o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
mmc
|

Prawo do aborcji. Słowa Krzysztofa Bosaka niosą się w sieci

231
Podziel się

Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego o zaostrzeniu prawa aborcyjnego wywołało dyskusję i protesty w całej Polsce. Lider Konfederacji zabrał głos i tłumaczy, dlaczego tak bardzo popiera nowe prawo.

Prawo do aborcji. Słowa Krzysztofa Bosaka niosą się w sieci
Lider Konfederacji Krzysztof Bosak. (PAP)
bDJdmnxh

W sobotę w Radiu Zet wystąpił Krzysztof Bosak. Jego słowa szybko obiegły media i wywołały lawinę kolejnych dyskusji. Poseł z dumą informuje, że Konfederacja jako jedyne koło/klub w sejmie poparło jednogłośnie orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego.

Są dzieci niezdolne do życia i takie dzieci - zgodnie z Kartą Praw Pacjenta - mają prawo do godnej śmierci. To prawo do śmierci bez bólu i śmierci w obecności bliskich, gdzie uszanowana jest godność człowieka - powiedział Krzysztof Bosak.
bDJdmnxj

Ci, którzy są za prawem do wyboru zwracają uwagę na cierpienie matki. Świadomość noszenia ciąży, która zakończona będzie śmiercią lub noszenia ciąży z martwym płodem jest ogromną psychiczną traumą.

Krzysztof Bosak z kolei podkreśla, że pomoc dla takich rodziców będzie zapewniona. Co więcej, lider Konfederacji obiecuje, że rodzice, którzy będą oczekiwali na poród takiego dziecka dostaną wsparcie ze strony hospicjów perinatalnych, jak przygotować się do śmierci dziecka po porodzie i jak "godnie przeżyć żałobę".

Zrozumienie przez posła tragedii, jaką przechodzą w takim momencie rodzice stanęło jednak pod znakiem zapytania. W innym nagraniu Krzysztof Bosak w rozmowie z dziennikarzem powiedział:

bDJdmnxp
Jeśli dziecko rzeczywiście rodzi się z tak poważną wadą, że umrze w trakcie porodu lub tuż po porodzie, to po prostu umrze - powiedział lider Konfederacji.

Poseł podkreśla też, że ci, którzy nie są w stanie wychowywać ciężko upośledzonego dziecka, mogą oddać je do adopcji. Krzysztof Bosak zauważa, że będzie można liczyć na rodziny adopcyjne, które zaopiekują się dzieckiem. Ponadto zachęca on do wspierania takich adopcji.

Co z ciążami do których doszło podczas gwałtu?

Choć Kaja Godek i Trybunał Konstytucyjny już zapowiedzieli przyjrzenie się zgodności i tego zapisu w polskim prawie aborcyjnym, Krzysztof Bosak studzi emocje. Poseł nie chcenie "otwierać kolejnego pola do kontrowersyjnej debaty". Zauważa, że na ten moment rząd powinien skupić się na wsparciu rodzin wychowujących dzieci niepełnosprawne.

bDJdmnxq
Zobacz także: Protesty ws. zaostrzenia przepisów aborcyjnych. Nagranie z Katowic
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJdmnxr
bDJdmnxK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(231)
Dana
4 miesiące temu
Jaka adopcja niepełosprawnych dzieci?????Takich dzieci nikt nie chce
Suki
4 miesiące temu
Bosak gdzie byłeś w zeszłym tygodniu, jak głosowali nad ustawą odbierającą prawa człowieka i wolność Polakom? Ustawą dającą prawo do masowych szczepień wbrew woli ludzi???
Gun
4 miesiące temu
Od kilku godzin ORMO w brutalny sposób tłumi pokojowe protesty przeciwko rządowi warszawskiemu, a tu ani słowa....
bDJdmnxL
Ada
4 miesiące temu
Nie wierzę!
Dziadek
4 miesiące temu
bosak, czy słyszysz sam siebie jakie głupoty opowiadasz, z którego drzewa spadłeś, że tak tobie się w głowie poprzewracało. O jakich hospicjach mówisz - tych których brakuje, a te które są żebrzą u ludzi bo państwo im mało daje, Ile dzieci zostanie zaadoptowanych 3 może 5%, Od państwa matki dostaną dofinansowanie? Rząd już dofinansowuje dzieci niepełnosprawne, wysokość jego woła o pomstę do nieba. Jesteś pan młody chcesz być uważany za światłego człowieka. A mówisz jak człowiek który stracił rozum podczas wypadku. Stare powiedzenie mówi GŁUPICH NIE SIEJĄ, GŁUPI SAMI SIĘ RODZĄ. liczyłem że masz Pan choć trochę oleju w głowie, ale się pomyliłem
Najnowsze komentarze (231)
Dyzio
miesiąc temu
Ja odnoszę wrażenie. że w tej wypowiedzi pan Bosak postanowił zjeść jabłuszko i mieć jabłuszko.
hjk
miesiąc temu
już nie zagłosuję na Bosaka, głosowałem wiele razy na niego i tak mnie zawiódł
megan
3 miesiące temu
juz nie jestem za konfederacja!
mch
4 miesiące temu
Nareszcie polityk, którego interesują konkrety a nie jak kto się będzie czuł.
stop covid
4 miesiące temu
naruszono kompromis wkladajac kij w mrowisko. w tym samym dniu calkiem przypadkiem wprowadzono zapisy w ustawie epidemicznej. polecam sie zapoznac bo niedlugo zero wolnosci nam zostanie.
Ooo
4 miesiące temu
A czy Konfederacja nie jest przypadkiem za wprowadzeniem kary śmierci? To niewinnych płodów nie można zabijać ale ludzi już tak? Hipokryci!!
Nerii
4 miesiące temu
Panie Krzysiu tylko tak dalej były zwierzeta teraz aborcja chyba po przyszłych wyborach slad po Panu zaniknie i co trzeba będzie isc do do roboty i wtedy praca zarabiać na życie a nie gadaniem
Brawo Bosak
4 miesiące temu
Każdy ma prawo do życia, chory też czy może się mylę.
bDJdmnxD
maria
4 miesiące temu
Panie Bosak wszystko przed panem był ślub to będzie pewnie i potomek i te kilka miesięcy niepewności każdego rodzica zmienia
Brak Słów
4 miesiące temu
Facet zapomniał że już po wyborach. Obiecuje kolejne programy pomocy, które pewnie nie wejdą, a jak nawet to za kilka lat i tylko dla garstki obywateli. Przecież to by musiało działa od teraz, od już. A może jeszcze razem z PiSem obieca że każde takie małżeństwo zamieszka w jednym z obiecanych darmowych mieszkań... śmiech na sali. Ludzie oderwani od rzeczywistości. Aktualna władza nie chciała pomóc niepełnosprawnym bo to przecież znikomy procent wyborców, swoich trzeba karmić kolejnymi obietnicami, a tu nagle przejmą się takimi rodzinami. Brednie dla naiwnych.
Szczera
4 miesiące temu
Bardzo dobra decyzja TK. A barbarzyńcy, którzy myślą że jak przekroczą kolejne granice to spowoduje, że będą szczęśliwsi. Otóż oświadczam, że nie będą bo w mojej miejscowości w Wielkiej Brytanii gdzie obecnie mieszkam, są conajmniej 2 samobójstwa tygodniowo, młodych i zagubionych ludzi pozbawionych regularnych rodzin. Poprostu popełniają te samobójstwa, bo skaczą z mostu w tym samym miejscu i dlatego każdy o tym wie. I przypomnę, że kościoły w Anglii są właściwe zlikwidowane, nie ma żadnej presji ze strony chrześcijaństwa, bo ono praktycznie nie istnieje. Kliniki aborcyjne działają pełną parą i likwidują ponad 200.000 nienarodzonych dzieci rocznie. Co druga nastolatka w ciąży, może usunąć dziecko bez wiedzy rodziców już od 13 roku życia, ćpają, piją, biją się i gnębią innych na potęgę. Ostatnio głośny przypadek, gdzie grupa nastolatków napoiła swojego autystycznegi kolegę domestosem, zostawili go zemdlonego na ulicy ze zszokowanym młodszym bratem, ktory krzyczał i błagał o pomoc. Pomogła mu dopiero przypadkowo przechodząca kobieta. Chłopak wylądował w szpitalu ze zniszczonym układem pokarmowym i potężnym poczuciem krzywdy. Zastanówcie czy do takiej znieczulicy dążycie, bo Wielka Brytania już nie wie co z tym zrobić, wprowadzili przepisy, że dzieci są pozbawione jakiekolwiek odpowiedzialności za swoje czyny, a do tego gdy młodzi ludzie osiągną 18 rok życia to te wszystkie podłe zachowania im się kasują. Wniosek jest taki, że ci ludzie robią co chcą, niszczą swoje życie i życie innych a i tak popełniają samobójstwa, bo nie są z tym szczęśliwi, ponieważ w społeczeństwie nie ma żadnych zasad ani norm moralnych.
apis
4 miesiące temu
bosak może twoja żona porodzi takie dziecko co przeżyje a ty zaadoptujesz chore i wychowacie je razem zdrowe i chore - wszak ty jesteś takim katolikiem praktykującym dobrym i uczynnym ,kochasz tych malutkich pokrzywdzonych przez los - - jak nie to patrząc na swoje myśl o tym chorym może drugie takie będzie
wojtkowski
4 miesiące temu
nieźle niektórzy mają , chcą adoptowac specjalnie chore dziecko.. to już samo w sobie jest szufladkowanie takich osób.. aha , nie mówimy tutaj o dzieciach z zespołem Downa takie ogólnie często się rodzą i rodzice nie mają z tym problemu , bardziej mowa o dzieciach które umrą w przeciągu pierwszej doby i kobiety robią tylko za inkubatory
Bryta
4 miesiące temu
Panie pośle, weź Pan do adopcji troje takich dzieci i pokarz, że potrafisz je wychować!!! Daj przykład! BĘDZIESZ SUPER POSEŁ!!!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić