o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Jan Manicki
|

Strajk Kobiet. Zagraniczne gwiazdy wspierają protestujących Polaków

22
Podziel się

Strajk Kobiet przybiera na sile. Protestują młodzi ludzie w całej Polsce. Okazuje się, że mogą liczyć na wsparcie zagranicznych gwiazd.

Strajk Kobiet. Zagraniczne gwiazdy wspierają protestujących Polaków
Miley Cyrus, Zaraz Larsson i Antoni Porowski wspierają protestujących (Getty Images)
bESJybCJ

W całym kraju trwają demonstracje po czwartkowej decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Zakazuje ona aborcji w przypadku ciężkiego lub nieodwracalnego uszkodzenia płodu. Protestujących wsparły gwiazdy z innych krajów.

Strajk Kobiet. Zagraniczne gwiazdy wspierają protestujących

Młodzi ludzie wyszli na ulice miast w całej Polsce po czwartkowej decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. W niedzielę protestujące osoby wchodziły także do kościołów z banerami i ulotkami. Demonstranci nie zgadzają się zaostrzeniem przepisów aborcyjnych.

bESJybCL

O sytuacji w Polsce głośno jest za granicą. Protesty w Warszawie i innych polskich miastach są opisywane przez światową prasę. Nie brakuje zagranicznych aktorów, piosenkarzy i artystów, którzy wspierają protestujących.

Protesty ws. aborcji. Demonstrantów wspierają zagraniczne gwiazdy

Wśród gwiazd, które nagłaśniają wiadomość o protestach w Polsce, jest piosenkarka Anne-Marie. Wokalistka znana z hitów takich jak "Alarm", "Ciao Adios" czy "Friends" popiera demonstrantów. Kobieta opublikowała na Instagramie wymowne zdjęcie.

bESJybCR
Polska. Jestem z wami – napisała.

Do sprawy odniosła się także wokalistka Zara Larsson. Podkreśliła, że możliwość dokonania aborcji to fundamentalne prawo każdej kobiety. Larsson dodała, że kobiety powinny same decydować o tym, czy chcą być w ciąży.

bESJybCS
Do osób, które mówią, że dbają o nienarodzone dzieci: Nie, po prostu nie dbacie o życie kobiet. Statystyki pokazują, że w państwach, gdzie aborcja jest nielegalna, nie zmniejsza się liczba zabiegów. Zabiegi te stają się po prostu mniej bezpieczne. Jeżeli kobieta nie chce być w ciąży, zrobi wszystko, by tak nie było – napisała piosenkarka.

Miley Cyrus udostępniła natomiast grafikę instagramowego profilu "Cielesne". Opisuje ona szczegóły przepisów aborcyjnych w Polsce. Opowiada również o protestach.

Tysiące maszerują w Polsce w obronie praw człowieka po tym, jak w zeszłym tygodniu ogłoszono, że aborcja zostanie prawie całkowicie zakazana w tym kraju – można przeczytać na grafice.
bESJybCT

Post na Twitterze umieścił również brytyjski wokalista Yungblud. Podkreślił, że aborcja powinna być podstawowym prawem człowieka. Muzyk liczy na to, że wiadomość o tym co się dzieje w Polsce rozprzestrzeni się na świecie.

Polsko, tak mi przykro. Stoję z tobą – napisał Yungblud.
bESJybCU

O sytuacji polskich kobiet opowiedział także Antoni Porowski. Pochodzący z Kanady aktor ma polskie korzenie, jest także mocno związany z polską kulturą. Porowski grał m. in. w programie Netfliksa "Queer Eye".

Powiedzieć, że był to trudny tydzień dla kobiet w Polsce, to niedomówienie. Myślę o was wszystkich – podzielił się swoimi przemyśleniami Porowski.

Obejrzyj także: Strajk kobiet. Protesty na Placu Trzech Krzyży. Są race i petardy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESJybDm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(22)
Tfosemag
rok temu
Ja tez jestem za aborcja na życzenie dlatego ze jakby dawno obowiązywała to z polowe tego tłumu na protestach by nie było bo zostali by przez ich matki wyskrobano :)
Geraltoo
rok temu
Mam to gdzieś, a ci protestujący ech...
Dwunastubraci
rok temu
Robimy z naszego państwa okaz hunty i terroru. Polacy opamiętajcie się. Nie zniszczyli nas Krzyżacy, Szwedzi, Stalin, Hitler ani komunizm, niszczymi więc się sami, lubimy być CIEMIĘŻENI.
bESJybDn
Rew
rok temu
Hahaha ale autorytety wspierają strajk....gratuluję!!!!!
Skrobanka
rok temu
Skrobaczki ,jak na reklamie zjem rączkę nużkę razem z kumpelką.
Monia
rok temu
A właśnie gdzie jest ekspertka od wszystkiego Górniak. Coś zamilkła przecież akurat ta sptawa dotyczy i jej Może jest chora na koronawirusa bo maseczki nie nosiła... Az dziw ze jej jeszcze nie słychać a właśnie teraz powinno być.
Zero waste
rok temu
Kobiety, widziałem Wasz filmik prezentujący proces aborcji, podczas którego temu humanoidowi odcina się po kolei jego nóżki, rączki, główkę. W końcu same się edukujecie, skoro zabrakło tego w szkole i wiecie już jak to wygląda! Ja też jestem za ekologią i jak w tym filmie jestem za tym aby to rosnące w was zwierzątko się nie marnowało jak chleb z polskich domów, czy jeszcze gorzej - wędlina, które potrzebują hektolitrów wody aby je wyprodukować! Świetny pomysł w tym filmie, by to dziecko dać do zjedzenia koleżance, która lubi jeść sushi! Może znajdzie się na to i chętny kolega?
Benek
rok temu
Niech te zagraniczne ps ,,gwiazdki,, zajmą się aborcją w swoich krajach
Kalina
rok temu
Do milczacej Agatki i Kingi dołączyła Edyta Górniak. Gorniak powinna milczeć w innych sprawach o których nie ma zielonego pojęcia a właśnie teraz zająć stanowisko bo przecież jest kobietą chyba że nie.... W takim razie CZYM jest a przy okazji brawo Justyna Steczkowska.
Ania
rok temu
A jak to się stało że ta co komentuje wszystko najgłośniej teraz milczy. Mowa o Edycie Górniak. Dlaczego nie wspiera kobiet,nie jest kobietą czy dlatego że jej nie zaplaciły.
Antyburak
rok temu
Kim są te "sławy"?
Argentyna
rok temu
Jestem znanym argentyńskim aktorem. Mam polskie korzenie. Ja wspierać polskie kobiety. Jutro idę strajkować. Nie zgram w następnej roli.
afrykaner
rok temu
eunuch Kalkstein decyduje za kobiety.
bESJybDf
Marta
rok temu
Polska kraj trzeciego swiata
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić