o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Kopał i zrzucił ze schodów chorego psa. 16-latka nagrały kamery

27
Podziel się

16-letni chłopak nie miał żadnej litości dla schorowanego psa. Kopał go, szarpał, a później jeszcze zrzucił ze schodów. Wszystko zarejestrowała kamera, a policjanci zupełnie przez przypadek zobaczyli nagranie.

Kopał i zrzucił ze schodów chorego psa. 16-latka nagrały kamery
Na zdjęciu: pies, którego kopał 16-latek (Policja)
bEhpFqAB

Młody mieszkaniec Wrocławia zachował się w totalnie bestialski sposób. Mocno znęcał się nad swoim psem, co uchwyciły kamery.

Niestety, ale nagranie było bardzo drastyczne. Widać na nim, jak młody mężczyzna kopie, szarpie, a także zrzuca ze schodów psa, który ma ewidentne problemy z poruszaniem się. Kamery zarejestrowały znęcanie się nad zwierzęciem, co zgodnie z obowiązującymi przepisami jest zagrożone karą nawet 3 lat pozbawienia wolności - relacjonują wrocławscy policjanci.
bEhpFqAD

Chłopak wpadł przypadkowo. Monitoring zabezpieczono w związku z zupełnie inną sprawą. Szybko udało się ustalić, że za znęcanie się nad psem jest odpowiedzialny 16-latek.

Zarówno młody wrocławianin, jak też jego opiekunowie, byli bardzo zaskoczeni, kiedy do drzwi ich mieszkania zapukali policjanci Zespołu ds. Nieletnich i Patologii. Podczas czynności przeprowadzanych z funkcjonariuszami 16-latek przyznał się do znęcania się nad swoim zwierzęciem poprzez kopanie, bicie, szarpanie oraz zrzucanie go ze schodów. Tłumaczył, że tracił nad sobą panowanie, ponieważ pies nie wykonywał jego poleceń. Prawdopodobnie było to jednak spowodowane wiekiem oraz chorobami układu ruchu, na które od pewnego czasu cierpiał czworonóg - donoszą mundurowi.

Pies w rękach ekostraży

Czworonóg trafił pod opiekę ekostraży. Zapewniono mu już odpowiednie wsparcie weterynaryjne. Pies potrzebuje długotrwałego leczenia, ale jest szansa na to, że poczuje się lepiej.

bEhpFqAJ

Zachowaniem 16-latka zajmie się sąd rodzinny. Wrocławska policja donosi, że podejmie on decyzję, jakie środki wychowawcze będą najodpowiedniejsze dla 16-latka. Może to być m.in. nadzór ze strony kuratora, a nawet umieszczenie w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEhpFqBe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(27)
Prawda
3 miesiące temu
Niektórzy nie powinni mieć zwierząt, dzieci i mieszkać między ludźmi
Ala
3 miesiące temu
Teraz psy maja lepiej jak ludzie! Dziecko mozna zabic w lonie matki, a o psa sie troszcza bardziej niz o ludzi! Wszystko stoi na glowie, ale przyjdzie kara na was
aneta
3 miesiące temu
Jak dorośnie, zajmie się starymi Rodzicami. To pewne.
bEhpFqBf
123
3 miesiące temu
Niech rodzice będą dumni z wychowanka i czekają na swoją kolej .z pewnością się nimi zaopiekuje odpowiednio
Ala
3 miesiące temu
Większość z nas dożyje starości. Nie została ona fajnie wymyślona. Swoim rodzicom też tak będzie robił. Ja bym się na ich miejscu zastanowiła jak będzie wyglądać ich starość.
qaqa
3 miesiące temu
3 lata których nie dostanie, kuratora i pouczenie. To nie jest człowiek jeżeli w wieku 16lat zrobił coś takiego to macie już dane przyszłego kryminalisty tylko co z tym zrobicie? nic... sądowy nakaz dożywotniego leczenia psychiatrycznego, w wieku 26 lat zakatuje człowieka i będzie płacz (taki dobry chłopak był nikt by się nie spodziewał)
orzel1
3 miesiące temu
dajcie go domnie to ja go kopne
Gosia
3 miesiące temu
Najpierw pies, a później tak zajmie się człowiekiem, który mu wejdzie w drogę. Prawo powinno być w takiej sprawie restrykcyjne bez uwzględniania wieku respektowane. To jest zwyrodnienie i socjopatologia jeśli nie ma empatii i troski. Taka postawa i zachowanie tylko będzie się nasilać.
Zen
3 miesiące temu
Ludzie są coraz bardziej głupi. Pies już staruszek dodatkowo chorowity a ten się dziwi ,że nie słucha się . Przecież po prostu mógł nie mieć sił bądź coś bolało psinę i nie chciał wykonać czynności. Zresztą co by nie było trzeba mieć łeb równo zwichnięty by tak postąpić.Wymienione kary są słabe ,ale wiek robi swoje zapewne. Powinni też ukarać pozostałych lokatorówów tego mieszkania bo widzieli a nie reagowali. Jako karę bym kazał przez ROK pracować na rzecz schroniska . Praca w każdy weekend i wolne od szkoły od 6 do 14 . Dla takiego młodego Patola wstać w weekend o 6 to nie/stety dramat życiowy. Aż ciężko uwierzyć,że są tacy ludzie.
Hej
3 miesiące temu
16 latek znęca się nad psem a z wiekiem będzie że nad człowiekiem - badania psychiatryczne i stały dozór policji do końca życia po 3 letniej odsiadce w poprawczaku
Anita
3 miesiące temu
Oby Ci życie za to okrucienstwo sowicie odplacilo. Jak możesz się znęcac nad bezbronnym zwierzęciem? Pytam jak?
Krzys
3 miesiące temu
Jakby poczul na wlasnej skorze to co zrobil to wczesniej pomyslalby!!!
Krzys
3 miesiące temu
W takich przypadkach powinna byc zasada oko za oko!
bEhpFqAX
Paul86
3 miesiące temu
Nawet umieszczenie w ośrodku. Czyli NIC konkretnego mu nie grozi. I właśnie dlatego bachory są rozwydrzone. Powinny same znać co to dyscyplina to nie będzie "utraty panowania nad sobą".
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić