o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Jacek Dyrdak
|

Alarm w Wuhan. To się znowu dzieje! Chińczycy są przerażeni

180
Podziel się

Władze Wuhan biją na alarm. Na targowiskach w mieście znowu sprzedawane są dzikie zwierzęta - mimo zakazu, który wprowadzono po wybuchu pandemii.

Alarm w Wuhan. To się znowu dzieje! Chińczycy są przerażeni
(Getty Images, Jie Zhao)
bDosxIXp

Przynajmniej na dwóch targowiskach w Wuhan widziano handlarzy mających w swojej ofercie dzikie żaby, których ceny wahają się od 50 do 60 juanów (od 27 do 32 zł) za kilogram. Wieść o tym zaczęła krążyć w chińskich mediach społecznościowych i szybko dotarła do władz.

Otrzymaliśmy informację o nielegalnym handlu, śledztwo już trwa – stwierdził jeden z urzędników z biura zajmującego się handlem w 11-milionowej metropolii.
bDosxIXr

W Wuhan wszystko się zaczęło. Nie chcą powtórki

To właśnie handel dzikimi zwierzętami w Wuhan miał doprowadzić do wybuchu pandemii koronawirusa. Pochodzenie koronawirusa pozostaje nieznane, ale wielu naukowców przypuszcza, że wirus "przeskoczył" na człowieka z dzikiego zwierzęcia. Miało do tego dojść na jednym z tzw. targów mokrych w Wuhan.

Po wybuchu pandemii władze Wuhan zdecydowały o zakazie polowania, sprzedaży i spożywania dzikich zwierząt.

Temat dzikich żab sprzedawanych w Wuhan błyskawicznie zaczął trendować na chińskiej platformie Sina Weibo, uzyskując ponad 170 milionów odsłon. Wielu Chińczyków jest zawiedzionych – piszą, że ludzie w Wuhan powinni byli być szczególnie wyczuleni na punkcie handlu dzikimi zwierzętami. Wezwali władze do odnalezienia i surowego ukarania winnych – informuje rządowy tabloid "Global Times".

bDosxIXx

Koronawirus w Wuhan

Pierwsze na świecie przypadki koronawirusa stwierdzono właśnie w Wuhan pod koniec grudnia 2019 roku. Stamtąd wirus rozprzestrzenił się na cały świat – stwierdzono już łącznie przeszło 25 mln zakażeń i ponad 848 tys. zgonów.

Zobacz także: Skutki koronawirusa w przyrodzie. Włoscy rybacy zgłaszają problem
bDosxIXS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(180)
Szary
3 miesiące temu
może te dzikie żaby również są winne wojny w Syrii i innych państwach...? tylko ludzie mogli to stworzyć nikt inny. Dziękuję za uwagę
niekumaty
3 miesiące temu
U nas wirus przeskakuje od polityka do polityka
Koń Rafał
3 miesiące temu
Ten Artykuł jest tak słaby że po samym wstąpię ... przechodzę do opinii internautów ... I teraz pomyślmy tak na spokojnie ... Dziewczyna w Chinach konsumuję zupę z nietoperza ... Nie całe kilka tygodni potem pani Jadzia z Rybnika choruje na konsekwencje tego posiłku 🙈 Na prawdę bo w telewizji mówili 🙈
bDosxIXT
Aga
3 miesiące temu
Szukają pretekstu by wypuścić nowego wirusa " broń biologicznej " by była skuteczniejsza niż poprzedni wiarus!
Mistrze
3 miesiące temu
Przeciez mówicie ze wirus to sciema to co sie tak spinacie😂
Najnowsze komentarze (180)
Jestem zły
1 tyg. temu
nasz naród jest wyjątkowo głupi u władzy polskojęzyczni zabierają nam prawa wolności, podatki większe niż u Niemców Francuzów a zarobki kilkukrotnie niższe. Dzielą społeczeństwo a my dajemy się jako naród bandzie starych skur.... nasi rodacy oddawali życie za wolność Polski a my co robimy dla naszych dzieci i przyszłych pokoleń. Brak mi słów jak nienawidzę jak polak Polakowi wilkiem . Inne narody jakoś jak bracia sama my kur... jak wrogowie. Wstyd mi ze urodziłem się w takim kraju
Anka
3 miesiące temu
To WHO temu winne, I jeszcze dajemy tam.kasę za te kłamstwa
Babcia
3 miesiące temu
Sybilla pisała, że żółta rasa i choroby zaleją świat.
Monądry Gonzo
3 miesiące temu
Ale macie problem... Nie prościej zapytać COVID 19 skąd jest? Ludzie....troche myślcie... :/
Dariush
3 miesiące temu
To jeszcze nic, w Polsce podobno ludzie jedza wnętrzności zwierzęce, i ładnie nawet je nazywają. Flaczki, żołądeczki, serduszka nereczki i inne. Chińczycy na forach twierdzą, że ten wiruc to od Polaków przyszedł, bo jedza nawet świnine,( piękna nazwa wieprzowinę ) która weterynarze zabraniaja dawać młodym psom, żeby nie zdechły.
mcnick
3 miesiące temu
Dwie skuteczne pigułki na wirusa. Jedna na Wuhan druga na Pekin. Każda po 1 MT.
Gienek
3 miesiące temu
Kon Rafał przeczytaj ze zrozumieniem to co napisaleś
Gienek
3 miesiące temu
Blokujcie Chiny
bDosxIXL
yura
3 miesiące temu
zrobić bojkot, nic od nich nie kupować, niech sie pożrą nawzajem i b ędzie spokój
ziemia
3 miesiące temu
żółta rasa powinna zniknąć z powierzchni ziemi, bo zagrażają całemu światu
Zdziwiony
3 miesiące temu
Jednego nie rozumiem.Zakazenie poszło od zjedzenia zupy z nietoperza ale mówią że ten wirus ginie w 60°C. Moje pytanie brzmi jak ugotować zupę z nietoperza poniżej 60°C? Wytłumaczy mi to ktoś?
Nora
3 miesiące temu
Nie lubię chińczyk i im podobnych. Żrą i mordują wszystko jak leci a potem problemy
1-2-3
3 miesiące temu
Z tą psychozą grypy jest podobnie jak z walką z terroryzmem owocem tego okradzione i zniszczone kraje Irak Libia Syrja tam wirusem są złoża ropy i gazu spisek pasuje chroniąc przed inwazją migrantów
Maja
3 miesiące temu
A to wszytko po to żeby ostatecznie wyeliminować gotówke i sprawdzić jak dalece można ciemna wiara manipulować. No jak widać z powodzeniam
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić