Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Koronawirus atakuje polskie szkoły. Rok szkolny się dobrze nie zaczął, a już są zamykane

24

To było do przewidzenia. Warszawskie szkoły już mają problemy przez koronawirusa. W związku z zakażeniami wdrożono kwarantannę i zdalne nauczanie. Gdzie dokładnie?

Koronawirus atakuje polskie szkoły. Rok szkolny się dobrze nie zaczął, a już są zamykane
Koronawirus pojawia się w szkołach (PAP)

"Super Express" podaje, że koronawirus pojawił się w szkole podstawowej nr 210 przy ul. Karmelickiej. Nieoficjalne informacje wskazują na to, że zakażony jest nauczyciel wychowania fizycznego, który przed kilkoma dniami uczestniczył w radzie pedagogicznej. Cała szkoła została wysłana na kwarantannę.

Zaraza z Chin dotarła też do technikum przy ul. Krasnołęckiej. W tym przypadku pozytywny wynik testu uzyskał jeden z uczniów. W jego klasie wprowadzona została nauka zdalna.

Czytaj także:

Koronawirus w Polsce. Już atakuje oświatę

Rok szkolny dopiero się zaczął, a placówki oświatowe już zmagają się z koronawirusem. To bardzo niepokojące. W tym miejscu trzeba nadmienić, że COVID-19 pojawił się nie tylko w w/w szkołach.

"SE" donosi, że zakażenia wykryto również w szkole podstawowej przy ul. Ostródzkiej oraz w przedszkolu przy ul. Pruszyńskiego. Póki co nie ma decyzji sanepidu dot. działalności tych instytucji.

Niestety, koronawirus wciąż się rozprzestrzenia. Choć w ostatnich dniach zakażeń było mniej, to niewykluczone, że wkrótce ich liczba znów zacznie drastycznie rosnąć. Może to mieć związek właśnie z powrotem uczniów do szkół.

Zobacz także: Dr Paweł Grzesiowski o jesiennych infekcjach u uczniów. Leczyć gorączkę i katar na własną rękę?
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić