o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
JKM
|

Koniec noszenia maseczek. Podano oficjalną datę

68
Podziel się

Pandemia koronawirusa od dłuższego czasu mocno daje nam się we znaki. Jakiś czas temu rząd zapowiedział zniesienie obowiązku noszenia maseczek ochronnych na świeżym powietrzu. Od kiedy będziemy mogli przemieszczać się po ulicy bez zasłaniania twarzy?

Koniec noszenia maseczek. Podano oficjalną datę
Już wkrótce zniknie obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu (Getty Images)
bEiKXkKt

Maseczki ochronne to jeden z głównych sposobów ograniczania rozprzestrzenia się koronawirusa. Do tej pory zasłanianie ust i nosa było obowiązkowe w przestrzeni publicznej. Teraz w końcu polski rząd zapowiedział zniesienie tego rozporządzenia.

Od kiedy koniec maseczek? Rozporządzenie trafiło już do Dziennika Ustaw

Zgodnie z zapowiedziami, w czwartek 6 maja pojawiło się nowe rozporządzenie w sprawie walki z pandemią. 4 maja został bowiem spełniony warunek osiągnięcia maksymalnie 15 zakażeń na 100 tys. mieszkańców. Oznacza to, że rządzący mogą dotrzymać danego słowa i znieść obowiązek noszenia maseczek.

bEiKXkKv

Stosowne przepisy opublikowano już w Dzienniku Ustaw. Polacy będą mogli wyjść poza dom bez specjalnego zakrycia ust i nosa od soboty 15 maja. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że nadal obowiązywać będzie przepis o zachowaniu co najmniej 1,5 metra odstępu od innych osób.

Nie tylko maseczki. Nadchodzi luzowanie obostrzeń

Nowe rozporządzenie wprowadza również inne zmiany. Od 8 maja ponownie otwarte zostaną hotele, a od 15 maja będzie można odwiedzić restauracje i bary. Te jak na razie funkcjonować będą w ogródkach.

bEiKXkKB

Modyfikacji ulegną również przepisy dotyczące kwarantanny. Nie będzie ona dotyczyła tak wielu krajów jak wcześniej. Będą ją musieli odbyć przyjezdni m.in. z Indii, Brazylii oraz RPA.

Obejrzyj także: Koronawirus. Polska zdejmie maseczki. Dr Sutkowski zwrócił uwagę na ważne szczegóły

bEiKXkKC
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEiKXkKW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(68)
Iwa
miesiąc temu
I znowu bendzie wszystko pozamykane bo bendzie wiecej zakazen i tak na okroglo
Iwa
miesiąc temu
I nie dlugo znowu bendzie wszystko pozamykane bo znowu bendzie wiecej zakazen
Hardkorowiec
miesiąc temu
Jakoś od początku kaganiec nosiłem pod ustami i nie bawiłem sie w żadne dezynfekcje ani nic i jestem zdrowy jak koń. Ten wirus nie istnieje.
bEiKXkKX
Ismalija
miesiąc temu
Przepowiednia Abdulaha swiatobliwego mowi,ze 1/3 niewiernych psow wymrze w Europie.
ZbieraczPusze...
2 miesiące temu
Trzeba więc będzie szybko zużywać zapasy masek jakie się porobiło podczas lockdownu. I w ten sposób zadbam o jeszcze większą górę śmieci ;).
NFZ
2 miesiące temu
Ten przepis to wielkie g........ Tylko w teorii możesz nie nosić maski na świeżym powietrzu, pod warunkiem zachowania dystansu min 1,5m. Jeśli na chodniku, w parku , w lesie lub na bulwarze jest tłoczno i duże są skupiska ludzi, i nie możesz zachować min dystansu 1,5m, powinieneś nosić maskę. To samo na drogach , motocyklista może jechać w kasku bez maski, ale rowerzysta już misi ja założyć , choć przed nim na drodze nie ma nikogo- czysty głupota. Przepis mówi wolno bez masek na wolnym powietrzu zachowując dystans,
maskowany
2 miesiące temu
moje maseczki! Moje kochane! Gdzie się podziejecie beze mnie
~RabinIbnJose...
2 miesiące temu
Myślę że ty się na tym znasz lepiej !
Jakk
2 miesiące temu
Dr sutkowski do zwykły lekarz rodzinny a nie spec od Bóg wie cze Go Jego wypowiedzią trzeba się przyglądać z przymrużeniem oka
Gość 3
2 miesiące temu
Czy redaktorzy dobrze przeczytali rozporządzenie na temat maseczek??? To nie prawda że po wyjściu z domu będziemy bez maseczek. Jest wyraźnie wyszczególnione gdzie można je ściągnąć. I czytając to rozporządzenie nie mogłem się doczytać że idąc po chodniku w mieście nie muszę mieć maseczki.
Kris
2 miesiące temu
Jaki ten covid inteligentny wie że akurat od 15maja ma nie zarażać 😁.
Pozdrawiam
2 miesiące temu
Powiem wam też nie wierzyłam w covid ale jak sama zmagałam się z tym to zmieniłam zdanie. Naprawdę lubię prawdę i szczerość nooo i ta chińska zaraza jest.
Żenada
2 miesiące temu
Daria chyba coś cię piecze się dziwę że moje komentarze usuwają a coś takiego dawaja.
bEiKXkKP
Iza
2 miesiące temu
15 zakażeń na 100tys. Jaka to pandemia? Nie bądżcie śmieszni!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić