Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Wielka mobilizacja w Wuhan. To nie przelewki

22
Podziel się

Wuhan było pierwszym miejscem, którego mieszkańcy zetknęli się z koronawirusem. Miejscowi urzędnicy wyciągnęli wnioski z kryzysu, jaki dotknął miasto po wybuchu pandemii COVID-19. Zarządzili masową mobilizację na wypadek kolejnego takiego zdarzenia.

Wielka mobilizacja w Wuhan. To nie przelewki
(Getty Images)
bELyUMbp

Wuhan jest stolicą prowincji Hubei w środkowych Chinach. Gdy w listopadzie 2019 roku wśród mieszkańców zaczął rozprzestrzeniać się koronawirus, w mieście doszło do kryzysu. Najbardziej dotknął on służbę zdrowia, która nie była w stanie zapewnić właściwej opieki wszystkim pacjentom z COVID-19.

Wuhan znowu grozi koronawirus? Masowa mobilizacja mieszkańców

Jak podaje Global Times, urzędnicy z Wuhan nie zamierzają powtórzyć błędu z 2019 roku. Mimo że oficjalnie mieszkańcom nie grozi kolejne uderzenie koronawirusa, zostali oni wezwani do gromadzenia zapasów na wypadek sytuacji kryzysowej.

bELyUMbr

Nadzór nad mobilizacją objęło Biuro Zarządzania Kryzysowego w Wuhan. Mieszkańcy są zobowiązani zebrać materiały z opublikowanej przez instytucję listy oraz przechowywać na wypadek, gdyby doszło do kolejnej katastrofy.

bELyUMbx

Na liście znajdują się podstawowe artykuły z trzech kategorii. Są to produkty codziennego użytku, pierwszej pomocy oraz wyroby medyczne, w tym – leki stosowane w przypadkach infekcji czy grypy. Rozpoczęła się również budowa specjalnych magazynów, w których będą przechowywane zapasy na wypadek sytuacji kryzysowej.

Zobacz także: Zobacz też: COVID-19 a kwarantanna. Zaskakujące, ile powinna trwać naprawdę
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELyUMbS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(22)
Kot
10 miesięcy temu
Kto wam płaci. Może napiszesz nam czemu w Wuhan nie ma już wirusa a nas się terroryzuje? Szukam jednego redaktora który będzie mial odwagę napidać prawdę o tym co się dzieje. Czas na koniec tej maskarady. Dobrze zapłace.!!
prawda
10 miesięcy temu
Zycze im smierci i unicestwienia zółtej ras jaką jest ona dla swiata.
Polak
10 miesięcy temu
Wojna domowa w kazdym panstwie to nas czeka.
bELyUMbT
Jaen
10 miesięcy temu
Po pierwsze ;przestańcie żreć nietoperze, psy,koty,szczury,myszy ,węże i wszystko co się rusza😡
MJk
10 miesięcy temu
Wojna na pewno nie unikniona, zaczęła się od dawna,ale kiedy się skończy.
J-23
10 miesięcy temu
KOlejna propagandowa nagonka w celu wystrzaszenia prostych ludzi.
Komar
10 miesięcy temu
Chiny 🤣 przecież nawet nie wpuścili do siebie naukowców chcących zbadać przyczyny wycieku c-19, a teraz mieliby gadać głupoty, że trzeba się mobilizować?🤣Ale fakenews
Anna
10 miesięcy temu
"Wuhan było pierwszym miejscem, którego mieszkańcy zetknęli się z koronawirusem." Autorze, z choinki się urwałeś? Koronawirusy są znane nauce od dziesiątków lat! Dalej nie czytam.
KOWIDEK
10 miesięcy temu
CZY CHINY TEZ SIE SZCZEPIĄ? CZEMU JESZCZE NIE?
Norm
10 miesięcy temu
To wszystko wygląda na tuszowanie prawdy . Wystarczy połączyć fakty . Może nie wszyscy wiedzą , że w Europie wojska nato i USA montują tarczę antyrakietową . Mówiono o tym w tvp czy TVN juz nie pamiętam. Było to chyba 2 lata temu. Stąd największe manewry nato defender 2020. Tvp na wiosnę dostało 2 mld.zł na sianie propagandy. Ćwiczenia do dziś trwają. Miały skończyć się w sierpniu. Napewno nie ma żadnej pandemii. Bo wtedy jeździłoby dużo karetek , karawanów i dużo wojska w specjalnych strojach. Na logikę teraz trwa wojna dezinformacyja a prawda jest ukrywana. Podałem tylko jeden przykład, których jest jeszcze dużo.
Ja34
10 miesięcy temu
A ja widziałem w Wuhan tysiące osób tak ściśniętych że brakowało im powietrza częściowo bez masek i bawili się super w nowy rok. Nie ma strachu król jest na.gi jak w bajce.
nie plećcie
10 miesięcy temu
"Gdy w listopadzie 2019 roku wśród mieszkańców zaczął rozprzestrzeniać się koronawirus, w mieście doszło do kryzysu. Najbardziej dotknął on służbę zdrowia, która nie była w stanie zapewnić właściwej opieki wszystkim pacjentom z COVID-19." Przecież miasto już dawno jest otwarte i nie ma tam zachorowań. Czy to świadczy o tym, że tamtejsza służba zdrowia nie poradziła sobie z wirusem? Wręcz przeciwnie!
Do autorki
10 miesięcy temu
Bajki opowiadasz kobieto i co maja 96000 zachorowan i tylko ponad 6000 zgonow.
bELyUMbL
GOść
10 miesięcy temu
Zapasy na wypadek wojny do której ich przewodniczący kazał się przygotowywać .Pierwszy chyba Tajwan , później Indie będą mieli sojusznika Pakistan a następnie Rosja na dokładkę Europa ile przestrzeni zyskają ?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić