o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
ESO
|

Koronawirus. Premier Danii popłakała się na fermie norek

5
Podziel się

Premier Danii Mette Frederiksen na początku listopada zapowiedziała wybicie wszystkich norek hodowanych na fermach w tym kraju. Teraz Frederiksen nie mogła powstrzymać łez po wizycie u hodowcy norek, który był zmuszony zabić wszystkie swoje zwierzęta.

Koronawirus. Premier Danii popłakała się na fermie norek
Premier Danii Mette Frederiksen odwiedziła jedną z ferm w Jutlandii. (PAP)
bDXNBJLV

Władze Danii na początku listopada wydały nakaz uboju wszystkich norek hodowanych na fermach w całym kraju, niezależnie od tego, czy są zakażone, czy nie. Decyzja zapadła po wykryciu u zwierząt zmutowanej odmiany koronawirusa. Według władz było ich wówczas od 15 do 17 milionów

Szefowa duńskiego rządu Mette Frederiksen odwiedziła jedną z ferm w Jutlandii. Po spotkaniu z hodowcą norek i jego synem udzieliła wywiadu, podczas którego ciężko było jej powstrzymać silne emocje.

Mamy dwa pokolenia bardzo wykwalifikowanych hodowców norek, ojca i syna, których praca w bardzo krótkim czasie została zdruzgotana. Byli bardzo poruszeni, przepraszam, ja też jestem - powiedziała premier Danii Mette Frederiksen ocierając łzy.
bDXNBJLX

Duńskie fermy są największe na świecie, a futra z norek należą do najbardziej pożądanych. Po decyzji rządu hodowcy zaczęli zabijać swoje zwierzęta. Jak się później okazało, rząd nie ma jednak podstaw prawnych, by nakazywać masowy ubój wszystkich norek. W całym kraju zabito już ponad 10 mln norek.

Żałuję, że rząd nie miał jasnego mandatu prawnego. Według konstytucji nie możemy tego nakazać, ale dla dobra kraju mamy właśnie takie przesłanie - mówiła na sesji parlamentu premier Mette Frederiksen.

W ubiegłym tygodniu minister ds. żywności Mogens Jensen, który tłumaczył, że nie wiedział o tym, że decyzja o wybiciu norek nie ma podstawy prawnej, zrezygnował ze stanowiska.

bDXNBJMd
Zobacz także: Premier Danii udzieliła emocjonalnego wywiadu
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDXNBJMy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(5)
marek
5 miesięcy temu
10 milionów zabito i zakopano- tysiące odkopują i palą?Gdzie tu logika, redakcjo?Też się można popłakać z powodu jakości tekstu!
heh
5 miesięcy temu
Przecież one wszystkie i tak miały być zabite, tylko trochę później, więc o co ten płacz?
Gddhhhh
5 miesięcy temu
Obozy koncentracyjne dla zwierzat czas zamknac
bDXNBJMz
PawelS
5 miesięcy temu
a kto ci powiedzial ze w dani norki pradem sie zabija??? Nie wiesz to nie zgadnij!!!
Humanitaryzm
5 miesięcy temu
A nad losem norek nie zapłakała? Lepiej że biedne zwierzątka zginęły w ten sposób niż obdarte żywcem ze skóry po wcześniejszym porażeniem prądem w pysk i odbyt. Oby te okrutne hodowle nigdy się nie odrodziły i oby nikt nie chciał już nosić futer.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić