o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
GGG
|

Pandemii można było uniknąć. Ekspert ujawnia

10
Podziel się

Jeden ze światowych specjalistów chorób zakaźnych przyznał, że pandemii można było uniknąć. Wytłumaczył to w filmie dokumentalnym "Outbreak: The Virus That Shook the World".

Pandemii można było uniknąć. Ekspert ujawnia
Zdjęcie poglądowe (PAP, EPA, JAVIER BELVER)
bECuLTAl

Pandemia koronawirusa zawładnęła życiem codziennym ludzi na całym świecie. Pierwsze informacje dotyczące wykrycia zakażonych pojawiły się pod koniec 2019 roku. 23 stycznia minie równo rok od rozpoczęcia blokady miasta Wuhan, które było uznawane za epicentrum pandemii. Eksperci zastanawiają się, czy kroki bezpieczeństwa nie zostały podjęte zbyt późno.

Spekuluje się, czy zamknięcie Wuhan nie nastąpiło zbyt późno. Odpowiedzi na niektóre z pytań można znaleźć w filmie dokumentalnym "Outbreak: The Virus That Shook the World". Produkcja została wyemitowana 19 stycznia w Wielkiej Brytanii i wywołała falę komentarzy.

bECuLTAn

Głos w sprawie zabrał specjalista chorób zakaźnych, dr Yi-Chun Lo. Zastępca dyrektora generalnego Centrów Kontroli Chorób na Tajwanie przyznał, że zarządzanie pandemią na jej początku było porażką. Według występujących w programie Chiny były świadome istnienia wirusa na długo przed ujawnieniem go światu.

Myślę, że na początku można by było uniknąć pandemii, gdyby Chiny były przejrzyste w kwestii wybuchu epidemii i szybko dostarczały światu niezbędne informacje - przyznał ekspert.

W dokumencie przedstawiono również tajne nagrania. Widać na nich lekarzy, którzy byli świadkami niektórych z pierwszych przypadków wirusa. Na nagraniu przyznali, że nie mieli wątpliwości, jak niebezpieczny był wirus, ale zostali zmuszeni do milczenia o swoich obawach. Eksperci opisali również tuszowanie zagrożenia przez chińskie władze rządowe od początku wybuchu epidemii.

bECuLTAt
Wiedzieliśmy, że wirus przenosi się z człowieka na człowieka. Ale kiedy byliśmy na spotkaniu w szpitalu, powiedziano nam, żebyśmy nie mówili - powiedział jeden z lekarzy.
Zobacz także: Jadwiga Emilewicz z synami na nartach. Marek Suski wskazuje na opozycję
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECuLTAO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(10)
obiektywny
8 miesięcy temu
Pandemia to wymysł elit. Dowodem na to jest blokowanie leków jak amantadyna. Cały świat niby szuka leku, ale jak się pojawi skuteczny, to już im to przeszkadza. Wymordowano przez to tysiące ludzi w Polsce. Należy zapamiętać nazwiska tych "profesorów", ekspertów, dziennikarzy i polityków. którzy nie chcą dopuścić do leczenia Polaków.
Drużbacki Lew
8 miesięcy temu
Proszę panie,panów dziennikarzy o powagę,dotyczy sprawa całej ziemi,jak można coś uniknąć jak patent na covid-19 na Rysio Rothschild jest w 2015 roku zapisany?owszem daliśmy się zaskoczyć wszyscy ale odwet na bogatej rodzinie też państwa wnieś powinny to jest oczywiste w takiej wysokości by golcami zostali dla mnie 1 życie Polaka czy żyda czy innego mieszkańca na ziemi równa się stworzeniu przez Boga a to koszty powyżej tego co obliczyli tu na ziemi...
gregat
8 miesięcy temu
A po co te loty wysylane byly zeby obywateli spowrotem do kraju sprowadzic w samym srodku trwania epidemi w wuhan?
bECuLTAP
sceptyk
8 miesięcy temu
"Myślę, że na początku można by było uniknąć pandemii, gdyby Chiny były przejrzyste w kwestii wybuchu epidemii i szybko dostarczały światu niezbędne informacje - przyznał ekspert." No niestety to jest tak, jak z przysłowiom "bąkiem", do puszczenia którego nikt się nie przyzna...
poio
8 miesięcy temu
Uwielbiam to: można było, trzeba było, a było, itp ..... A gdzie są mądrzy którzy powiedzą trzeba zrobić to czy owo teraz i w przyszłości? A no tu już jest mniej chętnych. A jeśli nawet zdarzy sie jakiś odważny zaraz wylewa się na niego cały internetowy hejt. W takich czasach żyjemy, parafrazując - taki mamy klimat lub trzeba było się ubezpieczyć.
Statystyk
8 miesięcy temu
A to jest jakaś pandemia ?
Mam to w ....
8 miesięcy temu
Na świecie i głównie w Polsce pojawił się nowy zawód - ekspert od korona wirusa .... Najlepszym sposobem na cowid jest czerwony przycisk na pilocie tv, zresztą to samo odnosi się do polityki
rezan
8 miesięcy temu
no jeśli to prawda to teraz niech płacą odszkodowania
Roza
8 miesięcy temu
No jednym slowem tragedia z ta pandemia cyrk dalej
@@@@
8 miesięcy temu
Poprawka; Plandemii - nie można było uniknąć !!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić