Koronawirus w Ciechocinku. Dom Zdrojowy wciąż pod kwarantanną

3

Kilka dni temu wykryto koronawirusa w Domu Zdrojowym w Ciechocinku. 250 osób będących w budynku zostało poddanych kwarantannie. Część z nich opuści ośrodek, inni wciąż czekają na testy.

Koronawirus w Ciechocinku. Dom Zdrojowy wciąż pod kwarantanną
Dom Zdrojowy w Ciechocinku. (PAP)

Kilka dni temu w Ciechocinku u jednej z kuracjuszek wykryto koronawirusa. Każdy, kto przyjeżdżał do ośrodka był badany na obecność choroby. Kobieta musiała zarazić się poza Domem Zdrojowym. 250 osób przebywających w budynku poddano testom.

Pierwsze wyniki wykazały, że zaraziło się 21 osób. Osoby te przewieziono do izolatorium. Pacjenci i personel w tym czasie musieli pozostać w budynku i poczekać na kolejne wyniki. Powtórne testy wykryły wirusa u kolejnych 4 osób.

136 osób uzyskało już wypis z ośrodka z poświadczeniem dwukrotnego wyniku negatywnego testu. Pozostałe osoby muszą czekać na kolejną turę wyników. Ośrodek powinien zostać opuszczony do soboty.

Zwrot kosztów dla kuracjuszy

Pobyt w ośrodku nieoczekiwanie przedłużył się dla pacjentów. Dom Zdrojowy zapewnia, że kuracjusze mogą oczekiwać zwrotu poniesionych kosztów dodatkowych. Gmina z kolei zwraca opłatę uzdrowiskową, która wynosi 4 zł za dzień.

Problemem też są odwołane zabiegi. Te refundowane na NFZ będą rekompensowane. Uzdrowisko nie poinformowało jeszcze w jaki sposób.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Powrót do szkoły. Ekspert ostrzega przed koronawirusem. "To jest jak z wejściem na lód"
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić