o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Kosma Szczepaniak
|

Koronawirus w Polsce. Klienci Żabki spisali się na medal. Miliony trafiły do szpitali

6
Podziel się

W kwietniu klienci sklepów Żabka mieli możliwość wsparcia polskich szpitali poprzez aplikację mobilną. Sieć poinformowała teraz w swoim komunikacie o łącznej kwocie zebranej dzięki tej akcji.

Koronawirus w Polsce. Klienci Żabki spisali się na medal. Miliony trafiły do szpitali
Klienci Żabki przekazali miliony na walkę z koronawirusem (Getty Images, Michal Fludra)
bEDJllit

Sieć sklepów "Żabka" dała swoim klientom możliwość wsparcia polskich szpitali. Jedyne, co było w tym celu wymagane to posiadanie aplikacji mobilnej sklepu, na której danej osobie udało się zgromadzić tzw. "żappsy", a więc wirtualną walutę wymienianą do tej pory na zniżki lub konkretne produkty.

Sieć Żabka w czasie epidemii koronawirusa w Polsce na wiele sposobów pomaga w walce z jego rozprzestrzenianiem. Chcemy dać również naszym klientom możliwość wsparcia lokalnych szpitali zakaźnych i służb medycznych, które na co dzień walczą z epidemią - mówił Tomasz Blicharski, wiceprezes ds. finansowych i rozwoju w firmie Żabka Polska.

Wsparcie było możliwe od 1 kwietnia 2020 roku. Klienci mieli w aplikacji mobilnej dostępne specjalne kupony, które można było kupić za uzbierane "żappsy". Sieć sklepów każdą wartość zakupionego kuponu dodatkowo podwajała. Przykładowo, jeżeli ktoś zdecydował się wymienić 1000 "żappsów", przekazywał 12 złotych na służbę zdrowia, a dodatkowe 12 złotych dodawała Żabka.

bEDJlliv

Żabka walczy z koronawirusem. Ile pieniędzy udało się zebrać?

Żabka wydała specjalny komunikat, w którym zawarta została łączna wartość pomocy finansowej przekazanej polskim szpitalom. W akcji wzięło udział 248 tys. klientów, którzy wymienili swoje "żappsy" na łączną kwotę 1,5 miliona złotych. Oznacza to, że do 16 wojewódzkich szpitali trafiły 3 miliony złotych. Najintensywniej w pomoc szpitalom zaangażowali się mieszkańcy dużych miast, m.in.: Warszawy, Wrocławia, Poznania, Krakowa i Gdańska.

To dla nas dowód na słuszność wykorzystywania technologii mobilnych nie tylko do celów marketingowych i wsparcia sprzedaży, ale także działań CSR. Dziękujemy klientom za zaangażowanie i hojność - przekazał w komunikacie Blicharski.
bEDJlliB
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDJlliW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(6)
poka faktury
rok temu
A jest gdzieś jakieś rozliczenie szpitali ? Co kupili za te miliony które dostają ? Bo jakoś nie chce się wierzyć że non stop kupują rękawiczki i denaturat do dezynfekowania. A może tak jak Owsiaka nie można pytać o rozliczenia.
Katolik
rok temu
Nie kupuje nic w żabce bo ta sieć jest w połowie Rydzyka to muszą być przekręty bo ten gościu nic nie robi uciwie
PIZ
rok temu
Ludzie opamiętajcie się nabijacie kasę dla fikcyjnych firm z którymi PIS współpracuje.
bEDJlliX
zal
rok temu
Jakim prawem obywatele maja pomagac szpitalom? W takim razie po co nam ten rzad ktory nic nie potrafi zapewnic?!
długopis
rok temu
Najintensywniej duże miasta w których przegrał długopis wypad. Dziwne, że wyborcy długopisa są tacy skąpi.
zasłużeni
rok temu
sklep żabka to raczej dobrze odpowiada za roznoszenie wirusa, w czasie kwarantanny sporo stałych klientów wchodziło bez masek i teraz też tak jest. Oczywiście ceny z marsa ale to już wiecie
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić