Kosma Szczepaniak| 

Prof. Marcin Matczak (tata Maty) nie ma wątpliwości. "Te wybory były nieuczciwe"

62

Tegorocznym wyborom prezydenckim towarzyszyło mnóstwo kontrowersji. Wynikało to przede wszystkim z sytuacji epidemiologicznej, w której musiały zostać przeprowadzone. Prof. Marcin Matczak uważa, że były one nieuczciwe.

Prof. Marcin Matczak (tata Maty) nie ma wątpliwości. "Te wybory były nieuczciwe"
Profesor Matczak uważa, że wybory były nieuczciwe (PAP, Tomasz Gzell)

Wybory prezydenckie w 2020 roku przejdą z pewnością do historii. Ciężko będzie wskazać inny rok, w którym wokół głosowania na urząd głowy państwa było tak wiele kontrowersji i tak wiele negatywnych emocji wśród społeczeństwa. Udzieliły się one także profesorowi Marcinowi Matczakowi, autorytetowi w kwestii prawa w Polsce.

Wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego nie ma wątpliwości, że wybory prezydenckie były nieuczciwe z wielu powodów. Jako główny powód wskazuje on trwającą nadal globalną epidemię koronawirusa. Matczak twierdzi, że wybory w takich okolicznościach tracą konstytucyjną zasadę powszechności, zwłaszcza jeśli mowa o głosowaniu w niektórych obwodach zagranicznych.

Wybory 2020 nieuczciwe? "Trucizna propagandy"

Profesor Matczak zwrócił także uwagę na udział mediów publicznych w trakcie kampanii wyborczej. Podaje on przykład, który jego zdaniem nie powinien mieć miejsca w Telewizji Polskiej, a więc bezprecedensowe popieranie Andrzeja Dudy oraz jednoczesne nieustanne atakowanie Rafała Trzaskowskiego i stawianie go w złym świetle. Prawnik przypomniał, że łączny czas antenowy, jaki otrzymał obecny prezydent w TVP był dłuższy, niż czas wszystkich pozostałych kandydatów razem wziętych (pierwsza + druga tura).

Efekt tego zaangażowania mediów publicznych obserwuję na własne oczy, bo mam rodzinę daleko poza Warszawą i widzę, w jaki sposób trucizna propagandy wpływa na tych ludzi - mówi Matczak w rozmowie z Gazetą Wyborczą.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić