o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
NM
|

Koniec świata? Jezus przyjdzie powtórnie. Odkrycie archeologów

475
Podziel się

Biblijni komentatorzy od wieków dzielą się między sobą proroctwem. Głosi ono, że jeśli odnaleziona zostanie Trzecia Świątynia Jerozolimska, wówczas Jezus Chrystus powtórnie przyjdzie na świat, aby osądzić ludzi. Archeolodzy odkryli pewien trop.

Koniec świata? Jezus przyjdzie powtórnie. Odkrycie archeologów
Trzecia Świątynia została odnaleziona? (Pixabay)
bDHVsTph

Od lat szukają dowodów na istnienie Trzeciej Świątyni Jerozolimskiej. Jeśli ją znajdą - świat czeka apokalipsa. Apokalipsa na miarę tej, jaka opisana została w Biblii przez Św. Jana.

Archeolodzy z Israel Antiquities Authority i Western Hall Heritage Foundation natknęli się na nowe artefakty, które odnaleziono w Jerozolimie, informuje express.co.uk. Według znawców Biblii jest to dowód na to, że żyjemy w Czasach Ostatecznych, a spełnienie się proroctwa o Drugim Przyjściu, czyli ponownym przyjściu Jezusa na Ziemię, zdaje się być niemal pewne.

bDHVsTpj

Do czasu, aż świątynia nie zostanie odnaleziona, niewierni mają czas na to, aby nawrócić się i oddać cześć Mesjaszowi, którym według osób wierzących w proroctwo jest właśnie Jezus Chrystus. Jeśli nie oddadzą czci Jezusowi, i to w specjalnym miejscu - w Trzeciej Świątyni, podczas Święta Namiotów - wówczas zostaną przeklęci. Na wieki. Tak twierdzi pastor Paul Begley.

Jednak eksperci, wśród których są archeolodzy i historycy, twierdzą, że znaleziska nie są powiązane z Trzecią Świątynią. Istnieje duża szansa, że są powiązane z Pierwszą Świątynia, czyli świątynią Salomona. Pochodzą prawdopodobnie z epoki żelaza, wykonane są z wapienia i mają około 2,7 tys. lat.

Czym jednak jest Trzecia Świątynia? To świątynia, które powstała na miejscu drugiej, jednak została zburzona przez Rzymian. Od tamtej pory, czyli od 70 roku n.e., wciąż pozostaje nieodbudowana. Jak twierdzi część biblistów, którzy wierzą w proroctwo, apokalipsa nastąpi albo wówczas, gdy Trzecia Świątynia zostanie odbudowana przez człowieka, albo wówczas, gdy zostanie odnaleziona. W nienaruszonym stanie.

bDHVsTpp
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDHVsTpK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(475)
Jerry
4 miesiące temu
Jeśli trzecia powstała na miejscu drugiej to czego oni szukają. Artykuł tak bezsensowny, że nawet piszący musiał sobie zdawać z tego sprawę. Dziwne.
ja123
4 miesiące temu
Taaa... Tylko, że księża już dawno przestali obchodzić Święto Namiotu. Z dziesięciu przykazań zrobili szopkę, a czczą niedzielę - pierwszy dzień tygodnia... Jak zatem mamy w Święto Namiotu udać się do Świątyni, skoro mało kto wie, co to właściwie za Święto?
Justyna
3 miesiące temu
Mozliwe ,ze jest to ,,Przenośniami tylko ,niektórym uda się Ja odczytać. Wiadomo ,ze wierzący w Boga wierzą ze Jezus przyjdzie drugi raz.Tylko nikt poza Bogiem nie zna dnia ani godziny .Wiec myslę ,ze nikomu z żyjących nie uda się określić dnia ,nawet jeśli odkryje jakies przesłanki. Jak dotąd nikomu tez nir udało się pokonać śmierci poza Jezusem .
bDHVsTpL
Rondeos
3 miesiące temu
Trzecia Świątynia oznacza oczyszczenie Kościoła i teraz to sie dzieje! Módlmy sie kochani ale szczerze w sercu! Módlmy sie!
Łukasz
4 miesiące temu
Wydarzenia zawarte w pismie swietym juz dawno sie zaczely. Plonely lasy w Australli, w Ameryce huragany, trzesienia ziemi, powodzie i kataklizmy na calym swiecie, susza i głód. Plagi w Afryce, szarancze wielkosci Moskwy, sodoma i gomora wychodzaca na ulice, wyjawniajaca sie z tlumu i ządajaca swoich praw (sluby gejowskie i bi), zamkniecie kosciołów, ataki na koscioly i chrzescijan. Teraz Covid-19, jestesmy blisko Kochani. Ludzie śą pyszni, myślą że Pana Boga nie ma, że są inteligentni i sa Panami swojego życia. Grubo się jednak mylą. Dlaczego NAUKOWCY nie znalezli leku na Covid i medycyna jest bezsilna? Bo Pan Boģ im na to nie pozwolił, ale spokojnie wszystko przejdzie samo i ucichnie, znow bedziemy mogli przemieszczac sie pomiedzy kontynentami bez maseczek. Co na to ludzie? Przez pare lat bedzie ok, wraz jie uwierzą w wole Bożą, wraz bedzie wyzysk pracownikow, a rodzina i krewni bedą omijani łukiem, brat bratu jest wrogiem i to sie nie zmieni, az do przyjscia kary. Czyli 3-ciej wojny światowej która juz na swiecie od dawna się toczy. Wiec wzywam was do modlitwy, do Matki Boskiej i przedewszystkim do odmawiania koronki do miłosierdzia :) Wierzący siła modlitwy jest Potęga! AMEN
Najnowsze komentarze (475)
TempleOS
1 tyg. temu
Trzecia świątynia została odbudowana, przez genialnego i szalonego (ale naprawdę genialnego) programistę, czyli Terrego Davisa -ELO
Nikt z pl,
3 miesiące temu
Kościół może kazdy znalesc w sobie
Tomi
3 miesiące temu
Trochę to dziwne i tak Bóg bedzie robić co będzie chciał... nie ze jeżeli coś znajdziemy.... jak nie znajdziemy to nie przyjdzie hehe bo było to by bez sensu... fajnie jakby to się okazało domem świętej rodziny :) .... kto by nie chciał znaleźć się w pomieszczeniach gdzie Jezus mieszkał...
Wiesia
3 miesiące temu
Sami znawcy wiary kościoła i Biblii. Nie obchodzi mnie co piszą i czują inni. Wierze całym sercem w Boga.wierze w Jezusa i Matkę jego. Wiem że Jezus kocha ludzi. Zaufałam Chrystusowi bo to moje życie mój wybor.
Realista
3 miesiące temu
Jak zwykle artykuł na poziomie O2
Justyna
3 miesiące temu
Mozliwe ,ze jest to ,,Przenośniami tylko ,niektórym uda się Ja odczytać. Wiadomo ,ze wierzący w Boga wierzą ze Jezus przyjdzie drugi raz.Tylko nikt poza Bogiem nie zna dnia ani godziny .Wiec myslę ,ze nikomu z żyjących nie uda się określić dnia ,nawet jeśli odkryje jakies przesłanki. Jak dotąd nikomu tez nir udało się pokonać śmierci poza Jezusem .
polonus
3 miesiące temu
TAKIE TEXTY TO TYLKO W POLSCE.ŻAŁOSNE
Rondeos
3 miesiące temu
Trzecia Świątynia oznacza oczyszczenie Kościoła i teraz to sie dzieje! Módlmy sie kochani ale szczerze w sercu! Módlmy sie!
bDHVsTpD
Anonim
3 miesiące temu
Wszyscy jesteśmy dziećmi Boga więc nie ma możliwości ich przeklecia. Co do Jezusa jest tu już od 9lat.
????
4 miesiące temu
Też się zastanawiam o co chodzi z tym namiotem gdzieś kogoś ktoś będzie musiał przekląć. No i tak przypuszczam że to może chodzić o miejsce gdzie ludzie po prostu śpią .I o to żeby tak się zachowywali żeby jeden drugiego nie musiał przekląć .I też przecież nie wszyscy muszą spać w jednym namiocie .To chodzi o kulturę ,wyznania, rodzinę i małżeństwo. A wzmianki w Starych Pismach przecież głoszą że Naród Izraelski dotykały przekleństwa z Egiptu i z Jerycha.A najgorsze to przeklinanie Boga Samego. A koniec czasu pokarze gdzie Bóg pozwoli nam żyć za nasze uczynki.Nie przekonajcie też samych siebie .A czy to chodzi o namiot czy mury Świątynne to Bóg sam najlepiej osądzi.
????
4 miesiące temu
Haha .Myślicie .Ileż to Jezusów może być na Ziemi.A przecież i Jan Chrzciciel chodził po Ziemi. To nie może być wielu podobnych ludzi?
głoskudobremu
4 miesiące temu
Trzecią świątynia to lud Boży, który dziś opuszcza Babilon duchowy, czyli ziemskie kościoły i powraca do posłuszeństwa Bożym prawom, w tym zachowuje w świętości siódmy dzień tygodnia, czyli Boży Szabat zamiast święcenia niedzieli, oraz to lud Boży który otrzyma wylanie tzw. późnego deszczu, czyli wielkiej mocy Bożej, by olśnić świat chwałą Boga poprzez doskonałe posłuszeństwo Bogu Najwyższemu i Jego przykazaniom, a to wszystko przez wiarę Jezusa, o którą dziś w modlitwach zabiegają. Tu nie chodzi o żadne stawiane kolejnego budynku, bo to wszystko i tak idzie na spalenie, "gdyż postanowiona jest zagłada całej ziemi". Tu można posłuchać unikalnych wykładów na ten temat, by nie zostać zwiedzionym: Filadelfiamedia.com
Iza
4 miesiące temu
Narody różne i różne religie w ciągu lat rysują na kamieniach ,wznoszą z kamieni,burzą kamienie,tworzą postacie w kamieniach, jakieś porty kamienne i mury ,budowle .Ale zauważcie, że miejsce oka jest w miejscu oka ,a nie w miejscu stopy czy nie w miejscu ucha. Dlatego lepiej ufać osobie Mesjasza i uważać na prawdę .Gdzie są stopy gdzie są uszy .Mesjasz chciał odciągnąć ludzi od wiary że oko jest w miejscu kamienia. Co jest ciałem i krwią nie jest z kamienia. To i serce nie będzie z kamienia.
...
4 miesiące temu
Ludzie się zastanawiają czy Bóg istnieje. Ale to że ludzie istnieją to przecież widać. Jeśli będą potrafili kochać to nie zmarnują swojego życia.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić