Korki w Gdańsku. Nagranie ze ścieżki rowerowej

49

Na jednej z grup na Facebooku, która zrzesza mieszkańców Gdańska i okolic, pojawiło się zaskakujące nagranie. Zarejestrowano na nim osoby stojące w korku i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie chodziło o... rowerzystów. Wiemy, z czego wynikał wzmożony ruch.

Korki w Gdańsku. Nagranie ze ścieżki rowerowej
Osoby stojące w korku na ścieżce rowerowej to nietypowy widok. Z czego wynika tak wzmożony ruch? (Facebook, Kręć kilometry dla Gdańska)

Nagranie zostało opublikowane w grupie "Kręć kilometry dla Gdańska". Zrzesza ona obserwatorów profilu "Rowerowy Gdańsk", wspieranego przez gdański ratusz. Mieszkańcy są zachęcani, aby w drodze do pracy rezygnowali z aut i przesiadali się na rowery.

Korek na ścieżce rowerowej w Gdańsku. Jak do niego doszło?

Na nagraniu widać grupę osób z rowerami, które stoją na ścieżce rowerowej. Ruch na odcinku jest jednak na tyle wzmożony, że nie są oni w stanie normalnie jeździć – muszą czekać, aż osoby przed nimi będą w stanie znowu ruszyć.

Uwaga na korki na trasie – napisał użytkownik, który opublikował filmik w grupie.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Członkom grupy "Kręć kilometry dla Gdańska" szybko udało się ustalić, gdzie zostało wykonane nagranie. Okazało się, że jego autor zarejestrował zbieg dwóch najczęściej uczęszczanych tras – skrzyżowanie pod Operą Bałtycką, gdzie krzyżują się ścieżki z centrum Gdańska oraz bulwaru nadmorskiego.

Tu zawsze jest duży ruch, bo tu zbiegają się dwie uczęszczane trasy. Jedna to Grunwaldzka, głównie do pracy, i druga nad morze – wyjaśnił inny użytkownik grupy "Kręć kilometry dla Gdańska".
Zobacz także: Zobacz też: Trik z rowerem. Nagrał swoją sztuczkę i pochwalił się nią w sieci
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić