Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Koronawirus. Kwarantanna dla powracających z zagranicy? Nowy pomysł rządu

30
Podziel się

Czy powróci kwarantanna dla osób przyjeżdżających z zagranicy? Takiej możliwości nie wyklucza Piotr Müller, rzecznik rządu. Jadąc na wakacje, powinniśmy więc mieć na uwadze fakt, że jeśli w Polsce pogorszy się sytuacja epidemiologiczna, będziemy musieli poddać się kwarantannie po powrocie do domu.

Koronawirus. Kwarantanna dla powracających z zagranicy? Nowy pomysł rządu
Powrót z zagranicy do Polski. Wróci kwarantanna? (Pixabay)
bCXvuGuZ

Koronawirus. Wzrost zakażeń w Polsce

Piotr Müller, rzecznik rządu w wywiadzie dla TVP1 wypowiedział się na temat wzrostu zakażeń koronawirusem w Polsce w ostatnim czasie. Ma to związek z luzowaniem obostrzeń. Wcześniej liczba zakażeń malała, ponieważ były wprowadzone obostrzenia. Rzecznik rządu dodał, że podobnie dzieje się w innych krajach UE.

"Niestety okazało się później, również we Francji, w Hiszpanii, we Włoszech, że ta liczba zakażeń rośnie i teraz trzeba podejmować działania. Myślę, że przez wiele miesięcy jeszcze niestety będziemy mieli do czynienia właśnie z takiego typu etapami, to znaczy dużych wzrostów, dużych spadków" – mówił w TVP1 Piotr Müller.
bCXvuGvb

Koronawirus. Kwarantanna dla powracających z zagranicy?

Czy wyjeżdżając za granicę, powinniśmy się liczyć z tym, że po powrocie czeka nas obowiązkowa kwarantanna? Rzecznik rządu nie wyklucza, że powróci kwarantanna dla osób, które wracają do kraju po wyjeździe zagranicznym. Choć uważa, że raczej w najbliższych dniach taka decyzja nie zostanie podjęta, gdyż nie istnieją ku temu przesłanki. Niemniej, wszystko będzie zależało od sytuacji epidemiologicznej.

Jeszcze kilka tygodni temu każda powracająca z zagranicy osoba musiała przejść obowiązkową kwarantannę, która trwała 14 dni. Jeśli skierowana na kwarantannę osoba nie mieszkała sama, kwarantanną zostawali objęci również inni domownicy.

bCXvuGvC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(30)
Piotr
miesiąc temu
Może po prostu przestać testować,a zacząć leczyć tych którzy potrzebują pomocy???? A nie "leczyć" przez telefon!!!
nosiciele
miesiąc temu
szczególnie dla tych co wracają z polskiego wybrzeża -tam nie nosi się wcale masek i każdemu to pasuje a straż miejska i policja ma cichy obowiązek nie karania turystów-co na to minister zdrowia?
gosc
miesiąc temu
Czy tylko ja tego nie rozumiem - "że jeśli w Polsce pogorszy się sytuacja epidemiologiczna, będziemy musieli poddać się kwarantannie po powrocie do domu"
bCXvuGvD
Mario
miesiąc temu
Tak...nowa bzdura,kwarantanna ale dla wszystkich wyjezdzajacych z Polski.To w Polsce przybywa zakażonych. A tak pięknie było przed wyborami...Gratulacje dla ministra zdrowia.
turystka
miesiąc temu
obowiązkowa kwarantanna to powinna być dla tych co wracają z polskiego wybrzeża! zero trzymania się zasad i ich przestrzegania. Szybciej złapię wirusa tam niż zagranicą. Bez sensowne rozporządzenie
Najnowsze komentarze (30)
Lotnik
miesiąc temu
Pademi nie ma psychologia działa strach rośnie radio telewizja to najlepszy horror dziś zachorowało 650 jutro 550 itp. Obudzicie się nie ma nic tylko straszyć i podkręcać.
XYX
miesiąc temu
Nawet się nie ważcie tego robić
Xxx
miesiąc temu
Nie ma podstaw....to ciekawe.Jak było 5 osób w Polsce to panika i szkoły zamykane jak jest 700 osób to nie ma podstaw.
Ania
miesiąc temu
Jak minister zdrowia chcial zachamowac wirusa to popelnil sporo błędów za które teraz będzie płacił. Kwarantanna nigdy nie powinna była zostac zniesiona dla wracajacych z zagranicy. Po co otworzył granicę i dal możliwość wyjazdu i tym samym nawrotu wirusa. Jak ktos chciał jechac na wakacje to mógł zostac w kraju, tu nie ma zadnej wymówki. Albo jedziesz albo siedzisz w domu. A nie udajesz ze nagle ci Polska przeszkadza
Zaza
miesiąc temu
To przerażające co ci rządowi barbarzyńcy robią ze światem. Ten wirus to ściema.
Marek K.
miesiąc temu
Słuchajcie proszę fachowców mądralińscy.
Wojtek
miesiąc temu
Trzeba mieć niepokolei w głowie żeby w tym roku jechać na wczasy za granicę. Jedyne tłumaczenie jakie słyszę to "tanio". A zdrowie to co? Nie lepiej zachować kasę na czarną godzinę? Albo zwiedzić nasz własny kraj?
Xxl
miesiąc temu
Pierw dla wracających z Bałtyku
bCXvuGvv
Trick
miesiąc temu
Nie róbcie tyle testów to bedzie mniej zakażeń hahaha 😂 wczesniaki w szpitalach same, matka nie moze przytulic dlugie tygodnie, a dzidzius dotykany tulko rekawicami pielegniarki. Nie diagnozowane nowotwory. Zawały i udary z udzieloną za pozno pomocą. Traumy rodzin co siedza w blokach itp. Tak koronawirus zbiera żniwo. To nie koronawirus jest zagrozeniem! Halo!!!
Judok
miesiąc temu
Jastem na plaży w Chorwacj ludzi jak na lekarstwo!!!Wszystkich zachorowań 2200,to jak przyjechałem z Polski to ja powinienem być tu na kwarantanne...Niech się leczą i idą na kwarantanne turyści z nad polskiego moża.
Drwal
miesiąc temu
Dzisiaj rankiem czytam że Polska ma jedno z największych ognisk wirusa w Europie....To jak będę chciał przyjechać z np.Niemiec to muszę poddać się kwarantannie??????HALLO
Kacha
miesiąc temu
Za granicą jest bezpieczniej niż w Polsce plaże puste,w Grecji na lotnisku turystów z wersją busy po 6 os a w Pyrzowicach wszyscy jak śledzie w jednym autobusie !!!!!!
Bon
miesiąc temu
Hiszpania, Włochy... Ukrainy i Czech nie widzą, nie?
Syle
miesiąc temu
Niedługo nie będzie tego problemu, bo niektóre kraje europejskie już planują zakaz przyjazdu Polaków. Spoko.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić