o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Potężny pożar. 33-piętrowy wieżowiec cały w ogniu. Zdjęcia i filmy porażają

75
Podziel się

Potężny pożar w Korei Południowej. W mieście Ulsan w południowo-wschodniej części kraju płonie 33-piętrowy wieżowiec. W środku mogło znajdować się nawet 136 osób.

Potężny pożar. 33-piętrowy wieżowiec cały w ogniu. Zdjęcia i filmy porażają
(Twitter)
bEpytQTF

Według ustaleń "Daily Mail" pożar rozpoczął się na 12. piętrze budynku zwanego Samhwan Art Nouveau. Do jego przeniesienia się na kolejne kondygnacje przyczyniły się warunki atmosferyczne. W Ulsan wiał w czwartek silny wiatr, przez który płomienie szybciej objęły resztę bloku.

Natychmiast pojawił się ogień. Okna w budynku zostały uszkodzone, a salon i sypialnia rozświetlone (przez płomienie – przyp. red.) – opowiedział świadek zdarzenia w rozmowie z "Yonhap News Agency".
bEpytQTH

Pożar bloku w Ulsan. Straż pożarna ewakuuje mieszkańców

Członkowie straży pożarnej natychmiast po przybyciu przystąpili do ewakuowania mieszkańców bloku. Według ustaleń "Daily Mail" co najmniej 15 osób trafiło do szpitala, a 43 uciekło przed płomieniami na dach. Tam zajęli się nimi członkowie wyspecjalizowanej załogi.

bEpytQTN

Obecnie ogień szaleje na wszystkich 33 piętrach bloku. Pożar spustoszył budynek do tego stopnia, że zaczęły z niego odpadać betonowe płyty. Spadają one bezpośrednio na chodnik, stwarzając tym samym zagrożenie dla bezpieczeństwa strażaków.

Według "Insider Paper" strażacy nie spodziewali się, jak szybko ogień rozprzestrzeni się w budynku. Już po przyjeździe na miejsce mieli podjąć decyzję o wdrożeniu drugiej fazy reakcji na pożar. Obejmuje ona mobilizację całego sprzętu i wszystkich jednostek, jakim dysponuje straż pożarna Ulsan.

bEpytQTO

Strażacy od początku obawiali się, że płomienie przeniosą się na sąsiadujące z blokiem centrum handlowe. Ostatecznie ich obawy się sprawdziły. Na razie nie podano do wiadomości publicznej, ile osób łącznie przebywało w budynku w chwili wybuchu kolejnego pożaru, który na szczęście udało się szybko opanować.

Zobacz także: Zobacz też: Użył zapalniczki w magazynie bawełny. Rezultat był łatwy do przewidzenia
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEpytQUi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(75)
Dol
10 miesięcy temu
Tak to jest jak się buduje z plastyku niby oszczędność '
gwidon
10 miesięcy temu
z czeego oni robia te budynki
Straszna
10 miesięcy temu
tragedia. Mam nadzieję że będzie jak najmniej ofiar
bEpytQUj
dziwne
10 miesięcy temu
Może to jakiś koreański sposób walki z Covid -19
ER ANTYKLER
10 miesięcy temu
TO UDOWODNI, CZY WTC MÓGŁ SIĘ ZAWALIĆ OD POŻARU w TEGO TYPU WIEŻOWCU. JEŻELI SIĘ NIE ZAWALI, TO AMERYKA MA ZNOWU PROBLEM.
ER ANTYKLER
10 miesięcy temu
TO UDOWODNI, CZY WTC MÓGŁ SIĘ ZAWALIĆ OD POŻARU w TEGO TYPU WIEŻOWCU. JEŻELI SIĘ NIE ZAWALI, TO AMERYKA MA ZNOWU PROBLEM.
lotnik
10 miesięcy temu
Bracia Koreanscy trzymajcie sie w tym krytycznym momencie ;(
Cezar Got
10 miesięcy temu
Współczesne "stosy" do spalenia rzeczywistości. Jeżeli architekci nie zakończą eksperymentować w budownictwie i niezaprzestaną projektować "pułapek" (wieżowców powyżej 10 pietra) dla użytkowników to czarno widzę przyszłość!
ppp
10 miesięcy temu
Hmmm, a instalacje gaśnicze i podział budynku na strefy z przegrodami ognioodpornymi w projektach tego typu budynków nie są uwzględniane? Przecież taka konstrukcja nie ma prawa szybko się zająć ogniem, chyba że były przekręty na materiałach i wykończeniu. To jest słup z pionowymi ciągami powietrznymi (szyby wind), bez uwzględnienia tego w projekcie faktycznie pali się jak pochodnia...
Nieczulica
10 miesięcy temu
Można kręcić kolejną część "Płonący wieżowiec". Scenografia sama się zrobiła, statyści i aktorzy już na miejscu.
Fireman
10 miesięcy temu
Płonący wieżowiec... Pierwsze skojarzenie do tego karastroficznego, kultowego filmu :(
Darek
10 miesięcy temu
Wtc bylo unikalnym budynkiem zbudowanym z kratownic zawieszonych na kilku "palach". Ten budynek ma tradycyjna konstrukcje szkieletowa. Ale lepiej trzymajcie sie wersji spiskowych. Po co wiedza jak mozna miec wiare
911
10 miesięcy temu
Dziwne, nie zmienił się po 90 minutach w kupkę prochu tak jak WTC?
bEpytQUb
Kolecky11112
10 miesięcy temu
Czy pisząca to,niejaka KOLECKA-jest na kacu? ""W środku mogło znajdować się nawet 136 osób." w budynku co ma 33 pietra 136 osób? Kolecka,idż liście zamiatać a nie pisz swych artykułów
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić