o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Kosma Szczepaniak
|

Prof. Marcin Matczak (tata Maty) nie ma wątpliwości. "Te wybory były nieuczciwe"

47
Podziel się

Tegorocznym wyborom prezydenckim towarzyszyło mnóstwo kontrowersji. Wynikało to przede wszystkim z sytuacji epidemiologicznej, w której musiały zostać przeprowadzone. Prof. Marcin Matczak uważa, że były one nieuczciwe.

Prof. Marcin Matczak (tata Maty) nie ma wątpliwości. "Te wybory były nieuczciwe"
Profesor Matczak uważa, że wybory były nieuczciwe (PAP, Tomasz Gzell)
bDJyDmaJ

Wybory prezydenckie w 2020 roku przejdą z pewnością do historii. Ciężko będzie wskazać inny rok, w którym wokół głosowania na urząd głowy państwa było tak wiele kontrowersji i tak wiele negatywnych emocji wśród społeczeństwa. Udzieliły się one także profesorowi Marcinowi Matczakowi, autorytetowi w kwestii prawa w Polsce.

Wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego nie ma wątpliwości, że wybory prezydenckie były nieuczciwe z wielu powodów. Jako główny powód wskazuje on trwającą nadal globalną epidemię koronawirusa. Matczak twierdzi, że wybory w takich okolicznościach tracą konstytucyjną zasadę powszechności, zwłaszcza jeśli mowa o głosowaniu w niektórych obwodach zagranicznych.

bDJyDmaL

Wybory 2020 nieuczciwe? "Trucizna propagandy"

Profesor Matczak zwrócił także uwagę na udział mediów publicznych w trakcie kampanii wyborczej. Podaje on przykład, który jego zdaniem nie powinien mieć miejsca w Telewizji Polskiej, a więc bezprecedensowe popieranie Andrzeja Dudy oraz jednoczesne nieustanne atakowanie Rafała Trzaskowskiego i stawianie go w złym świetle. Prawnik przypomniał, że łączny czas antenowy, jaki otrzymał obecny prezydent w TVP był dłuższy, niż czas wszystkich pozostałych kandydatów razem wziętych (pierwsza + druga tura).

Efekt tego zaangażowania mediów publicznych obserwuję na własne oczy, bo mam rodzinę daleko poza Warszawą i widzę, w jaki sposób trucizna propagandy wpływa na tych ludzi - mówi Matczak w rozmowie z Gazetą Wyborczą.
bDJyDmaR
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJyDmbm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(47)
nick
8 miesięcy temu
kurcze, i w tych wszystkich innych państwach gdzie przeprowadzono wybory podczas epidemii są one też nieuczciwe ... w Niemczech też?
haha
8 miesięcy temu
jaka gazeta taki autorytet hahahahhahahaha
Lolek
8 miesięcy temu
Wybory samorządowe które PO skręciła (3.5 mln nieważnych głosów ) były ważne ? Obłudnicy !!!!!
bDJyDmbn
Phi..
8 miesięcy temu
Bla bla, a kto każe komuś oglądać media publiczne. Najlepiej odciąć się od jakiejkolwiek propagandy i spytać siebie. Gorzki jest smak porażki(?)
boot
8 miesięcy temu
Nawet Zbawiciel byłby atakowany.Kto rozpętał tę nienawiść i ją podsyca? Najlepiej zwalić to na "sztuczną inteligencję"czy ingerencję innych państw. Przyznanie się przecież może pogrzebać kariery...
Najnowsze komentarze (47)
grzesiek
4 miesiące temu
Matczak to taki typowy przykład złotego dziecka Giersdorf i Zolla, i jego osoba tylko podkreśla jak konieczne jest rozliczenie się z komunizmem i reforma Sądownictwa
Lech Nikolski
4 miesiące temu
Matczak i jego koledzy niestety nie rozliczyli się z PRLu i stare nawyki przepłynęły z ojca na syna w środowiskach Prawniczych, i najwyższy czas na reformę Sądownictwa.
misiek
7 miesięcy temu
Matczak to fikcja, człowiek posadzony na stołku przez niemieckie koncerny farmaceutyczne i nauczony kłamać
pik pik
8 miesięcy temu
Skąd się biorą tacy profesorowie...,a może to profesor celebryta...
JasnePełne
8 miesięcy temu
Wybory były nieuczciwe, należy je powtórzyć. Oto powody: bo wygrał Duda. Kropka
2,5,10
8 miesięcy temu
Kolejny celebryta sie odezwał tym razem w todze.
co?
8 miesięcy temu
Zgadzam się coś tu było nie tak skoro czaskowski miał blisko 49 %
Radosna
8 miesięcy temu
Wybory były nieuczciwe, bo moi POlityczni PObratyńcy POnownie POkonani i POtrzaskani, mówię wam to ja, niezależny, obiektywny, POwszechnie uznawany autorytet prawny,będący na garnuszku tajnej fundacji POnownie POkonanej PO. AAA, wybory nie były POwszechne, bo głosowała rekordowa liczba obywateli.
bDJyDmbf
vgh
8 miesięcy temu
tata Maty..jakiej maty??Może dywanu
sprawiedl
8 miesięcy temu
i ma racje
Niemcy
8 miesięcy temu
przegrali ,i to boli najwięcej
Profesor
8 miesięcy temu
za RUBLE, hi hi hi
zxc
8 miesięcy temu
Heh jakby nie było facet jest profesorem, a funkcjonuje jako 'tata maty' ciekawe jak się z tym czuje :-)
Furman
8 miesięcy temu
Profesor - ha,ha,ha
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić