Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Koronawirus. Kwarantanna dla powracających z zagranicy? Nowy pomysł rządu

71

Czy powróci kwarantanna dla osób przyjeżdżających z zagranicy? Takiej możliwości nie wyklucza Piotr Müller, rzecznik rządu. Jadąc na wakacje, powinniśmy więc mieć na uwadze fakt, że jeśli w Polsce pogorszy się sytuacja epidemiologiczna, będziemy musieli poddać się kwarantannie po powrocie do domu.

Koronawirus. Kwarantanna dla powracających z zagranicy? Nowy pomysł rządu
Powrót z zagranicy do Polski. Wróci kwarantanna? (Pixabay)

Koronawirus. Wzrost zakażeń w Polsce

Piotr Müller, rzecznik rządu w wywiadzie dla TVP1 wypowiedział się na temat wzrostu zakażeń koronawirusem w Polsce w ostatnim czasie. Ma to związek z luzowaniem obostrzeń. Wcześniej liczba zakażeń malała, ponieważ były wprowadzone obostrzenia. Rzecznik rządu dodał, że podobnie dzieje się w innych krajach UE.

"Niestety okazało się później, również we Francji, w Hiszpanii, we Włoszech, że ta liczba zakażeń rośnie i teraz trzeba podejmować działania. Myślę, że przez wiele miesięcy jeszcze niestety będziemy mieli do czynienia właśnie z takiego typu etapami, to znaczy dużych wzrostów, dużych spadków" – mówił w TVP1 Piotr Müller.

Koronawirus. Kwarantanna dla powracających z zagranicy?

Czy wyjeżdżając za granicę, powinniśmy się liczyć z tym, że po powrocie czeka nas obowiązkowa kwarantanna? Rzecznik rządu nie wyklucza, że powróci kwarantanna dla osób, które wracają do kraju po wyjeździe zagranicznym. Choć uważa, że raczej w najbliższych dniach taka decyzja nie zostanie podjęta, gdyż nie istnieją ku temu przesłanki. Niemniej, wszystko będzie zależało od sytuacji epidemiologicznej.

Jeszcze kilka tygodni temu każda powracająca z zagranicy osoba musiała przejść obowiązkową kwarantannę, która trwała 14 dni. Jeśli skierowana na kwarantannę osoba nie mieszkała sama, kwarantanną zostawali objęci również inni domownicy.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić