aktualizacja 

Ludzie boją się już nawet wchodzić do domów. Przerażające nagranie z Białorusi

62

Sytuacja na Białorusi w dalszym ciągu jest bardzo napięta. Protesty nie ustają, a w kraju jest coraz bardziej niebezpiecznie. Sieć obiegło nagranie, na którym widać, jak milicja ściga ludzi w jednym z bloków mieszkalnych.

Ludzie boją się już nawet wchodzić do domów. Przerażające nagranie z Białorusi
(Twitter)

Białoruska milicja nie przebiera w środkach. Każdego dnia zatrzymywani są kolejni protestujący, służby wobec demonstrujących często używają siły.

Sytuacja jest bardzo napięta. W poniedziałek sieć obiegło przerażające nagranie. Zobaczyć na nim można, jak w niedzielny wieczór funkcjonariusze milicji ścigają ludzi w jednym z bloków.

Białorusini boją się już nawet wchodzić do domów. Na nagraniu widać, jak za jedną z kobiet pobiegli dwaj funkcjonariusze OMON-u, czyli Oddziału Mobilnego Specjalnego Przeznaczenia.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Protesty na Białorusi nie ustają. Kolejne zatrzymania

Od ponad czterech miesięcy na Białorusi trwają antyrządowe protesty. Ludzie wyszli na ulice po ogłoszeniu wyników wyborów prezydenckich, w których ponownie zwyciężył Alaksander Łukaszenka.

Opozycja i organizacje międzynarodowe uznają wyniki za sfałszowane. Według ONZ milicja zatrzymała do tej pory co najmniej 27 tys. osób. Tysiące Białorusinów zostało pobitych, cztery osoby zginęły.

Protestujący domagają się przeprowadzenia ponownych wyborów. Chcą także, aby prezydent Łukaszenka ustąpił ze swojego stanowiska.

Zobacz także: Łukaszenka nie odpuszcza. Brutalna reakcja milicji na Białorusi
Autor: KOZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić