Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Kataklizm w Korei Północnej. Wielkie słowa Kim Dzong Una w reżimowej telewizji

55

Mieszkańcy Korei Północnej nadal nie uporali się ze wszystkimi skutkami klęski żywiołowej. Do naprawy zniszczeń skierowano członków Armii Ludowej. Ich postępy osobiście nadzoruje Kim Dzong Un. Dał do zrozumienia, co sądzi o stopniu zaangażowania się żołnierzy w pracę na rzecz kraju.

Kataklizm w Korei Północnej. Wielkie słowa Kim Dzong Una w reżimowej telewizji
Kim Dzong Un nadzoruje pracę żołnierzy przy odbudowie zniszczonych regionów (Getty Images, Kyodo News , Contributor)

Kim Dzong Un odwiedził prowincję Hamgyŏng Północny. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Koreańską Centralną Agencją Prasową to pierwszy region, w którym żołnierze zdołali usunąć wszystkie ślady klęski żywiołowej. Prowincja ucierpiała zarówno z powodu powodzi, jak i silnego wiatru.

Korea Północna podnosi się po uderzeniu tajfunu

Według "CGTN" Kim Dzong Un wyraził zadowolenie z efektów pracy żołnierzy. Przywódca Korei Północnej wydał komentarz w oświadczeniu dla Komitetu Centralnego Partii Pracy. Pochwalił w nim poświęcenie, z jaką Koreańska Armia Ludowa działa na rzecz dobra kraju.

Armia Ludowa składa się z twórców wszystkich cudów na tej ziemi. Prawdziwa potęga Armii Ludowej polega nie na liczbie żołnierzy i sile amunicji, ale na ich gorącej miłości do kraju – "CGTN" cytuje komentarz Kim Dzong Una.

Tajfun nie był pierwszą klęską żywiołową, która dotknęła Koreę Północną w 2020 roku. Przed jego uderzeniem w kraju odnotowano drugi najwyższy poziom opadów od 25 lat. Najbardziej ucierpiał na tym sektor rolniczy, a Kim Dzong Un zaczął rozważać rozpoczęcie reform gospodarczych.

Zobacz także: Zobacz też: Broń nuklearna zakończy wszystkie wojny. Kim Dzong Un zapewnia, że jego kraj może czuć się bezpiecznie
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić