Robert Czykiel| 

Koronawirus. RPO Adam Bodnar chory na COVID-19

5

W Polsce od kilku tygodni potwierdza się coraz więcej przypadków zakażenia koronawirusem, który dosięga także osoby ze świecznika. Tym razem na kwarantannę trafił rzecznik praw obywatelskich - Adam Bodnar.

Koronawirus. RPO Adam Bodnar chory na COVID-19
Adam Bodnar zakażony koronawirusem (PAP, PAP/Marcin Obara, Marcin Obara)

W poniedziałek polskie media zdominowała informacja o wykryciu koronawirusa u Łukasza Szumowskiego. Były minister zdrowia obecnie przebywa na kwarantannie, a przebieg choroby nie zagraża jego życiu i zdrowiu.

Koronawirus w Polsce. Adam Bodnar zakażony

We wtorek pojawił się nowy raport Ministerstwa Zdrowia, a chwilę później kolejna osoba ze świecznika zdradziła, że jest zakażona. Tym razem jest to Adam Bodnar, który pełni funkcję rzecznika praw obywatelskich.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Na stronie RPO dowiadujemy się, że Bodnar miał kontakt z osobą zakażoną. Kiedy się o tym dowiedział, od razu poszedł na izolację i zrobił sobie test. Wynik był pozytywny. Rzecznik praw obywatelskich na razie czuje się dobrze. Jego biuro natomiast pracuje zgodnie z planem.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Prof. Flisiak: "Podejmowane ostatnio ruchy były najgorsze"

We wtorek w całym kraju przybyło 1326 osób zakażonych i 36 zgonów. Od początku pandemii koronawirusa w Polsce pozytywny wynik testu otrzymało prawie 90 tys. ludzi. Zmarło 2483 zakażonych.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić