o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Blady strach w Korei Północnej. Siostra Kim Dzong Una wydała rozkaz

190
Podziel się

W Korei Północnej dojdzie do zaostrzenia wymagań stawianych przed członkami partii rządzącej. Każdy będzie musiał przedstawić dowody swojej lojalności wobec Kim Dzong Una na przestrzeni ośmiu lat jego rządów. Na urzędników padł blady strach.

Blady strach w Korei Północnej. Siostra Kim Dzong Una wydała rozkaz
Siostra Kim Dzong Una skontroluje lojalność członków partii (Getty Images)
bDfnMSEl

Członkowie partii rządzącej w Korei Północnej wstrzymali oddech. W nowym zarządzeniu siostra Kim Dzong Una nakazała zaostrzenie wymagań stawianych przed kandydatami oraz skontrolowanie lojalności obecnych członków wobec Najwyższego Przywódcy.

Towarzyszka Kim Jo Dzong nakazała Departamentowi Organizacji i Przewodnictwa zadbanie o to, by partia składała się tylko z najbardziej lojalnych członków - twierdzi źródło "Daily NK".
bDfnMSEn

Partia nie cieszy się zainteresowaniem młodych

W dokumentach wysłanych do przewodniczących regionalnych struktur partyjnych przyznano, że młodzi niechętnie wstępują do partii z powodu "wszechobecnej kontroli", której muszą się poddać. Z drugiej strony zauważono, że wielu bogatych i wpływowych rodziców wręcz kupuje legitymacje partyjne swoim dzieciom, nie zważając na oficjalny system wybierania nowych członków.

Kim Jo Dzong krytykuje też lokalne władze za zbyt pochopne wyrzucanie ludzi z partii, co skutkuje zwiększeniem ich niechęci do państwa. Często sądy partyjne mają nawet nie weryfikować dowodów świadczących o rzekomej winie oskarżanego. Teraz wszystkie te problemy mają zostać rozwiązane.

Siostra Kima sprawdza lojalność członków partii. "Wstrzymują oddech"

Ludzie mają się wyspowiadać z dowodów lojalności wobec wodza. Kim Jo Dzong nakazała każdemu członkowi partii rządzącej przedłożenie dokumentu, w którym opisuje pracę, jaką wykonał "w oparciu o lojalność wobec partii" w ciągu ośmiu lat rządów Kim Dzong Una. Z podziałem na kwartały i miesiące.

bDfnMSEt
Każdy wstrzymuje oddech i nie ma innego wyjścia, jak tylko wykonywać rozkazy, ponieważ dyrektywa wywiera ogromną presję, aby zweryfikować lojalność ludzi wobec partii. Są obawy o kary za nielojalność wobec tych, którzy napiszą, że nie pamiętają wszystkiego, co działo się na przestrzeni ośmiu lat - powiedziało źródło.

Zobacz też: Siostra Kim Dzong Una to druga, najważniejsza osoba w Korei. Eksperci uważają, że stanie na czele kraju

bDfnMSEO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(190)
OOoOo
miesiąc temu
Jak to jest? Że newsy o kraju który się odizolował od świata są codziennie (wiece nawet kiedy kim idzie postawić klocka), a informacji co się dzieje na ulicach Niemiec czy Francji to ze świeca szukać tak jakby tam żaden dziennikarz nie mógł tam pojechać.
hmm
miesiąc temu
ja nie pamiętam co robiłem pół roku temu... a tu trzeba tworzyć poezję za 8 lat wstecz z dokładnością do miesiąca... :) powodzenia
tes
miesiąc temu
a świat na te okrucieństwa patrzy i milczy ....
bDfnMSEP
Eee
miesiąc temu
Jeszcze chwila i to będzie u nas
ojdana
miesiąc temu
To zupełnie jak w pisie! Dowód? Dzisiaj madam Dominik Tarczyńska ogłosiła, że z miłości do prezesa porzuca futro!
Najnowsze komentarze (190)
Blabla
3 tyg. temu
Dlaczego sobie wągierków nie wydusi ?
ZXCQVB
4 tyg. temu
Pomysł godny naszych biskupów?
Kaszubka
4 tyg. temu
Hehehe, a Kaczynskiemu lojalni wymkneli sie spod kontroli.....
?????
miesiąc temu
A co tam Korea,my Kim Dzong Una mamy swojego, w Polsce.
edison
miesiąc temu
czy musimy koniecznie patrzec na zdjecie przerobione w Photoshopie?
obi
miesiąc temu
nasza władza też to niedługo wprowadzi: jedna partia, jeden naród jeden wódz, (kurcze gdzieś to już było)
lego
miesiąc temu
Oprócz informacji negatywnych z Korei Północnej,Rosji,Chin portal podaje dużo informacji z USA (negatywnych wobec Trumpa).To daje pewien wgląd co do charakteru dziennikarzy pracujących na portalu oraz ich zobowiązaniom programowym reprezentowanym przez sponsorów i politycznych nadzorców."America first".
obywatel
miesiąc temu
te same zasady co w PiS-ie
bDfnMSEH
Ja :/ :<
miesiąc temu
Dopytywalem koreanczyka o tej informacji, on odpowiadal, ze kłamstwo ma krótkie nogi. Chce, aby Dagmara nie miala krotkich nog
alf
miesiąc temu
Jaki blady strach, przecież to najukochańsza córa narodu, słoneczko Korei, różana jutrzenka poranka, najcudowniejszy kwiat lotosu...
Wierny
miesiąc temu
Ciekawe co Ona napisze w oświadczeniu może być pierwszą ofiarą czystki
Szeregowy
miesiąc temu
I tak ma być. Każdy osobiście ma złożyć oświadczenie i dołączyć pincetke z prośbą o przebaczenie. Jak wystarczy na srebrne wierzowce to macie szczęście i nie będziecie rozstrzelani a jak nie wystarczy .... ciemno was widzę.
spokój
miesiąc temu
oni nie chodzą na kompromisy, wybierz własciwą drogę.
miki
miesiąc temu
wezcie sie za policje!!!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić