Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Korea Północna ma nową broń. Niepokojące dowody

33

Według ekspertów Korea Północna przygotowuje się do testów nowego rodzaju rakiet batalistycznych. Prawdopodobnie ich prezentacja nastąpi w ciągu kolejnych kilku tygodni. Niepokojącymi spostrzeżeniami i dowodami podzielili się wojskowi z Korei Południowej.

Korea Północna ma nową broń. Niepokojące dowody
Kim Dzong Un planuje zademonstrować nowy rodzaj broni? (Getty Images, Kyodo News , Contributor)

Pierwsze podejrzenia pojawiły się po ćwiczeniach przed paradą wojskową. Odbędzie się ona z okazji rocznicy powstania Partia Pracy Korei Północnej. Wywiad Korei Południowej zrobił zdjęcia satelitarne, na których uchwycono niepokojącą aktywność w bazie broni Sinpo South Shipyard.

Korea Północna. Kim Dzong Un przygotowuje test nowej broni?

W Sinpo South Shipyard odbywa się budowa łodzi podwodnych. Won In-choul, generał sił powietrznych Korei Południowej, ujawnił, że działania żołnierzy wskazują na przygotowywanie testu rakiet batalistycznych. Zostaną one wystrzelone właśnie z łodzi podwodnych.

Monitorujemy rozwój sytuacji, ponieważ istnieje prawdopodobieństwo, że zostanie tam przeprowadzony test rakiet batalistycznych, wystrzelonych z łodzi podwodnej – cytuje generała Won In-choul "Mirror".
Zobacz także: Zobacz też: Broń nuklearna zakończy wszystkie wojny. Kim Dzong Un zapewnia, że jego kraj może czuć się bezpiecznie

Przygotowywanie do testu rakiet potwierdza anonimowe źródło "Daily NK". Jak twierdzi, w północnokoreańskiej stoczni rzeczywiście trwają przygotowania do wystrzelenia pocisków batalistycznych. Jung Changwook, dyrektor Korea Defence Study Forum w Seulu uważa, że Kim Dzong Un prowadzi testy celu zwiększenia swoich zdolności do ataku nuklearnego. Przywódca dąży także do wywarcia presji na Stany Zjednoczone po wyborach prezydenckich.

Jung Changwook uważa, że ewentualnie wystrzelony pocisk nie będzie stanowił zagrożenia dla Stanów Zjednoczonych. Jego zasięg oszacował na około prawie 500 kilometrów.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić