Koronawirus atakuje dzieci. Te dane "mrożą krew w żyłach"

39

Już u ponad pół miliona dzieci w Stanach Zjednoczonych wynik testu na koronawirusa dał wynik pozytywny. To prawie 10% wszystkich przypadków COVID-19 w USA. Te dane przypominają, że nie tylko seniorzy zakażają się wirusem SARS-CoV2.

Koronawirus atakuje dzieci. Te dane "mrożą krew w żyłach"
(Getty Images)

Przytłaczające dane zostały przedstawione w raporcie Amerykańskiej Akademii Pediatrycznej i Stowarzyszenia Szpitali Dziecięcych - podaje NBC News. Według raportu aż u pół miliona dzieci w Ameryce wykryto koronawirusa.

Te liczby mrożą krew w żyłach i przypominają, dlaczego musimy traktować tego wirusa poważnie - powiedziała prezes akademii pediatrii dr Sara Goza.

To fakt, że u wielu dzieci COVID-19 przebiega zupełnie bezobjawowo. U części z nich pojawiają się jednak niepokojące objawy, które wymagają hospitalizacji.

103 zgony dzieci. COVID-19 zabija nie tylko seniorów

Do szpitala z powodu ciężkich powikłań trafia od 0,7 do 3,7 procent dzieci z COVID-19. Część z nich umiera. Od początku pandemii w USA odnotowano 103 zgony dzieci.

Dr Sara Goza podkreśla, że choć wiele dzieci przechodzi COVID-19 bezobjawowo, to mogą one zarażać innych, dla których koronawirus jest potencjalnie bardziej niebezpieczny. Dlatego tak ważne jest, aby w szkołach stosować niezbędne środki bezpieczeństwa.

Musimy potraktować to poważnie i wdrożyć środki ochrony zdrowia publicznego, o których wiemy, że mogą pomóc; w tym noszenie maseczek, unikanie dużych tłumów i utrzymywanie dystansu - rekomenduje w raporcie dr Goza.
Zobacz także: Hanna Gill-Piątek przeszła do Hołowni. Komentuje plotki o kolejnych tranferach
Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić