Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|
aktualizacja

Koronawirus. Jest decyzja ws. szczepionki na COVID-19

15
Podziel się:

W poniedziałek w Amsterdamie odbyła się konferencja, podczas której EMA dało zielone światło do wprowadzenia szczepionki przeciw koronawirusowi.

Koronawirus. Jest decyzja ws. szczepionki na COVID-19
EMA autoryzowała szczepionkę przeciwko COVID-19. (Pixabay)

Choć wyniki badań dot. skuteczności szczepionki przeciwko COVID-19 podano na początku listopada, wprowadzenie jej w życie jest skomplikowane. Kolejne kraje wydają akceptacje dla preparatu, jednak w Unii Europejskiej, zanim szczepionki wejdą na rynek, zielone światło musi dać Europejska Agencja Leków.

Najważniejsze zdanie należy jednak do Komisji Europejskiej. Jednak dla KO zdanie EMA w tej kwestii jest kluczowe. Szefowa KE, Ursula von der Leyen, zapowiedziała, że Komisja wyda jeszcze w poniedziałek decyzję dot. dopuszczenie do obrotu szczepionki firm Pfizer i BioNTechu.

To wielki krok w walce z pandemią, to historyczny moment w świecie nauki - podsumowała szefowa EMA Emer Cooke.

EMA wydała jednak zgodę warunkową. Najważniejszym wymogiem jest to, by firmy kontynuowały badania nad szczepionką. Wiemy, że przeprowadzono je w tempie ekspresowym, dlatego dalsze badania są niezbędne.

Ponadto szczepienia będą mogły przyjąć osoby po 16 roku życia. Nie wydano również pozwolenia na szczepienia kobiet w ciąży - do tego potrzebne są jednak dalsze badania i więcej danych.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Prof. Matyja o szczepieniach. "Nie wolno nam słuchać szamanów" (WIDEO)
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(15)
cyt.
2 lata temu
Miliardy uciekają, nie ma czasu na testy trzeba być pierwszym ze swoim produktem.
Prawda
2 lata temu
Nie wierzcie w przetestowanie tych preparatów, one nie są przetestowane i nie dotyczą żadnych koronawirusów, tylko samej genetyki, dlatego sama szczepiona była już przed pandemią stosowana w Izraelu, tam znajduje się laboratorium genealogiczne i łączące technologią cybernetyczną z genetyką ludzką, chodzi o tworzenie linii genealogicznych i przystosowanie świata dla wybranych. Do tych koncernów należą również strony internetowe, portale, wyszukiwarki itd. Z tego właśnie powodu tak szybko ma się odbyć "wyszczepianie" i segregacja ludności, czemu ma służyć dyskryminacja i opresja ze strony "rządu". Działanie naznaczone szaleństwem polityków.
8787
2 lata temu
Co się dziwić trzecią mutacją? Jeszcze na wiosnę, kiedy krążyły bajki o chińskich nietoperzach ludziom Gej-tsa wymknęło się że będzie 9 fal, no chyba że laboratoria pracują nad następnymi. Bo szczepionki sprzedawać nie detalicznie, nie w tysiącach ale na miliardy bez przetargu to wielka pokusa. Zwłaszcza że się jest bezkarnym, a przy okazji załatwia się problem przeludnienia.
qaqa
2 lata temu
Dość skrupulatnie statam się analizować jak mogę teorie spiskowe i wyciągam wnioski wedle własnego intelektu. Jestem z tych wierzących w wirusa.Tak ,jestem antyszczepionkowcem nie,antymaseczkowcem nie. Ale zauważyłem , że mutacje czy ich odkrywanie i sttaszenie ludzi odbywa się w tym samym czasie co ludzie albo zaczynają żyć w miarę normalnie, przyzwyczaili się do sytuacji lub są gotowi żyć/przechorować.Teraz miracja co atakuje młodych bo mieli psychiczny luz dziwne. We wakacje otworzyli świat po co? Benefity i preferencje dla zaszczepionych już są w toku.Szczepionka działa na niektórych, Alergicy przez duże A nie powinni jej przyjmować ,kto teraz nie jest alergikiem dzisiaj masz na kurz za rok się udławisz mlekiem ,nigdy nie miałem alergii jako tako a od 4 lat jak pyli brzoza to mam ręce obsypane,niby z niczego. Albo , zbierają materiał genetyczny większości ludzi na planecie, albo trafił się wirus i panikują i w sumie nie wiedzą co robić a kasy nie ma i nie ważne ile osób umrze byle wróciło do normy. Albo ktoś zrobi interes w sumie fartem. Czipowanie to już ciemna strona teorii spiskowych z yt i trzeba być łatwowiernym by dać się omamić pseudonaukowcowi z yt bo byle kto może spr szczepionkę pod mikroskopem i taki przekręt by po prostu nie przeszedł bez technologii potrafiącej oszukać mikroskop. Zdziesiatkowanie ludzi? bujda bez roboli nie kręci się gospodarka wtedy jest strata,nie ma biznesu. Czarny plan rządzących światem? Zatruli by wodę wirusem czy bakterią , która się rozwija 1miesiąc i po sprawie chyba większość korzysta z wody miejskiej. Więc na podsumowanie myślę, że trafił się stąd czy stamtąd wirusik nad którym nie panują. Rozsiali panikę bo wirus zagraża osobom słabym ale , że się zmienia paniki ciąg dalszy bo lepiej nastraszyć szczególnie , że ludzie już zaczeli olewać. W sumie, ktoś zarobi ,duuuzo osób straci , zarzucą takie prawo , że bez szczepionki nie pójdziesz do roboty.Czy dostaniesz powikłań czy nie zależy od tego vzy będziesz miał farta.Medycyna ,laboratoria i opieka zdrowotna na świecie ma 3/10 zbrojenie 6/10 a robienie biznesu 8/10. Wynik pokazuje się sam i prosta matematyka , gdyby świat się kiedyś zjednoczył jak w filmie scifi i po wyeliminowaniu skrajnej biedy statystyka by się odwróciła. Ale to jest chyba etap ewolucji. Niemcy są jakie są ale jakby cały świat działał jak oni to pomijając imigrantów było by po prostu nieźle. Dziękuję do widzenia sory za błędy
Nick
2 lata temu
Ludzie nie przyjmujcie tej szczepionki to nie tylko eksperyment medyczny to terapia genowa.depopulacja się zaczęła
Arczi
2 lata temu
Nie wiarygodne jak udało się zastraszyć cały świat. Nie wiarygodne jest to że od wielu lat o tym pisano, mówiono jako teoria spiskowa. Zaczyna się dziać i ludzie nie widzą w tym nic dziwnego. Wierzą iż grasuje wirus który zamorduje całą ludzkość. Wirus gdzie śmiertelność jest określana na poziomie 0,5% (tzn. umiera 5 na 1000 osób, które zachorowały), przy czym 90% zgonów występuje u osób po 70 roku życia. Taki sam współczynnik miała grypa. I jeżeli teraz ktoś mutuje wirusa w sposób celowy to i tak nic nas szarych ludzików nie uchroni. Oni wezmą szczepionkę, nam wcisną jakieś pomyje. NIEWOLNICTWO 21-go WIEKU!
Jacek
2 lata temu
Poczytajcie sobie co Bill filantrop w 2011 mówił że osiągnie dzięki szczepionkom.Teorie spiskowe realizują soę na naszych oczach nie dajcie się ludzie tym panom świata
Aaaaaaa
2 lata temu
Zielone światło na szczepionkę bylo jeszcze zanim my usłyszeliśmy o tym wirusie
Gumboll
2 lata temu
No w końcu <3
szczepan
2 lata temu
Branża farmaceutyczna osiągnęła w ostatnich latach dochodowość, którą przewyższyła sektor bankowy i motoryzacyjny, stając się liderem korporacjonizmu. Skutkiem tej dominacji będzie próba tworzenia globalnej dyktatury medycznej, czego jesteśmy obecnie swiadkami. Ta dominacja może być osiągnięta z poparciem zastraszonej populacji, gdyż pseudonaukowe argumenty, jakimi manipulują korporacje farmaceutyczne są niezrozumiałe dla szarego obywatela, a jednocześnie dotyczą naszego zdrowia, bezpieczeństwa i moralnej odpowiedzialności. Te dzisiątki czy nawet setki korporacji, o kryminalnej przeszłości nie działają w interesie naszego zdrowia ale wyłącznie w koncepcjach zysku osiąganego za wszelką cenę i każdym możliwym sposobem - a więc logiką, jaką posługuje się środowisko maklerów na światowych giełdach. W ich interesie nie jest troska o zdrowie społeczeństwa, a wręcz przeciwnie, dbanie o utrzymanie nas w lęku o zdrowie i w stanie permanentnego zagrożenia. Człowiek zdrowy nie jest bowiem częścią rynku zbytu dla ich towarów i usług ale są nim wyłącznie ludzie chorzy i ci którzy choroby się obawiają. Obecna pseudo pandemia jest doskonałym i wymarzonym sposobem zdobycia jeszcze większych wpływów i zagarnięcia bogactw, gdyż nie wymaga nakładów na reklamę i wykorzystuje gwarantowny publicznymi zamówieniami rynek zbytu, a więc coś, o czym rady nadzowrcze każdej korporacji marzą i o co walczą.
4443
2 lata temu
Dobra Zmiana dba by w portfelach nie było za dużo.
KO?
2 lata temu
Co to jest KO?
ppp
2 lata temu
Kiedyś "heretycy" dziś "antyszczepionkowcy".
DOSYC TEGO
2 lata temu
NIE DAJCIE SIE ZASZCZEPIC!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić