A. M. | 
aktualizacja 

Tutaj może zacząć się kolejna pandemia. Proceder napędzają Chińczycy

51

Brytyjski polityk opisał w swojej książce okrutne warunki w południowoafrykańskiej niewoli lwów. Zwierzęta są hodowane w celu pozyskania kości do produkcji chińskich leków, win oraz biżuterii. Eksperci ostrzegają, że proceder ten może wywołać nową pandemię.

Tutaj może zacząć się kolejna pandemia. Proceder napędzają Chińczycy
Lwy przetrzymywane w niewoli (YouTube.com)

Na niepokojące zjawisko wskazał w swojej nowej książce brytyjski polityk Lord Ashcroft. W "Nieuczciwej grze" ujawnia okrutne praktyki stosowane na kilkuset farmach w RPA, gdzie masowo hoduje się lwy dla ich kości, które są następnie stosowane w produkcji leków, win oraz biżuterii w Chinach.

Lwy, które rodzą się w niewoli, są hodowane w fatalnych warunkach, co powoduje, że mogą rozprzestrzeniać śmiertelne choroby, takie jak gruźlica i botulizm. Inna choroba przenoszona przez kości lwa to bruceloza, która powoduje zapalenie stawów oraz zapalenie mięśnia sercowego.

Handel toczy się na takich samych targowiskach jak te, które uznane zostały za źródło pandemii. Na targowiskach w Johannesburgu kości i skóry lwów sprzedawane są obok egzotycznych zwierząt, takich jak łuskowce, które zostały powiązane z rozprzestrzenieniem pandemii koronawirusa.

Proceder odbywa się na masową skalę. W książce autor szacuje, że w RPA w niewoli przebywa co najmniej 12 tys. lwów, w porównaniu z zaledwie 3 tys. na wolności.

Zobacz także: Zaniedbany lew w cyrku. Mieszkał w małej klatce

Zobacz także: Zaniedbany lew w cyrku. Mieszkał w małej klatce
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić