o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
EKO
|

Koronawirus. Papież Franciszek wygłosił apel. Chodzi o szczepionki

72
Podziel się

Chrześcijanie z całego świata świętują Boże Narodzenie. Papież postanowił wygłosić apel, którego adresatami byli m.in. politycy. Franciszek poruszył w nim temat przygotowań do rozpoczęcia szczepień na koronawirusa. Wskazał, kto jego zdaniem powinien otrzymać je w pierwszej kolejności.

Koronawirus. Papież Franciszek wygłosił apel. Chodzi o szczepionki
Papież Franciszek (Getty Images, Alessandra Benedetti - Corbis , Contributor)
bDAHsxDp

Papież wystosował swój apel w piątek 25 grudnia – Boże Narodzenie. Jak podaje Miami Herald, Franciszek podkreślił konieczność rychłego rozpoczęcia szczepień przeciw koronawirusowi. Same szczepionki i rozwój badań nad nimi określił "światłem nadziei" dla świata.

Koronawirus – szczepionka. Papież Franciszek apeluje do polityków

Papież Franciszek zaznaczył, że jako pierwsi szczepienia powinni otrzymać najbardziej potrzebujący i "bezbronni". Zaapelował do wiernych, aby odrzucili nacjonalizm i otworzyli się na "prawdziwą ludzką rodzinę", którą tworzą potrzebujący z całego świata.

bDAHsxDr
Szczepionki dla każdego, zwłaszcza dla najbardziej bezbronnych i potrzebujących. Nie możemy pozwolić, aby nacjonalizm przeszkodził nam w życiu jako prawdziwej ludzkiej rodzinie, którą tworzymy – podkreślił papież Franciszek (Miami Herald).
Zobacz także: Zobacz też: Papież apeluje o zachowanie dystansu. Nie będzie już gromadził się z wiernymi
bDAHsxDx

Papież podkreślił, jak ważna jest zgodna współpraca między liderami państw, biznesmenami i kierownictwem międzynarodowych organizacji. Franciszek wyraził opinię, że w związku z sytuacją panującą na świecie, powinni oni zapomnieć o konkurowaniu, a skupić się na walce z kryzysem, jaki dotknął świat.

Promowali współpracę, a nie konkurencję i szukali rozwiązania dla wszystkich – apelował papież (Miami Herald).

Zgodnie z tradycją papież powinien był wygłosić przemówienie na Placu Świętego Piotra, po którym udzieliłby przybyłym wiernym błogosławieństwa. Jednak odstąpiono od tego ze względów bezpieczeństwa przed zarażeniem koronawirusem.

bDAHsxDy
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDAHsxDS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(72)
Prawak
miesiąc temu
Ja - nacjonalista- chętnie oddam swoją szczepionkę. Każdemu. Uchodźcy, homoseksualiście,politykowi, księdzu, Afroamerykaninowi, Żydowi-kazdemu. Jak chcecie to oddam też zestaw maseczek. Ja się o to nie prosiłem! Zabierzcie ten cały cyrk...
Dilara
miesiąc temu
Ta szczepionka to w pierwszej kolejnosci dla politykow I zobaczymy co bedzie po nich sie dzialo my sobie poczekamy
xxx
miesiąc temu
Każdy duchowny zachęcający do szczepień to sługa szatana.
bDAHsxDT
super
miesiąc temu
Jak papież reklamuje szczepionki to znak że ten świat nareszcie upada.
Ola
miesiąc temu
Pierwszy papiez Iluminata ? Nie, drugi. Przecież Benedykt VI uczestniczył w obrzędach iluminatow satanistow. Ludzie otwórzcie oczy , czytajcie. Jest wiele dowodów. Znikają jeden po drugim ale sporo jeszcze mozna znaležc w Internecie. To swiatowy spisek iluminatow, planowany od dziesiątków lat. Mózgiem całej operacji jest rodzina Rotschild.
Najnowsze komentarze (72)
Doris
4 tyg. temu
To absolutnie żałosne! Czym jeszcze papież zechce się zająć ?
Senior
4 tyg. temu
Szanowny drogi Franciszku bardzo dziękuję za priorytet i nadzieję rychłego spotkania się w niebie dzięki szczepionkom dla najbardziej potrzebujących,tzn takich jak Ja który bedac na emeryturze zawadzam innym i jeszcze oszukuje społeczeństwo pobierając świadczenia z ZUSu które być może mi się JUŻ nie należą ,dzięki za uświadomienie jakie jest moje miejsce na tym świecie i wskazanie drogi jaką powinienem obrać by jak najszybciej znaleźć się w boskim raju który jest otwarty dla starych,schorowanych,będących ciężarem dla społeczeństwa ludzi,jeszcze raz dzięki za te słowa otuchy
Piotr
4 tyg. temu
"Światłem nadziei" szczepionka dla Franciszka...Szkoda że nie Jezus Chrystus. Społeczności z Nim żadnej nie mają i Go nie znają. Korporacja religijna.
Ryskon
4 tyg. temu
Zastanawiam się od jakiegoś czasu, gdzie; jak; do kogo - zwracać się ze skargami, na cały ten popieprzony; nierozsądny świat, jaki nas otacza i te wszelkie zło, jakie nas zewsząd atakuje i brakuje mi słów; brakuje kierunków, by znaleźć cokolwiek wartościowego; zdroworozsądkowego i godnego. Dożyliśmy ciekawych czasów (przekleństwo) i dla tego, mamy - jak widać na załączonym obrazku. Trzeba umiejętnie odsiewać ziarno od plew i po owocach poznawać, co jest czym!?
Sługa Pana
4 tyg. temu
Kto z was przy całej swej trosce może choćby jedną chwilę dołożyć do wieku swego życia? Pytał Jezus Pan. Szczepionki... hłe hłe!!!
Widzi
4 tyg. temu
Szanowny Franciszku przekażemy wam w gratisie 666 szczepionek i nawet zapłacimy za kuriera. Pozdrowienia z Polski
x300_anty_nwo
4 tyg. temu
To znaczy, że nie mamy już śpiewać "Boże coś Polskę ..." ?
Torquemada
4 tyg. temu
Gdyby Polacy 100 lat temu odrzucili nacjonalizm, to dzisiaj nie byłoby tu Polski, Polaków ani katolików.
bDAHsxDL
Torquemada
4 tyg. temu
Jezus jest światłem nadziei dla świata, panie Bergoglio
Sluga Pana
4 tyg. temu
Nie dajcie się zwieżć. Bierzcie to co pochodzi od Boga. Szczepionki od Niego nie są.
Myślący
4 tyg. temu
Część szczepionek może być wyprodukowana z płodów ludzkich, mogą wpływać na ludzkie dna.. Będą efekty uboczne, może nie od razu, ludzie będą tracić rozum, depresję, agresja, samobójstwa.. Tak wiem trudno w to uwierzyć tak samo jak i w to że będziemy żyć tak jak teraz a jednak..
Japolka
4 tyg. temu
Światłem dla świata jest Chrystus!koniec i kropka. Widzę że tworzy się światowy ład i porządek.. Nie łudzcie się ludzie.. Myślce o swoich bliskich bo dopiero najgorsze przed Nami..Już jesteśmy sterowani nawet nie będąc świadomi tego.. Do kogo pójdziemy jak Nam zabiorą wolność.. Tylko Pan Bóg jest ratunkiem i światłem dla tego świata.
Ukryta prawda
4 tyg. temu
Wierzę w Boga, ale słucham się tylko papieża, profesora i celebryty w jednym - zwanego ZDROWY ROZSĄDEK. I żadne reklamy, agitacje tego nie zmienią. Sorry...
Ada
4 tyg. temu
Ciekawe biorąc pod uwagę iż oddają cześć diabłu i tak naprawdę pipiez i świta to satanisci to już nawet nie tajemnica
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić