielem sklepu jest Shawn Mahmoud, który tak jak przedsiębiorcy z Aalsmeer ma pochodzenie iracko-kurdyjskie. Mężczyźni podkreślają jednak, że się nie znają, a zbieżna nazwa ich sklepów jest przypadkiem.

Wszyscy jesteśmy niezależnymi przedsiębiorcami, ale używamy nazwy polskiego supermarketu, ponieważ jest ona znana wśród naszych klientów - mówi Mohammed Mahmoud.

Poszkodowani liczą na to, że wspólnie z policją rozwiążą tę zagadkę. Burmistrz Aalsmeer przyznaje, że wybuchy w sklepach o identycznych nazwach prawdopodobnie są ze sobą powiązane. "Trudno uwierzyć, że to przypadek. Jednak właściciele się nie znają" - podkreśla Gido Oude Kotte.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDTQbIXS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(72)
Mariomorda
4 miesiące temu
To nie były polskie sklepy. To były sklepy, które w swojej ofercie miały polskie produkty... Właścicielami są osoby innej nacji. Słaby artykuł.
Charry
4 miesiące temu
Polski sklep? Może ewentualnie z Polską żywnością
Kaster
4 miesiące temu
Czy Holendrzy kiedyś walczyli za Polskę? Generale Maczek - walcząc o Bredę zginęło prawie 1000 Lwowiakow...
bDTQbIXT
Misia
4 miesiące temu
Najfajniejsze jest to że tzw Polskie sklepy a powinno być sklepy z artykułami z Polski prowadzą Turcy. Szkoda że ktoś w ten sposób postąpił bo sama szczególnie w okresie świat kupowałam tam towary, dość drogie i wygórowane ceny. Kto mógł to zrobić, porachunki, konkurencja, zawiść. Na to pytanie właściciele powinni znać odpowiedź
Zagor
4 miesiące temu
A od kiedy Biedronka to polski sklep
Najnowsze komentarze (72)
nie jestem
4 miesiące temu
taki polski sklep jak ja jestem milionerem
zamęt
4 miesiące temu
To taki "polski" sklep, jak "polskie" obozy koncentracyjne..
Konwalia
4 miesiące temu
Obłudni Holendrzy. Nienawidzą Polaków.
Żart
4 miesiące temu
Tak polskie sklepy prowadzone przez polskiego właściciela.
Leo
4 miesiące temu
Teraz my. Nie będziemy kupować holenderskich produktów. Zobaczymy kto na tym lepiej wyjdzie.
Monokuma
4 miesiące temu
Panowie, w Holandii te sklepy są potocznie przez Polakow nazywane "polskimi sklepami" i tak samo czesto pisze na reklamach. Przewaznie wlascicielami nie są Polacy aczkolwiek duzo Polakow w takich sklepach pracuje.
Adam
4 miesiące temu
Jaki Polski sklep? Że mieli żywność z Polski dla Polaków mieszkających w Holandii nie oznacza że Polski właściciel.
Wojownik
4 miesiące temu
To już tylko krok do kryształowej nocy w Holandii trzeba to rozgłośić na cały świat to czysty rasizm
bDTQbIXL
gosc
4 miesiące temu
jakie piękne słowiańskie nazwiska
Tyle
4 miesiące temu
Polska tylko przeszkadza krajom starej UE. Choćby nie wiem co i tak nie będą nas traktować jak równego z równym
Juhas
4 miesiące temu
W EU Holendrzy krzyczeli, że ponoć po Polskich ulicach maszerowali naziści. A tutaj niespodzianka.
Juhas
4 miesiące temu
Holendrzy są bardzo tolerancyjni. Najbardziej europejscy ze wszystkich krajów Europy. To, że akurat Polaków nie szanują jest absolutnym wyjątkiem i winą samych Polaków. Na ch... się odzywamy jak w UE to Holandia płaci, a my musimy brać jałmużnę. No kto takich na zachodzie szanuje - chyba nikt. Więc mor.. w kubeł i grzecznie wykonywać polecenia.
Anon
4 miesiące temu
Tu w UK też był podobny przypadek,zginęło kilka osób, okazało się że sklep prowadzony przez muzułmanina został ubezpieczony na dużą kwotę i eksplozja została wywołana celowo.
Aga
4 miesiące temu
Wiadomo dlaczego
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić