Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka
|
aktualizacja

Makabra w Danii. Niepokojące zjawisko na cmentarzysku norek

260
Podziel się:

W Danii trwa masowy ubój norek zarażonych koronawirusem. Zwierzęta są usypiane, a ich ciała umieszczane w zbiorowych grobach. Osoby, które zajmują się tym procesem, zaobserwowały mrożące krew w żyłach zjawisko. Nieżywe już osobniki zaczęły wydostawać się spod ziemi.

Makabra w Danii. Niepokojące zjawisko na cmentarzysku norek
(Getty Images)

Grzebaniem zarażonych norek zajmują się duńscy policjanci. Właśnie oni zaczęli zgłaszać, że już po zakopaniu szczątek zwierząt te zaczęły wyłaniać się z grobów.

Koronawirus u norek. Dlaczego te zwierzątka zaczęły wstawać z grobów?

Według ustaleń "Daily Mail" wyłanianie się z grobów jest spowodowane naturalnymi procesami, którym ulegają zwłoki ludzi i zwierząt. Po śmierci na organizmie zaczynają żerować drobnoustroje, wytwarzające toksyczne gazy – m.in. siarkowodór.

Gazy wypełniają zwłoki, przez co zaczynają się one nienaturalnie wybrzuszać. Właśnie to zjawisko mogli zaobserwować policjanci zakopujący zwłoki norek. Ponieważ groby były płytkie, gazy wypchnęły szczątki ponad ziemię.

Zobacz także: Zobacz też: Norki z ferm już nie zagrażają. Dania podaje, że zmutowany koronawirus najprawdopodobniej sam wyginął

W sprawie "powstających z grobu" norek zabrał głos rzecznik policji. Thomas Kristensen wyjaśnił, że gleba w Jutlandii Północnej, gdzie zostały pochowane zwierzęta, jest wyjątkowo piaszczysta i dlatego wzdęte zwłoki z łatwością ją strącają.

W związku z rozkładem powstają gazy, które powodują niewielkie rozszerzanie się norek. W ten sposób w najgorszym przypadku zostają one wypchnięte z ziemi – przyznał Thomas Kristensen.

Masowe groby norek są odgrodzone, aby zapewnić bezpieczeństwo okolicznym mieszkańcom i zwierzętom. Mimo że istnieje niskie ryzyko zarażenia się koronawirusem od już martwych osobników, władze apelują o zachowanie maksymalnej ostrożności.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(260)
Ciekaw
rok temu
Dlaczego nie były palone, utylizowane?
Grazia
rok temu
Takie śliczne sztuczne futerka są w sprzedaży dlaczego nosicie zwłoki i cierpienie na sobie .Może mi któraś psychiczna odpowie
wiorek
2 lata temu
..co to za pojecie policyjne "gaz"!.Smrod , odor , ale tez zbior ,zawiesin, zwiazkow , pierwiastkow i i i mozliwych bakterii o wirusach tylko wspomne !!!.Robactwo itd , co zreszta P. Koch juz w XIX w ustalil. Co na to sluzby wlasciwe.
Rynek
2 lata temu
Skóry norek tak potaniały i stały się zbędnę w powodzi sztucznych tworzyw futrzanych, że trzeba było jakoś tę działalność zakończyć. Covid dobry na wszystko.
Neti
2 lata temu
Nie ma coronavirus oni chcą zmniejszyć populację ludzi to jest ich plan a szczepionki są po to by nas kontrolować wtedy co roku po szczepionkach na coronavirus będą sobie robić selekcję ludzi. Bo zwierząt to im idom łatwo jest za dużo to się je zabija taki jest człowiek. Gdyby była polityka jednego dziecka było by nas mniej i nie było by coronavirus proste. Ci ludzie co wymyśli coronavirus oni się nie testujom ani nie zaszczepiom
Neti
2 lata temu
Teraz norki za chwilę inne zwierzęta a za chwilę ludzie bo nie będzie sensu leczyć. Zwierząt ludzie zawsze umierali na choroby ale natura sobie z tym radziła i NIK nikogo nie usypiał nie zabijał teraz nam wmawiajom coronavirus aby zmniejszyć populację ludzi
NNN
2 lata temu
Biedne norki, takie fajne zwierzątka....
assasa
2 lata temu
w takim tempie Ludzi też będą układać.....
prawo natury
2 lata temu
Natura przyjdzie po ludzi, za znęcanie się nad zwierzętami i nad przyrodą, BÓG NIE PRZEBACZY TYCH GRZECHÓW NISZCZYCIELSKIEJ SZARAŃCZY JAKĄ JEST CZŁOWIEK !!!!!!!
Eko Log
2 lata temu
To jak już je zabito, to może chociaż futerka wykorzystać?
gosia
2 lata temu
Czy ktoś wyobraża sobie taką sytuację w Polsce ? A gdzie są obrońcy zwierząt , ekolodzy ? Czemu nasi celebryci którzy protestowali obronie kornika nie wypowiadają sie w sprawie masowego mordu norek ?Czy znowu cenzura nie przepuści komentarza ?
lampartka_666
2 lata temu
Widzę że te zamordowane norki, leżą ładnie poukładane w kostnicy - to dobrze, ale czy nie powinny być chowane w trumienkach ???
rozalia
2 lata temu
byc moze "czlowiek" bedzie konal w meczrniach ma "duzo" na sumieniu,nawet jak go nie ma.
xxx
2 lata temu
spoko, zakopywać wprost do ziemi tysiące norek, do tego płytko, żeby psy miały co wygrzebać. Brawo dóńczycy
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić