o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
A. M.
|
aktualizacja

Krytyczna sytuacja w Brazylii. Masowe groby już nie wystarczają

60
Podziel się

W zastraszającym tempie przybywa ofiar śmiertelnych koronawirusa w Brazylii. Krytyczna sytuacja wymusiła konieczność przenoszenia zakopanych wcześniej ciał. Na cmentarzach brakuje miejsca dla kolejnych ofiar.

Krytyczna sytuacja w Brazylii. Masowe groby już nie wystarczają
Brazylia. Stale przybywa ofiar śmiertelnych z powodu zakażenia koronawirusem (Getty Images)
bDTrPCbp

Brazylia walczy z pandemią koronawirusa. Niedawno wyprzedziła Wielką Brytanię pod względem liczny ofiar śmiertelnych, stając się drugim państwem na świecie po Stanach Zjednoczonych. Liczba zakażeń w państwie wynosi obecnie ponad 850 tys. osób. Śmierć poniosło ponad 42 tys. osób. Nic nie wskazuje na szybki koniec zagrożenia.

Z powodu stale przybywających ciał problem stanowią ograniczone możliwości pochówku zmarłych. W Sao Paulo, będącym jednym z najbardziej dotkniętym przez pandemię regionom świata, tworzone są olbrzymie masowe groby.

bDTrPCbr

To jednak nie wystarcza, pracownicy cmentarzy decydują się na kolejne kroki. Na największym cmentarzu w Sao Paulo szczątki tych, którzy zmarli co najmniej trzy lata temu zostaną ekshumowane, aby zrobić więcej miejsca dla przybywających ofiar COVID-19. W oświadczeniu cmentarz poinformował, że szczątki będę tymczasowo przechowywane w ponumerowanych workach, umieszczonych w kontenerach.

Pracownicy cmentarzy są zaniepokojeni likwidowaniem kolejnych obostrzeń. W rozmowie z "Mirror" wyrażali niezadowolenie z decyzji rządzących. W miarę przybywających ofiar pandemii, w państwie zapadają decyzje o otwarciu kolejnych sektorów gospodarki.

To jeszcze nie koniec. Teraz jest ten najbardziej niepokojący moment. A ludzie wciąż wychodzą na zewnątrz - mówił Adenilson Costa, pracownik cmantarza z Sao Paulo.

Zobacz także: Masowe groby w Brazylii. Dramatyczna sytuacja w związku z COVID-19

bDTrPCbx
Zobacz także: Masowe groby w Brazylii. Dramatyczna sytuacja w związku z COVID-19
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDTrPCbS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(60)
Pogrzebowy
10 miesięcy temu
Dlaczego nie kremują zmarłych ? W Indiach ten problem załatwiają w ten właśnie sposób.
Arleta
10 miesięcy temu
Kłamstwo mieszkam w Brazylii i tak nie jest.
hjiku
10 miesięcy temu
Przestańcie okłamywać ludzi !!!
bDTrPCbT
Zdzicho
10 miesięcy temu
Słyszałem co innego.
???
10 miesięcy temu
42 tys zmarłych i problem z pochówkiem? Wyciąganie zmarłych z grobów i przechowywanie w w workach w kontenerach? Tym razem ktoś nieźle przesadził.
Najnowsze komentarze (60)
Ana
10 miesięcy temu
To kłamstwo!!! Wykopanie 3letnich zwłok to jeszcze większa bomba epidemiologiczna !!! I co tymi wykopanymi trumnami robią??!!! Ludzie nie dajcie się nabrać!!! Pracuję w tej branży i trumna nawet roczna w grobie gdy jest ekshumowana musi być zabezpieczona w workach i pochowana od razu albo w skrzyni i skremowana!!!
...n.n
10 miesięcy temu
Jedna wielka ściema ciekawe ze wszyscy robią tak zdjecie zeb6 jak najmniej bylo widac hahahaha
R40
10 miesięcy temu
Psychozo-koronki ciąg dalszy. Na szczęście coraz więcej ludzi otwiera oczy.
Hgg
10 miesięcy temu
Co za bzdury
isqa
10 miesięcy temu
przy populacji ponad 212 mln obywateli w Brazylii powinno miesięcznie umierać "normalnie" po 150-170 tys ludzi; na koranowirusa od początku zmarły 43 tys.; z czego jak należy zakładać część i tak by umarła na swoje choroby; to w czym problem?
PANIKA
10 miesięcy temu
Statystycznie w tym roku w Polsce umarło najmniej ludzi i gdzie ten WIRUS
PYTAM
10 miesięcy temu
Stek bzdur! Kto w to ma uwierzyc?!
romek
10 miesięcy temu
7,8mld ludzi podzielić na 30tys ( tyle ok żyje człowiek ) to wychodzi 260000 naturalnych zgonów dziennie. A wy mi tu o brakujących grobach, do tej pory ich nie brakowało?
bDTrPCbL
Łysy
10 miesięcy temu
To oznacza ze ich teraz mniej umiera niż podczas Covit -19 ??Licząc na palcach Kraj ma 200 mln mieszkańców , średnio rocznie umiera 1,3 mln , to jest 100 tys miesięcznie , a wiec dziennie 3,5 tys .... Wiec Przestańcie Ludzi oszukiwać !!
Hahaha
10 miesięcy temu
A niby mamy według lekarskiej gazety o jeden procent mniej zachorowalności niż w Brazylii hahahahaahaha przestańcie już kłamać bo nikt tego nie łyka
narod
10 miesięcy temu
co za sciema mysla ze jeszcze ktos w to wierzy buhahahaha...
fff
10 miesięcy temu
Jak tylko mogę to pytam czy ktoś bezpośrednio zna osobę, u której wykryto wirusa i jak do tej pory twierdzącą odpowiedź otrzymałem tylko raz. A reszta tylko o takich słyszeli że gdzieś, że ktoś itd.
Dan
10 miesięcy temu
Tak oczywiście a świstak siedzi i zawija w sreberka.Tyle ile kłamstw wypuszczacie każdego dnia na temat tej koronaściemy przekroczyło chyba już wszystkie dotychczsowe wasze kłamstwa. W tej informacji podobnie jak w dziesiątkach innych nie ma żadnego podanego źródła, nie ma nawet imienia i nazwiska dziennikarza, który spłodził te bzdury.
Nick
10 miesięcy temu
Powinni zwłoki składać pod urzedy
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić