Jakub Artych
Jakub Artych| 

Kompletnie pijana uderzyła w wojskowa ciężarówkę. Miała ponad 3 promile

17

Na trasie S3 35-letnia kobieta doprowadziła do kolizji z wojskową ciężarówką - w jej organizmie było ponad 3,2 promila alkoholu. Grożą jej teraz poważne konsekwencje: trzy lata pozbawienia wolności, nawet dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, kara grzywny, obowiązek wpłaty 5 tysięcy na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.

Kompletnie pijana uderzyła w wojskowa ciężarówkę. Miała ponad 3 promile
Kompletnie pijana uderzyła w wojskowa ciężarówkę. Miała ponad 3 promile (Policja)

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości - temat tak często poruszany, nieakceptowany społecznie, wiążący się z poważnymi konsekwencjami prawnymi i finansowymi.

Pomimo tego nadal zdarzają się osoby, które decydują się wsiąść za kierownicę pojazdu, kiedy wcześniej spożywały alkohol. Czasami w znacznych ilościach.

W sobotę świebodzińscy policjanci dostali wezwanie do kolizji na trasie S3. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że w wyniku nieprawidłowej zmiany pasa ruchu doszło do zderzenia się pojazdu osobowego z wojskowym pojazdem ciężarowym.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wtargnęli nocą do sklepu. Maski z horroru miały zmylić kamery
Kierujący ciężarówką żołnierz wyczuł od kobiety prowadzącej osobówkę alkohol i wezwał na miejsce policję - podkreślają mundurowi ze Świebodzina.

Co grozi pijanej kobiecie?

Badanie zaskoczyło funkcjonariuszy. Kobieta jechała od miejscowości Poznań autostradą, zjechała na trasę ekspresową S3 i tu doprowadziła do zderzenia. W jej organizmie było ponad 3,2 promila alkoholu.

Kobiecie grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, nawet dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, kara grzywny, obowiązek wpłaty 5 tysięcy na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić