Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Potężny pożar. 33-piętrowy wieżowiec cały w ogniu. Zdjęcia i filmy porażają

129

Potężny pożar w Korei Południowej. W mieście Ulsan w południowo-wschodniej części kraju płonie 33-piętrowy wieżowiec. W środku mogło znajdować się nawet 136 osób.

Potężny pożar. 33-piętrowy wieżowiec cały w ogniu. Zdjęcia i filmy porażają
(Twitter)

Według ustaleń "Daily Mail" pożar rozpoczął się na 12. piętrze budynku zwanego Samhwan Art Nouveau. Do jego przeniesienia się na kolejne kondygnacje przyczyniły się warunki atmosferyczne. W Ulsan wiał w czwartek silny wiatr, przez który płomienie szybciej objęły resztę bloku.

Natychmiast pojawił się ogień. Okna w budynku zostały uszkodzone, a salon i sypialnia rozświetlone (przez płomienie – przyp. red.) – opowiedział świadek zdarzenia w rozmowie z "Yonhap News Agency".

Pożar bloku w Ulsan. Straż pożarna ewakuuje mieszkańców

Członkowie straży pożarnej natychmiast po przybyciu przystąpili do ewakuowania mieszkańców bloku. Według ustaleń "Daily Mail" co najmniej 15 osób trafiło do szpitala, a 43 uciekło przed płomieniami na dach. Tam zajęli się nimi członkowie wyspecjalizowanej załogi.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Obecnie ogień szaleje na wszystkich 33 piętrach bloku. Pożar spustoszył budynek do tego stopnia, że zaczęły z niego odpadać betonowe płyty. Spadają one bezpośrednio na chodnik, stwarzając tym samym zagrożenie dla bezpieczeństwa strażaków.

Według "Insider Paper" strażacy nie spodziewali się, jak szybko ogień rozprzestrzeni się w budynku. Już po przyjeździe na miejsce mieli podjąć decyzję o wdrożeniu drugiej fazy reakcji na pożar. Obejmuje ona mobilizację całego sprzętu i wszystkich jednostek, jakim dysponuje straż pożarna Ulsan.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Strażacy od początku obawiali się, że płomienie przeniosą się na sąsiadujące z blokiem centrum handlowe. Ostatecznie ich obawy się sprawdziły. Na razie nie podano do wiadomości publicznej, ile osób łącznie przebywało w budynku w chwili wybuchu kolejnego pożaru, który na szczęście udało się szybko opanować.

Zobacz także: Zobacz też: Użył zapalniczki w magazynie bawełny. Rezultat był łatwy do przewidzenia
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić