o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Kosma Szczepaniak
|

Prof. Marcin Matczak (tata Maty) nie ma wątpliwości. "Te wybory były nieuczciwe"

47
Podziel się

Tegorocznym wyborom prezydenckim towarzyszyło mnóstwo kontrowersji. Wynikało to przede wszystkim z sytuacji epidemiologicznej, w której musiały zostać przeprowadzone. Prof. Marcin Matczak uważa, że były one nieuczciwe.

Prof. Marcin Matczak (tata Maty) nie ma wątpliwości. "Te wybory były nieuczciwe"
Profesor Matczak uważa, że wybory były nieuczciwe (PAP, Tomasz Gzell)
bEsttgbV

Wybory prezydenckie w 2020 roku przejdą z pewnością do historii. Ciężko będzie wskazać inny rok, w którym wokół głosowania na urząd głowy państwa było tak wiele kontrowersji i tak wiele negatywnych emocji wśród społeczeństwa. Udzieliły się one także profesorowi Marcinowi Matczakowi, autorytetowi w kwestii prawa w Polsce.

Wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego nie ma wątpliwości, że wybory prezydenckie były nieuczciwe z wielu powodów. Jako główny powód wskazuje on trwającą nadal globalną epidemię koronawirusa. Matczak twierdzi, że wybory w takich okolicznościach tracą konstytucyjną zasadę powszechności, zwłaszcza jeśli mowa o głosowaniu w niektórych obwodach zagranicznych.

bEsttgbX

Wybory 2020 nieuczciwe? "Trucizna propagandy"

Profesor Matczak zwrócił także uwagę na udział mediów publicznych w trakcie kampanii wyborczej. Podaje on przykład, który jego zdaniem nie powinien mieć miejsca w Telewizji Polskiej, a więc bezprecedensowe popieranie Andrzeja Dudy oraz jednoczesne nieustanne atakowanie Rafała Trzaskowskiego i stawianie go w złym świetle. Prawnik przypomniał, że łączny czas antenowy, jaki otrzymał obecny prezydent w TVP był dłuższy, niż czas wszystkich pozostałych kandydatów razem wziętych (pierwsza + druga tura).

Efekt tego zaangażowania mediów publicznych obserwuję na własne oczy, bo mam rodzinę daleko poza Warszawą i widzę, w jaki sposób trucizna propagandy wpływa na tych ludzi - mówi Matczak w rozmowie z Gazetą Wyborczą.
bEsttgcd
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEsttgcy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(47)
grzesiek
9 miesięcy temu
Matczak to taki typowy przykład złotego dziecka Giersdorf i Zolla, i jego osoba tylko podkreśla jak konieczne jest rozliczenie się z komunizmem i reforma Sądownictwa
Lech Nikolski
9 miesięcy temu
Matczak i jego koledzy niestety nie rozliczyli się z PRLu i stare nawyki przepłynęły z ojca na syna w środowiskach Prawniczych, i najwyższy czas na reformę Sądownictwa.
misiek
12 miesięcy temu
Matczak to fikcja, człowiek posadzony na stołku przez niemieckie koncerny farmaceutyczne i nauczony kłamać
bEsttgcz
pik pik
rok temu
Skąd się biorą tacy profesorowie...,a może to profesor celebryta...
JasnePełne
rok temu
Wybory były nieuczciwe, należy je powtórzyć. Oto powody: bo wygrał Duda. Kropka
2,5,10
rok temu
Kolejny celebryta sie odezwał tym razem w todze.
co?
rok temu
Zgadzam się coś tu było nie tak skoro czaskowski miał blisko 49 %
Radosna
rok temu
Wybory były nieuczciwe, bo moi POlityczni PObratyńcy POnownie POkonani i POtrzaskani, mówię wam to ja, niezależny, obiektywny, POwszechnie uznawany autorytet prawny,będący na garnuszku tajnej fundacji POnownie POkonanej PO. AAA, wybory nie były POwszechne, bo głosowała rekordowa liczba obywateli.
vgh
rok temu
tata Maty..jakiej maty??Może dywanu
sprawiedl
rok temu
i ma racje
Niemcy
rok temu
przegrali ,i to boli najwięcej
Profesor
rok temu
za RUBLE, hi hi hi
zxc
rok temu
Heh jakby nie było facet jest profesorem, a funkcjonuje jako 'tata maty' ciekawe jak się z tym czuje :-)
bEsttgcr
Furman
rok temu
Profesor - ha,ha,ha
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić