Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Koronawirus w Chinach. Najwyższy dzienny wskaźnik zarażeń od marca

17

Przedstawiciele Chińskiej Komisji Zdrowia podali najnowsze dane odnośnie liczby zachorowań na COVID-19. Nie mieli dobrych wiadomości – od marca nie odnotowano jeszcze tak wysokiego wskaźnika zarażeń koronawirusem.

Koronawirus w Chinach. Najwyższy dzienny wskaźnik zarażeń od marca
W Chinach wciąż występują przypadki zarażeń koronawirusem (Getty Images, Kevin Frayer , Stringer)

W Chinach potwierdzono 61 nowych przypadków koronawirusa. Statystyki komisji nie obejmują przypadków, gdy pacjenci przechodzą COVID-19 bezobjawowo.

Pojawiły się sprzeczne doniesienia odnośnie liczby przypadków. Reuters podał, że w Chinach doszło do 46 nowych zachorowań, z czego do 22 infekcji w regionie Sinciang, a 13 – Liaoning. Pozostali pacjenci mieli zarazić się poza granicami kraju.

Koronawirus: Chiny oskarżone o zaniżanie statystyk

Poprzedni rekord w kwestii liczby zarażeń padł 6 marca. W całym kraju odnotowano wówczas łącznie 75 zachorowań na COVID-19.

Ustalenia Chińczyków są kwestionowane przez międzynarodową opinię publiczną. Sceptyczni wobec statystyk są m.in. eksperci z Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w stanie Maryland w USA.

Eksperci przypuszczają, że członkowie Komisji Zdrowia zaniżają statystyki. Uważają, że rzeczywista liczba jest prawdopodobnie dużo wyższa, jednak m.in. z powodu niedoboru testów na koronawirusa pozostaje nieznana.

Zobacz także: Zobacz też: Powódź w Chinach. Wschód kraju zmaga się z silnymi ulewami
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić