Aniela Siwek| 

Koronawirus. 16-latka skopana w autobusie. Nagranie jest wstrząsające

114

Mężczyzna brutalnie zaatakował nastolatkę za to, że nie założyła maseczki wchodząc do autobusu. Na agresję zareagowali inni pasażerowie, którzy pomogli dziewczynie i obezwładnili napastnika.

Koronawirus. 16-latka skopana w autobusie. Nagranie jest wstrząsające
16-latka została kopnięta za brak maseczki. (Twitter)

Do zdarzenia doszło w West Midlands w zachodniej Anglii. Do jednego z autobusów weszła nastolatka bez maseczki na twarzy. Siedząca niedaleko para zwróciła jej na to uwagę.

Inny pasażer nagrał rozmowę, która szybko przerodziła się w kłótnię. Kobieta i mężczyzna zaczęli później sugerować oponentce, że jest bardziej podatna na zakażenie koronawirusem ze względu na swoją rasę. Przez cały czas krzyczeli, żeby zasłoniła usta i nos.

Mówię tylko, że załóż maskę! Nie jestem rasistą, ale wirus występuje częściej u czarnych i Azjatów. Załóż swoją maskę!

Kiedy wychodzili z autobusu, mężczyzna kopnął w twarz nastolatkę. Jeden z pasażerów zainterweniował i przytrzymał go. Na miejsce wezwano policję. Trwa postępowanie wyjaśniające okoliczności zdarzenia.

Prowadzimy dochodzenie po tym, jak nastolatka została napadnięta na tle rasowym i zaatakowana w autobusie w Hill Top w West Bromwich. Bardzo poważnie traktujemy przestępstwa o podłożu rasowym i nasze dochodzenie będzie kontynuowane – powiedział rzecznik policji w West Midlands.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić