Koronawirus: raport Ministerstwa Zdrowia, przoduje woj. małopolskie
Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowsze ustalenia odnośnie pandemii koronawirusa w Polsce. Potwierdzono zarówno nowe przypadki zarażeń, jak i kolejne zgony chorych na COVID-19. Na pierwszym miejscu pod względem liczby zakażeń znalazło się województwo małopolskie.
Jak podało Ministerstwo Zdrowia na Twitterze, koronawirusem zaraziło się 771 osób. Wszystkie przypadki zostały potwierdzone przez pracowników służb medycznych.
Najwięcej zarażeń odnotowano w województwie małopolskim (150). Do pozostałych doszło na terenie województwa śląskiego (133), mazowieckiego (96), pomorskiego (69), wielkopolskiego (62), dolnośląskiego (57), łódzkiego (42), świętokrzyskiego (41), podkarpackiego (36), zachodniopomorskiego (21), lubelskiego (16), warmińsko-mazurskiego (14), kujawsko-pomorskiego (11), lubuskiego (10), opolskiego (7) i podlaskiego (6).
Przeczytaj także: Koronawirus. Rosyjska szczepionka na koronawirusa. Prawda wyszła na jaw
Koronawirus: raport Ministerstwa Zdrowia
Potwierdzono śmierć łącznie 11 osób chorych na COVID-19. Ministerstwo Zdrowia podaje, że wszyscy zmarli cierpieli na choroby współistniejące. Nie żyją 61-latka z Lublina, 91-latka z Kędzierzyna-Koźla, 53-latka z Łańcuta 72-latka z Konina, 67-latka i 78-latka z Tychów, 75-latka i 84-latka z Raciborza, 37-latka z Grudziądza oraz 97-latka i 81-latka z Krakowa.
Łącznie koronawirusem zaraziło się już 56 090 mieszkańców Polski, spośród których 1 869 zmarło. 107 395 osób pozostaje objętych kwarantanną, a 9 606 – nadzorem epidemiologicznym. Odnotowano także 38 853 przypadki ozdrowienia z COVID-19.
Przeczytaj także: Koronawirus uwięził go w Chinach. Ciężko chory Polak wrócił do Polski