Naczelny lekarz USA daje nadzieję. Druga fala zakażeń może nie nadejść

11

Stany Zjednoczone zmagają się z trudną sytuacją z powodu olbrzymiej liczby osób zakażonych koronawirusem. Ostatnie słowa naczelnego lekarza USA mogą przynieść odrobinę optymizmu w trudnej sytuacji. W rozmowie z CNN stwierdził, że jest szansa na uniknięcie kolejnej fali epidemii.

Dr Anthony Fauci: Druga fala zakażeń nie musi nadejść
Dr Anthony Fauci: Druga fala zakażeń nie musi nadejść (Getty Images)

Dr Anthony Fauci często wypowiada się na temat bieżącej sytuacji w związku z pandemią. Jego fachowa wiedza i przekazywanie rzetelnych informacji o koronawirusie sprawiły, że dla wielu Amerykanów, ale także ludzi w innych częściach świata stał się autorytetem w tej dziedzinie. Tym razem jego słowa dały nadzieję w dalszej walce z pandemią.

Naczelny lekarz USA uznał, że możemy uniknąć kolejnej fali zakażeń. Dr Fauci podkreślił, jak ważne jest przestrzeganie zasad dystansu społecznego i skuteczne stosowanie systemu ustalania kontaktów zakaźnych, by zapobiec kolejnemu wzrostowi liczby przypadków COVID-19.

Wiele będzie zależało także od ponownego otwarcia poszczególnych obszarów. W wywiadzie udzielonym dla CNN podkreślił, że powrót do normalności musi zostać wykonany poprawnie, w zgodzie z zaleceniami ekspertów. Druga fala epidemii koronawirusa w Stanach Zjednoczonych "może nastąpić", ale "nie jest nieunikniona" mówił w środę doradca Białego Domu.

Doktor Fauci poinformował także o stanie epidemii w USA. Według najnowszych danych liczba Amerykanów zakażonych koronawirusem przekroczyła 1,7 miliona. Do tej pory w USA zginęło już ponad 100 tys. osób.

Zalecenia dra Fauci'ego często stawały w sprzeczności ze słowami prezydenta USA. Donald Trump wielokrotnie popierał złagodzenie środków służących izolacji w różnych stanach, mimo że naukowcy ostrzegali, że może to doprowadzić do ponownego rozprzestrzenienia się koronawirusa.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Dr Michał Sutkowski: noszenie maseczek na świezym powietrzu nie ma sensu

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić