o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Potężny pożar. 33-piętrowy wieżowiec cały w ogniu. Zdjęcia i filmy porażają

75
Podziel się

Potężny pożar w Korei Południowej. W mieście Ulsan w południowo-wschodniej części kraju płonie 33-piętrowy wieżowiec. W środku mogło znajdować się nawet 136 osób.

Potężny pożar. 33-piętrowy wieżowiec cały w ogniu. Zdjęcia i filmy porażają
(Twitter)
bDotlFTp

Według ustaleń "Daily Mail" pożar rozpoczął się na 12. piętrze budynku zwanego Samhwan Art Nouveau. Do jego przeniesienia się na kolejne kondygnacje przyczyniły się warunki atmosferyczne. W Ulsan wiał w czwartek silny wiatr, przez który płomienie szybciej objęły resztę bloku.

Natychmiast pojawił się ogień. Okna w budynku zostały uszkodzone, a salon i sypialnia rozświetlone (przez płomienie – przyp. red.) – opowiedział świadek zdarzenia w rozmowie z "Yonhap News Agency".
bDotlFTr

Pożar bloku w Ulsan. Straż pożarna ewakuuje mieszkańców

Członkowie straży pożarnej natychmiast po przybyciu przystąpili do ewakuowania mieszkańców bloku. Według ustaleń "Daily Mail" co najmniej 15 osób trafiło do szpitala, a 43 uciekło przed płomieniami na dach. Tam zajęli się nimi członkowie wyspecjalizowanej załogi.

Obecnie ogień szaleje na wszystkich 33 piętrach bloku. Pożar spustoszył budynek do tego stopnia, że zaczęły z niego odpadać betonowe płyty. Spadają one bezpośrednio na chodnik, stwarzając tym samym zagrożenie dla bezpieczeństwa strażaków.

bDotlFTx

Według "Insider Paper" strażacy nie spodziewali się, jak szybko ogień rozprzestrzeni się w budynku. Już po przyjeździe na miejsce mieli podjąć decyzję o wdrożeniu drugiej fazy reakcji na pożar. Obejmuje ona mobilizację całego sprzętu i wszystkich jednostek, jakim dysponuje straż pożarna Ulsan.

bDotlFTy

Strażacy od początku obawiali się, że płomienie przeniosą się na sąsiadujące z blokiem centrum handlowe. Ostatecznie ich obawy się sprawdziły. Na razie nie podano do wiadomości publicznej, ile osób łącznie przebywało w budynku w chwili wybuchu kolejnego pożaru, który na szczęście udało się szybko opanować.

Zobacz także: Zobacz też: Użył zapalniczki w magazynie bawełny. Rezultat był łatwy do przewidzenia
bDotlFTS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(75)
Długi
2 miesiące temu
Wszystkie piętra płoną A pewnie się nie zawali jak WTC
polakos
2 miesiące temu
Ciekawe czy zawali się jak WTC? Pewnie nie bo WTC zostało pirotechnicznie wyburzone w sposób kontrolowany.
xyz
2 miesiące temu
ten wiezowiec o ile zostala użyta do jego budowy stal zgodnie z projektem nie ulegnie zawaleniu nie ma takiej opcji
bDotlFTT
Unni
2 miesiące temu
Koreańczycy jesteśmy z Wami w tej trudnej i dramatycznej chwili!!!Łączymy się w bólu z rodzinami których dotyka ta potworna tragedia.Jesteście dzielnym i mądrym Narodem. Bądźcie silni.Nasze serca są z Wami.
zzz
2 miesiące temu
Tragedia :( Koreańczycy to wspaniały naród, podziwiam ich prawie tak jak Polaków. Chociaż wad mają chyba trochę mniej, jako naród ;) Zresztą historię też mają podobną, my między Niemcami a Rosją, oni między Japonią a Chinami (i Rosją, i USA...)
Najnowsze komentarze (75)
Dol
2 miesiące temu
Tak to jest jak się buduje z plastyku niby oszczędność '
gwidon
2 miesiące temu
z czeego oni robia te budynki
Straszna
2 miesiące temu
tragedia. Mam nadzieję że będzie jak najmniej ofiar
dziwne
2 miesiące temu
Może to jakiś koreański sposób walki z Covid -19
ER ANTYKLER
2 miesiące temu
TO UDOWODNI, CZY WTC MÓGŁ SIĘ ZAWALIĆ OD POŻARU w TEGO TYPU WIEŻOWCU. JEŻELI SIĘ NIE ZAWALI, TO AMERYKA MA ZNOWU PROBLEM.
ER ANTYKLER
2 miesiące temu
TO UDOWODNI, CZY WTC MÓGŁ SIĘ ZAWALIĆ OD POŻARU w TEGO TYPU WIEŻOWCU. JEŻELI SIĘ NIE ZAWALI, TO AMERYKA MA ZNOWU PROBLEM.
lotnik
2 miesiące temu
Bracia Koreanscy trzymajcie sie w tym krytycznym momencie ;(
Cezar Got
2 miesiące temu
Współczesne "stosy" do spalenia rzeczywistości. Jeżeli architekci nie zakończą eksperymentować w budownictwie i niezaprzestaną projektować "pułapek" (wieżowców powyżej 10 pietra) dla użytkowników to czarno widzę przyszłość!
bDotlFTL
ppp
2 miesiące temu
Hmmm, a instalacje gaśnicze i podział budynku na strefy z przegrodami ognioodpornymi w projektach tego typu budynków nie są uwzględniane? Przecież taka konstrukcja nie ma prawa szybko się zająć ogniem, chyba że były przekręty na materiałach i wykończeniu. To jest słup z pionowymi ciągami powietrznymi (szyby wind), bez uwzględnienia tego w projekcie faktycznie pali się jak pochodnia...
Nieczulica
2 miesiące temu
Można kręcić kolejną część "Płonący wieżowiec". Scenografia sama się zrobiła, statyści i aktorzy już na miejscu.
Fireman
2 miesiące temu
Płonący wieżowiec... Pierwsze skojarzenie do tego karastroficznego, kultowego filmu :(
Darek
2 miesiące temu
Wtc bylo unikalnym budynkiem zbudowanym z kratownic zawieszonych na kilku "palach". Ten budynek ma tradycyjna konstrukcje szkieletowa. Ale lepiej trzymajcie sie wersji spiskowych. Po co wiedza jak mozna miec wiare
911
2 miesiące temu
Dziwne, nie zmienił się po 90 minutach w kupkę prochu tak jak WTC?
Kolecky11112
2 miesiące temu
Czy pisząca to,niejaka KOLECKA-jest na kacu? ""W środku mogło znajdować się nawet 136 osób." w budynku co ma 33 pietra 136 osób? Kolecka,idż liście zamiatać a nie pisz swych artykułów
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić