Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Koronawirus - raport dnia dla Polski. Niedziela, 5 lipca

9

Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowsze dane dotyczące koronawirusa w Polsce. Odnotowano 231 nowych zakażeń i 5 zgonów.

Koronawirus - raport dnia dla Polski. Niedziela, 5 lipca
Koronawirus w Polsce. (Getty Images)

W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach koronawirusa w Polsce. "Mamy 231 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (87), wielkopolskiego (35), podkarpackiego (27), małopolskiego (17), mazowieckiego (17), łódzkiego (16), lubelskiego (14), opolskiego (5), świętokrzyskiego (5), kujawsko-pomorskiego (2), pomorskiego (2), podlaskiego (2), warmińsko-mazurskiego (1) i zachodniopomorskiego (1)" - przekazał resort.

Ministerstwo Zdrowia informuje również o śmierci 5 kolejnych osób. To 75-letni mężczyzna z Łańcuta, 78-letnia kobieta z Gliwic, 80-letni mężczyzna z Radomia, 64-latka z Warszawy oraz 73-latka ze Zgierza. Wszyscy mieli choroby współistniejące.
Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. Szymon Hołownia o sporze o debatę: Fochy i obsikiwanie terytorium

Łącznie w Polsce stwierdzono zakażeń 35 950 koronawirusem. Zmarło 1517 osób.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Aktualna mapa zakażeń

Mapa pandemii koronawirusa w Polsce i na świecie. Wszystkie dane aktualizowane są na bieżąco. Mapa pokazuje nowe przypadki zakażeń koronawirusem w Polsce oraz w innych krajach Europy i świata. Najważniejsze liczby dotyczące koronawirusa zebrane w jednym miejscu. Mapa dostępna jest TUTAJ.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić