Jacek Dyrdak| 
aktualizacja 

Koronawirus. Jaka jest prawda? Już nawet WHO to przyznaje

361

Już ponad 870 tys. ludzi na całym świecie zmarło z powodu koronawirusa. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) przyznaje jednak, że statystyki są niepełne i ofiar pandemii jest nawet więcej.

Koronawirus. Jaka jest prawda? Już nawet WHO to przyznaje
Dr Bruce Aylward mówi, że ofiar koronawirusa jest więcej, niż mówią statystyki. (Getty Images, Fatih Erel)

Liczba osób, które zmarły w wyniku zachorowania na COVID-19, rośnie każdego dnia. Ile ich tak naprawdę jest – tego nie wiadomo. WHO podkreśla, że z pewnością więcej, niż mówią oficjalne statystyki

Wiemy na pewno – i jest to całkowicie jasne – że było dotychczas więcej zgonów na COVID-19, niż wynika to z danych. Zgony, o których nie wiemy, wynikają prawdopodobnie stąd, że choroba albo nie została rozpoznana, albo nie została zgłoszona – powiedział podczas piątkowego briefingu dr Bruce Aylward, starszy doradca w WHO, którego cytuje CNN.

Wtóruje mu Maria Van Kerkhove, epidemiolog z WHO. Zaznaczyła wprawdzie, że jest za wcześnie na konkluzje, ale dodała, że "ważne jest, aby wiedzieć, że w tej chwili liczba zgonów z powodu koronawirusa jest zaniżona".

Koronawirus na świecie

Do tej pory stwierdzono ponad 26,5 miliona przypadków koronawirusa na całym globie. Zmarło przeszło 873 tys. ludzi.

Pandemia zaczęła się pod koniec 2019 roku w Wuhan w Chinach. Od tego czasu wirus, na którego nie ma na razie szczepionki, rozprzestrzenił się na blisko 200 państw.

Zobacz także: Koronawirus. Pół roku od pierwszego przypadku. Rozmowa z polskim "pacjentem zero"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić