aktualizacja 

Koronawirus. Andrzej Duda przeprasza i mówi, w jakim jest stanie

190

W sobotę potwierdzono zakażenie koronawirusem u prezydenta Andrzeja Dudy. Prezydent postanowił opublikować na Twitterze nagranie, na którym opowiada o tym, jak się czuje.

Koronawirus. Andrzej Duda przeprasza i mówi, w jakim jest stanie
Zdjęcie z nagrania. (Twitter.com)

Potwierdzono zakażenie koronawirusem u prezydenta Andrzeja Dudy. Pozytywny wynik testu został otrzymany po wykonaniu profilaktycznego testu z racji tego, że prezydent odbywał w ostatnim czasie wiele spotkań.

Na nagraniu Andrzej Duda opowiada, że ma się dobrze. Okazuje się, że prezydent przechodzi zakażenie bezobjawowo. Stąd też późna informacja o zakażeniu.

Nie odczuwałem i nie odczuwam żadnych symptomów, zwłaszcza tych najbardziej typowych, jak zanik smaku czy węchu. Niczego takiego nie miałem i nie mam. Niestety wynik testu jest jednoznaczny. Gdybym odczuwał jakiekolwiek objawy, na pewno test wykonałbym wcześniej - mówi prezydent Andrzej Duda.

Prezydent razem z żoną poddany jest kwarantannie. Ani on, ani pierwsza dama nie potrzebują hospitalizacji, jednak Andrzej Duda zaznacza, że jest w stałym kontakcie z lekarzami.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Andrzej Duda przeprosił również tych, których naraził na zakażenie. Przede wszystkim chodzi o Igę Świątek, zwyciężczynię tenisowego French Open, która kilka dni temu przyjęła z rąk prezydenta państwowe odznaczenie.

Oprócz tego prezydent widział się z wieloma osobami na Stadionie Narodowym. Budowany jest tam szpital polowy i choć na zakażenie narażonych było wiele osób podczas spotkania, na ten moment nie pojawiły się plany o zamiarze zaprzestania budowy szpitala.

Andrzej Duda na koniec apelował do narodu. Prosi o solidarność, wsparcie seniorów i o przestrzeganie wymaganych zasad sanitarnych.

Prezydent przez kilka dni na pewno zostanie w domu. Z kwarantanny zwolnią go dwa negatywne testy na COVID-19. Andrzej Duda jednak zapowiada, że w tym czasie wciąż będzie wykonywał swoje prezydenckie obowiązki, tyle że zdalnie.

Zobacz także: Sejm. Władysław Kosiniak-Kamysz o zamieszaniu wokół ustaw antycovidowych
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić