o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
EKO
|

Koronawirus. Fundusz Kompensacyjny. W wypadku śmierci nie ma odszkodowania

10
Podziel się

W ramach ogólnopolskiej akcji szczepień rząd powołał Fundusz Kompensacyjny. W konsekwencji osoby, u których potwierdzono niepożądany odczyn poszczepienny, mogły ubiegać się o odszkodowanie. Eksperci zwracają jednak uwagę, że lista NOP nie obejmuje zgonu.

Koronawirus. Fundusz Kompensacyjny. W wypadku śmierci nie ma odszkodowania
Koronawirus – szczepionka (Getty Images, NurPhoto , Contributor)
bECuMXvV

Rozwinięcie skrótu "NOP" to "niepożądane odczyny poszczepienne". Jak czytamy na stronie Gov.pl, za niepożądany odczyn poszczepienny uważany jest m.in. wstrząs anafilaktyczny, kaszel, biegunka czy podwyższona temperatura ciała.

Szczepionka na COVID-19 – skutki uboczne. Na liście NOP nie ma zgonu

Fundusz Kompensacyjny powstał z myślą o osobach, u których wystąpi niepożądany odczyn poszczepienny. Objawy tego, że szczepienia na COVID-19 nie przebiegły bez komplikacji, nie obejmują jednak przypadków śmiertelnych, co zauważyli rozmówcy tygodnika "Rzeczpospolita".

bECuMXvX

Taki stan rzeczy krytykuje m.in. Jerzy Przystajko. Farmaceuta zauważa, że twórcy Funduszu Kompensacyjnego nie wzięli pod uwagę rzadszych scenariuszy, w tym właśnie – sytuacji, gdy wstrząs anafilaktyczny prowadzi do śmierci zaszczepionego. Nie wiadomo także nic o tym, by w przypadku takiej tragedii rodzina otrzymała odszkodowanie od państwa.

Dziwi mnie też, że w ustawie nie ujęto zgonu, który przecież zdarza się po wstrząsie anafilaktycznym. (...) W ustawie zabrakło informacji, że w razie najgorszego scenariusza prawo do rekompensaty będzie miała rodzina – zauważa Jerzy Przystajko ("Rzeczpospolita").
bECuMXwd

Świadczenia z Funduszu Kompensacyjnego Szczepień Ochronnych są przyznawane na drodze decyzji administracyjnej Rzecznika Praw Pacjenta. Na rozpatrzenie wniosku przewidziano maksymalnie 60 dni. Kwota odszkodowania zależy od długości okresu hospitalizacji i wynosi od 10 do nawet 100 tysięcy złotych.

Zobacz także: Zobacz też: Szczepienie na COVID. "Andrzej Duda nie ma wyjścia"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECuMXwy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(10)
panda
8 miesięcy temu
Bardzo motywujące, żeby się zaszczepić.
Olka
8 miesięcy temu
Czytam książkę ATLANTYDA Iluzja i chyba koniec pytań o czas. A dokładnie Imanuel analizuję czym jest czas i jaka jest jego natura. To koniec pytań o czas. Chcesz podróżować w czasie też mówi , że można. Grawitacja nie działa na czas. I nie musisz go wyprzedzać. Moim zdaniem Imanuel Alex Nowicki wygrał z czasem.
Ffff
8 miesięcy temu
Chyba wiedzą że dużo ludzi zdechnie jak psy po tej szczepionce dlatego rodzina kasy nie dostanie, kto za 1tysiecy idzie się poddać eksperymentom medycznych...."Na chłopski rozum - gdyby tak pojawił się wirus z realnym zagrożeniem życia o pandemicznej tendencji to na pewno nikt by nie dowiedział się o nim z mediów, a jedynie wskutek obserwacji jego skutków w najbliższym otoczeniu. Media by wręcz milczały na ten temat i dementowały powstałą teorię spiskową. A gdyby tak pojawiła się skuteczna na coś takiego szczepionka, to plebsowi nie dane by było jej doświadczyć, bo za gruby hajs każda najmniejsza partia popłynęła by po cichu do możnych tego świata, a każdy jeden członek rządów, czy służb by gotów był za nią zabić i zdobyć dla siebie za wszelką cenę. W ostateczności dla prostego ludu być może przypadkowo by coś zostało, na pewno nie za darmo, o ile nie była by rozkradziona w transporcie. W momencie oficjalnego ogłoszenia takiej pandemii każdy jeden osobnik "władzy" byłby już dawno zaszczepiony i zabezpieczony. W międzyczasie zakwitłby czarny rynek placebo." Znalezione w necie
bECuMXwz
hehe
8 miesięcy temu
nikt nie ponosi odpowiedzialności, wszystkie śmierci po szczepieniach to obecnie 'nieszczęśliwy zbieg okoliczności', śmierć na poważne choroby, które nie są leczone bo uniemożliwiają to procedury covidowe to śmierć na covid. Ludzie te 'eksperty' powinny już dawno siedzieć i ministry też. Ja rozumiem, że zostali wybrani do rządzenia ale uśmiercania nikt z nich nie przedstawiał w obietnicach wyborczych.
A zatem
8 miesięcy temu
A to grozi tym, że ludzie z wstrząsem umyślnie nie będą ratowani. Czyli... nie należy się szczepić przy takich przepisach. Bo, gdy państwo będzie musiało zapłacić odszkodowanie za śmierć, to lekarze będą musieli się starać uratować życie pacjenta. Podkreślam - starać. Takie starania da się udowodnić. A tak to różnie bywa z pomocą. Przez pandemię media przestały podawać to, co było codziennością przed jej wybuchem. Czyli jak np zmarła od sepsy nastolatka, bo nie zrobili jej szybko badań,gdy bardzo źle się czuła, ale odesłali do domu. Przed pandemia było o tym np w Fakt. I różne rzeczy tego typu zaniedbań do udowodnienia, bo nie było zrobionych żadnych badań w szpitalnym laboratorium, a pacjent został odesłani do domu. Co innego starać się ratować i nie być w stanie uratować pacjenta, a co innego olać go i odesłać do domu, gdy ewidentnie nadawał się do szpitala. No nie może tak być, żeby za wstrząs nie było odszkodowania dla rodzin, bo ci ludzie latami wkładają wysiłek w zapewnienie bytu tej osobie, lokują w niej swoje uczucia, nadzieje, budują więź.
Bruce Lee
8 miesięcy temu
Ludzie będą padać jak muchy po tych strzepieniach, kwestia czasu.A pisowcy będą wieszani publicznie za to że dołączyli sie do masowego ludobójstwa. Ludzie poczytajcie sobie jaki jest skład tej szczepionki, i co to jest MRNA!!!!!!!!.
Lusis
8 miesięcy temu
Ten fundusz kompensacyjny jest zachętą ,żebyśmy szli się szczepić . Uważają , że każdy szybciutko poleci i się zaszczepi.Jak widać mimo lockdawnu Polacy wybierają ŻYCIE A NIE EKSPERYMENT MEDYCZNY
A.k.
8 miesięcy temu
To znaczy że będą dobijać ?
olo
8 miesięcy temu
Życzę sobie statystyk zachorowań oraz zgonów na covid-19 wraz z zaznaczeniem ile spośród zakażonych było szczepionych oraz ile spośród osób zmarłych poddało się szczepieniu. Myślę że będzie to ciekawa statystyka, która raz na zawsze rozstrzygnie tak nie jasną sprawę jak skuteczność szczepień.
Jan
8 miesięcy temu
Po co mi kasa po śmierci?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić