Kopał i zrzucił ze schodów chorego psa. 16-latka nagrały kamery

39

16-letni chłopak nie miał żadnej litości dla schorowanego psa. Kopał go, szarpał, a później jeszcze zrzucił ze schodów. Wszystko zarejestrowała kamera, a policjanci zupełnie przez przypadek zobaczyli nagranie.

Kopał i zrzucił ze schodów chorego psa. 16-latka nagrały kamery
Na zdjęciu: pies, którego kopał 16-latek (Policja)

Młody mieszkaniec Wrocławia zachował się w totalnie bestialski sposób. Mocno znęcał się nad swoim psem, co uchwyciły kamery.

Niestety, ale nagranie było bardzo drastyczne. Widać na nim, jak młody mężczyzna kopie, szarpie, a także zrzuca ze schodów psa, który ma ewidentne problemy z poruszaniem się. Kamery zarejestrowały znęcanie się nad zwierzęciem, co zgodnie z obowiązującymi przepisami jest zagrożone karą nawet 3 lat pozbawienia wolności - relacjonują wrocławscy policjanci.

Chłopak wpadł przypadkowo. Monitoring zabezpieczono w związku z zupełnie inną sprawą. Szybko udało się ustalić, że za znęcanie się nad psem jest odpowiedzialny 16-latek.

Zarówno młody wrocławianin, jak też jego opiekunowie, byli bardzo zaskoczeni, kiedy do drzwi ich mieszkania zapukali policjanci Zespołu ds. Nieletnich i Patologii. Podczas czynności przeprowadzanych z funkcjonariuszami 16-latek przyznał się do znęcania się nad swoim zwierzęciem poprzez kopanie, bicie, szarpanie oraz zrzucanie go ze schodów. Tłumaczył, że tracił nad sobą panowanie, ponieważ pies nie wykonywał jego poleceń. Prawdopodobnie było to jednak spowodowane wiekiem oraz chorobami układu ruchu, na które od pewnego czasu cierpiał czworonóg - donoszą mundurowi.

Pies w rękach ekostraży

Czworonóg trafił pod opiekę ekostraży. Zapewniono mu już odpowiednie wsparcie weterynaryjne. Pies potrzebuje długotrwałego leczenia, ale jest szansa na to, że poczuje się lepiej.

Zachowaniem 16-latka zajmie się sąd rodzinny. Wrocławska policja donosi, że podejmie on decyzję, jakie środki wychowawcze będą najodpowiedniejsze dla 16-latka. Może to być m.in. nadzór ze strony kuratora, a nawet umieszczenie w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić