Jan Manicki
Jan Manicki| 
aktualizacja 

Koronawirus. Pożar w szpitalu w Indiach. Zginęło 5 osób

5

Pięciu pacjentów zginęło w wyniku pożaru szpitala zakaźnego w Indiach. 28 osób jest rannych. Placówka przyjmowała wyłącznie osoby chorujące na koronawirusa.

Koronawirus. Pożar w szpitalu w Indiach. Zginęło 5 osób
Pięciu pacjentów zginęło w wyniku pożaru szpitala zakaźnego w Indiach (Twitter)

Do zdarzenia doszło w piątek wczesnym rankiem w mieście Radźkot na zachodzie Indii. Ogień pojawił się na oddziale intensywnej terapii szpitala Uday Shivanand. W momencie wybuchu pożaru w jednostce znajdowało się 33 pacjentów.

Trzy osoby zmarły na miejscu, dwóch nie udało się uratować – powiedział przedstawiciel rządu Udit Agarwal.

Pożar w szpitalu zakaźnym. Nie żyje pięć osób leczących się na koronawirusa

Część pacjentów z poparzeniami została ewakuowana do innego szpitala. Przedstawiciel poinformował, że strażacy ugasili pożar w ciągu 30 minut. Przyczyną zaprószenia ognia była najprawdopodobniej awaria instalacji elektrycznej.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Kolejny pożar w indyjskim szpitalu. Sąd domaga się wyjaśnień

To nie pierwszy przypadek pożaru w indyjskim szpitalu w ostatnim czasie. W sierpniu ogień nawiedził jednostkę medyczną w Ahmadabadzie. W wyniku incydentu zginęło wtedy osiem osób.

Sąd najwyższy w Indiach nakazał przedstawienie rządom federalnym i stanowym odpowiedzi na pytanie, jaka jest przyczyna powtarzających się pożarów w szpitalach zakaźnych. Amerykańska agencja prasowa Associated Press zauważa, że powodem wielu zaprószeń ognia w kraju jest słaba konserwacja instalacji przeciwpożarowych. Za incydenty ma odpowiadać także brak odpowiedniego sprzętu gaśniczego.

Obejrzyj także: Potęga żywiołu w Indiach. Dwupiętrowy budynek nie miał szans

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić