Jacek Dyrdak| 

Alarm w Wuhan. To się znowu dzieje! Chińczycy są przerażeni

259

Władze Wuhan biją na alarm. Na targowiskach w mieście znowu sprzedawane są dzikie zwierzęta - mimo zakazu, który wprowadzono po wybuchu pandemii.

Alarm w Wuhan. To się znowu dzieje! Chińczycy są przerażeni
(Getty Images, Jie Zhao)

Przynajmniej na dwóch targowiskach w Wuhan widziano handlarzy mających w swojej ofercie dzikie żaby, których ceny wahają się od 50 do 60 juanów (od 27 do 32 zł) za kilogram. Wieść o tym zaczęła krążyć w chińskich mediach społecznościowych i szybko dotarła do władz.

Otrzymaliśmy informację o nielegalnym handlu, śledztwo już trwa – stwierdził jeden z urzędników z biura zajmującego się handlem w 11-milionowej metropolii.

W Wuhan wszystko się zaczęło. Nie chcą powtórki

To właśnie handel dzikimi zwierzętami w Wuhan miał doprowadzić do wybuchu pandemii koronawirusa. Pochodzenie koronawirusa pozostaje nieznane, ale wielu naukowców przypuszcza, że wirus "przeskoczył" na człowieka z dzikiego zwierzęcia. Miało do tego dojść na jednym z tzw. targów mokrych w Wuhan.

Po wybuchu pandemii władze Wuhan zdecydowały o zakazie polowania, sprzedaży i spożywania dzikich zwierząt.

Temat dzikich żab sprzedawanych w Wuhan błyskawicznie zaczął trendować na chińskiej platformie Sina Weibo, uzyskując ponad 170 milionów odsłon. Wielu Chińczyków jest zawiedzionych – piszą, że ludzie w Wuhan powinni byli być szczególnie wyczuleni na punkcie handlu dzikimi zwierzętami. Wezwali władze do odnalezienia i surowego ukarania winnych – informuje rządowy tabloid "Global Times".

Koronawirus w Wuhan

Pierwsze na świecie przypadki koronawirusa stwierdzono właśnie w Wuhan pod koniec grudnia 2019 roku. Stamtąd wirus rozprzestrzenił się na cały świat – stwierdzono już łącznie przeszło 25 mln zakażeń i ponad 848 tys. zgonów.

Zobacz także: Skutki koronawirusa w przyrodzie. Włoscy rybacy zgłaszają problem
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić